За щорічним опитуванням, проведеним університетом Хосе Сімеона Канаса в Центральній Америці в Ель-Сальвадорі, у 2023 році 12% місцевого населення хоча б один раз користувалася Bitcoin (BTC) для оплати товарів і послуг. Опитування, проведене в грудні 2023 року зі спілкуванням із 1 280 респондентами в їхніх домівках, свідчить про зниження порівняно з 2022 роком, коли звітувалося, що 24,4% населення здійснило покупку за допомогою Bitcoin.
За результатами опитування більшості (49,7%), було здійснено від одного до трьох транзакцій з Bitcoin, тоді як 20% людей використовували його 10 або більше разів. Основні витрати з використанням Bitcoin становили 22,9% на продукти харчування та 20,9% - на покупки у супермаркетах, наступні за ними були ветеринарні клініки (15%).
У опитуванні також були виявлені зміни у сприйнятті впливу Біткоїна як законного платіжного засобу. У 2023 році 6,8% респондентів відчули поліпшення сімейного життя протягом минулого року завдяки законності Біткоїну, порівняно з 3% у 2022 році. Однак третина (34,3%) вважає, що загальна економічна ситуація в країні покращилась, в основному за рахунок зниження рівня злочинності (24,3%), причому лише 0,5% пов'язує це з Біткоїном.
За дослідженням 2022 року лише 24,4% опитаних повідомили, що використовують BTC як засіб оплати, з моменту, коли уряд країни визнав його законним платіжним засобом. Незважаючи на зусилля уряду по сприянню прийняттю Bitcoin, 95% опитаних стверджують, що їхні життя "не змінилися" або "[погіршилися]" з моменту, коли Bitcoin став законним платіжним засобом.
Президент Найіб Букеєле з Шалвадору є активним прихильником Біткоіну та ініціював різні проекти, пов'язані з Біткоіном, в тому числі пропозицію створити "місто Біткоіну" з номінальною податковою ставкою 0%. Уряд також здійснив значні покупки Біткоіну за рахунок національного бюджету на суму понад 107 мільйонів доларів.
Цікаво, опитування не включало запитань про інвестиції уряду Сальвадору в BTC. У 2023 році 77,1% опитаних висловили бажання, щоб уряд припинив "витрачати гроші публічних коштів на Біткойн". Загальний прибуток з BTC-портфеля уряду, відстежуваний за допомогою "Трекера портфеля Найїба Букеля", становить приблизно 0,57% на момент написання тексту.
Вивчення виявляє виклики та протиріччя у впровадженні біткоїна в Сальвадорі.
У вересні 2021 року уряд Сальвадору, на чолі з президентом Найібом Букеле, ухвалив "Закон про Bitcoin", що робить криптовалюту законним платіжним засобом у країні. Цей крок мав на меті забезпечити фінансовий доступ для тих, хто не має банківського обслуговування, дозволяючи будь-кому з телефоном і інтернет-підключенням отримати доступ до криптовалютного гаманця, підтриманого центральним банком.
Проте дослідження виявило кілька основних проблем, які підкреслюють, що основними зацікавленими прийняти біткоїни як валюту є "молоді, освічені чоловіки з банківськими рахунками". Дослідження виявило проблеми конфіденційності та прозорості як значні перешкоди для прийняття, що несподівано, оскільки децентралізовані валюти, такі як криптовалюти, спрямовані на вирішення цих проблем.
Крім того, було також зауважено, що початкові витрати на впровадження були значними, а переваги зростали зі збільшенням кількості людей, що використовували цю технологію. Крім того, було виявлено, що опір з боку бізнесу є фактором, що гальмує впровадження.
Навпаки до деяких гіпотез, що вказували на те, що криптовалюта може найбільше допомогти бідним та незабезпеченим, дослідження показало, що основними користувачами криптовалюти в Ель-Сальвадорі є вже заможні та банківськи обслуговані особи. Цей результат піддає сумнів твердження про те, що криптовалюти інстинктивно служать інтересам малозабезпечених груп населення.
Дослідження також вказало на те, що відсутність конфіденційності у Bitcoin суперечить твердженням його прихильників. Хоча деякі стверджували, що система Bitcoin може уникнути спостереження традиційними банками, правоохоронні органи змогли адаптуватись та використати інші засоби контролю для відстеження, контролю та можливої затримки користувачів Bitcoin.
Тим часом, уряд Ель-Сальвадору підсилює свої зусилля з метою збільшення інвестицій в криптовалюти у країні.
У грудні 2023 року було повідомлено, що країна розпочала нову ініціативу з надання громадянства за інвестиції, яка надає візу на постійне проживання та шлях до отримання громадянства особам, готовим інвестувати 1 мільйон доларів у Bitcoin або Tether в межах країни.