Банк міжнародних розрахунків (БІС) представив плани щодо впровадження ЦБДК до 2024 року, проект з назвою "Aurum" переходить у нову фазу.

  • 24.01.2024 03:00
  • 3 хвилини читання
Банк міжнародних розрахунків (БІС) представив плани щодо впровадження ЦБДК до 2024 року, проект з назвою "Aurum" переходить у нову фазу.

Банк міжнародних розрахунків (БМР) оголосив, що його цифрова валюта центрального банку (ЦВЦБ) входить у нову фазу цього року.

Проект цифрової валюти центрального банку (ЦВЦБ) під назвою "Аурум" буде досліджувати "приватність платежів в роздрібних ЦВЦБ", підкреслили у Банку міжнародних розрахунків (БІС). Оголошення було зроблено вівторок як частина перших шести проектів БІС на 2024 рік в рамках його робочої програми Інноваційного центру.

"Мета полягає в тому, щоб використати експертизу академії та органів регулювання приватності, щоб покращити розуміння приватності в проектуванні систем ЦБДЦ центральними банками", - зазначено в плані.

Проекти були оголошені Чецілією Скінгслі, яка керує Центром інновацій BIS. "Приймаючи нові технології, фінансова індустрія повинна розуміти, як вони впливають на основну роботу центральних банків. Центральні банки активно досліджують можливості новаторських технологій для досягнення своїх завдань", - наголосила вона.

Проект Aurum є спільною співпрацею між Центром Інновацій BIS у Гонконзі, Гонконгським монетарним відділом та Інститутом прикладних наук і технологій Гонконгу.

Проект був оголошений вперше у жовтні і представляє собою дворівневу систему роздрібної CBDC. Вона включає посередницький CBDC та стейблкоїни, що забезпечуються CBDC в міжбанківській системі.

Крім того, фінансовий гігант планує працювати над розширеними аналітичними данними і токенізацією.

Під час виступу на семінарі BIS у понеділок Скінгслі повідомила, що Інноваційний габ банку широко використовує токенізацію фінансових інструментів у своїх ініціативах та планує розробити більше подібних проектів.

"Токенізація є важливою сферою, де ми вже запустили один проект і плануємо більше ініціатив."

Проект "Promissa", який був оголошений 11 січня, має на меті створити доказовий концепт (PoC) платформи для цифрових "токенізованих" промісних записів. Міжнародний валютний фонд (МВФ) виступить спостерігачем, щоб наглядати за розвитком проекту.

Поміж ініціативи Aurum CBDC, BIS також працює над проектом mBridge, багатоцентровою спільною платформою для дрібнооптових міжнародних платежів між ЦБДК.

У вересні BIS та центральні банки Франції, Сінгапуру та Швейцарії оголосили про успішне тестування міжнародних розрахунків для оптових-ЦБДК. Під назвою Проект Маріана це тестування продемонструвало безперешкодний переказ відповідних значень цифрової валюти центральних банків через різні мережі.

Останні Новини
08.04.2025 14:17
До цифрових активів в Україні належить гривня. Також важливо знати, яка має бути зарплата, щоб отримувати пенсію у розмірі 5 тисяч при мінімальному стажі.
07.04.2025 14:30
Скільки коштує біткоїн? Також варто прочитати, чи повернеться "Золотий вік" США: яке значення мають нові мита Трампа та як це вплине на світ.
07.04.2025 09:00
Через тарифи Трампа на ринку криптовалют відбулися зміни. Також слід зазначити, що родина Трампа придбала велику криптовалютну компанію: який прибуток очікує на сім'ю президента США.
03.04.2025 11:00
Популярні криптовалюти зазнали спаду. Також слід читати, що родина Трампа придбала велику криптовалютну компанію: які доходи здобуде сім'я президента США.
01.04.2025 12:00
Сім'я Трампа буде займатися видобутком біткоїнів. З 2012 року три азійські країни не змогли укласти угоду про мита Трампа.
Останні статті