За інформацією, Банк Японії та Міністерство фінансів провели свою першу зустріч для обговорення можливості створення централізованої цифрової валюти (ЦЦВЦ).
Місцеве видання NHK News повідомило, що керівники релевантних міністерств та директори центрального банку обговорювали питання, що стосуються ЦЦЕЦ.
Міністерство запропонувало, щоб цифрова валюта центрального банку працювала поряд з приватними безготівковими бізнесами, надаючи перевагу зручності та захисту особистих даних в процесі розробки.
На зустрічі були присутні посадовці Кабінету Міністрів та Національного агентства поліції, повідомляє Ledger Insights. Також були присутні представники Комісії з чесної торгівлі та Комісії з захисту персональної інформації.
ЦБДК - це цифрові гроші, які емітує та регулює центральний банк країни. У відміну від криптовалют, вони не є децентралізованими. ЦБДК мають на меті надати безпечний та надійний спосіб здійснення цифрових платежів, потенційно забезпечуючи переваги, такі як більша фінансова включеність та менші витрати на транзакції.
Проводяться дослідження щодо цифрової валюти Центрального банку Японії, рішення щодо цього питання ще не прийнято.
В даний час Японія розглядає можливість введення цифрової йени, однак жодного рішення ще не прийнято.
З початку квітня 2021 року Банк Японії проводить експерименти з цифровою валютою центрального банку, щоб перевірити її технічну можливість.
У 2020 році банк вказав, що розглядатиме можливість випуску CBDC у разі значного зменшення використання готівки у майбутньому. Однак незалежно від обігу готівки, вона може бути випущена для підтримки приватних платіжних сервісів у разі необхідності поліпшення загальних систем, додав BoJ.
В квітні 2023 року Японія запустила пілотний проект для своєї цифрової єни. У липні розпочалися переговори з компаніями, такими як Sony, фінансовий підрозділ Toyota і East Japan Railway, щодо розробки цифрової єни.
Уряд та парламент після публічних обговорень та, можливо, референдуму, остаточно вирішать питання щодо випуску ЦБDC.
Понад 100 країн розглядають можливість впровадження Централізованих цифрових валют (ЦЦВ).
Багато інших країн також розглядають можливість введення своїх цифрових валют центрального банку, або вже впровадили їх.
За даними Міжнародного Валютного Фонду (МВФ), Багамські Острови, Ямайка та Нігерія вже впровадили свої CBDC (цифрові валюти центральних банків), тоді як понад 100 країн знаходяться у стадії дослідження цієї технології.
Китай цілеспрямовано очолює ініціативи, пов'язані з Цифровими валютами центральних банків (ЦВЦБ).
У минулому місяці колишній голова Народного банку Китаю Дай Сянлонг підкреслив необхідність Китаю очолити упровадження ЦБДК з використанням пілотної програми цифрового юаню.