Просто кажучи, ф’ючерси - це угода про купівлю або продаж вибраного активу за погодженою ціною у майбутньому. При завершенні контракту сторони зобов'язані виконати визначені умови, незалежно від ситуації на ринку.
Скільки років стажу потрібно для отримання соціальної пенсії? Це питання варте уваги.
Кожний фьючерсний контракт повинен містити ряд обов'язкових елементів:
- Назва компанії, символ (тікер), обсяг активів;
- Термін дії договору завершується onclusion_date.
- Вартість вибраного активу;
- Кредитний лівередж;
- Грошова одиниця, якою будуть проводити розрахунки.
Як працюють ф'ючерси Ф'ючерси це контракти, які зобов'язують сторони купити або продати певний товар або цінні папери заданої якості та кількості за певною ціною на певну дату у майбутньому. Вони дозволяють інвесторам забезпечити ціну товару на майбутнє, а також отримати фіксований прибуток. Ф'ючерси торгуються на спеціалізованих біржах і можуть бути використані для захисту від ризику цінових коливань інвесторів.
Слід зазначити, що ф'ючерси не надають права на власність активу.
Крім того, фьючерси - це засіб, що дозволяє отримувати прибуток від коливань ціни в обидва напрямки. Тобто трейдер може заробляти як при зростанні вартості активів, так і при їхньому падінні.
Хочу зауважити! Дізнатися більше про особливості торгівлі ф'ючерсами можна у відео "WhiteBASE:trading" від WhiteBIT. Для цього просто перейдіть за цим посиланням.
Враховуючи передбачення щодо руху обраного криптоактиву, ф'ючерси можуть бути у відкритій позиції на купівлю або продаж. Якщо очікується зростання ціни, вибирають перший варіант, а якщо знецінення - роблять ставку на другий варіант відповідно.
Переваги та недоліки укладання угод ф'ючерсів
Як і у випадку будь-якого фінансового інструменту, у ф'ючерсів є свої плюси та мінуси. Для кращого розуміння специфіки цього виду торгівлі, а також всіх процесів, корисно ознайомитися з усією доступною інформацією відразу.
До основних переваг ф'ючерсів належать наступні:
- Для відкриття позицій на ринку необхідно мати мінімальний баланс у розмірі 5 USDT.
- Використання кредитного плеча. Докладніше про усі деталі щодо цієї можливості – знаходьте тут.
- Мінімізація ризиків.
- Можливість досягнення прибуткового рівня можлива як під час знецінення активів, так і за умов їхнього зростання.
Одним із основних недоліків ф'ючерсної торгівлі є висока волатильність на ринку, складність прогнозування та можливість прийняття емоційних рішень трейдером.
Існує декілька класифікацій ф'ючерсів.
На даний час виділяють ф'ючерси за двома основними ознаками:
- Спочатку, за видом розрахунку – існують ф'ючерси на поставку та розрахункові. Ф'ючерси на поставку передбачають обов'язкове постачання активу за визначеним терміном та ціною, вказаною у контракті. Якщо продавець не виконує своїх зобов'язань на момент закінчення контракту, він отримує штраф від біржі. У свою чергу, розрахункові ф'ючерси передбачають розрахунок без фактичної поставки активу. Сторони просто розраховують різницю між ціною покупки ф'ючерсу і його вартістю на момент закінчення контракту.
- По-друге, існують ф'ючерси з обмеженим терміном дії і без обмеження терміну. Ф'ючерси з обмеженим терміном дії закриваються в момент завершення терміну дії. Потім зафіксовують свої прибутки або збитки в результаті угоди. У той час як ф'ючерси без обмеження терміну можуть залишатися активними до фактичного їх закриття інвестором чи трейдером.
- В третьому варіанті за типом базового активу - ф'ючерси також відрізняються в тому, в якому активі проводиться маржинальний розрахунок. Наприклад, для ф'ючерсів з USDT-M операції виконуються у стейблкоїнах, курс яких прив'язаний до фіатної валюти, наприклад, долара. У той же час ф'ючерси з COIN-M, де маржа та розрахунок в контракті відбувається у тій же криптовалюті, що і базовий актив. Якщо торгові операції проводяться з біткоїном, то й прибуток буде нарахований у цій монеті.
На даний момент безстрокові ф’ючерси мають важливе значення на крипторинку. Це пов'язано з тим, що такий тип контрактів є дуже популярним серед учасників торгів.
Безстрокові ф’ючерси відрізняються від інших завдяки такими особливостями:
- Відсутність точного терміну закінчення контракту;
- Торгівці заробляють гроші, закриваючи позиції та обчислюючи різницю між курсами входу і виходу з позиції.
- Можливість відкривати як довгі, так і короткі позиції на ринку.
- Ставка фінансування - це платежі, які регулярно отримують трейдери з відкритими позиціями. Ці суми розраховуються на основі різниці між цінами активу в контракті та на ринку в режимі реального часу.
Необхідно пам'ятати, що угодами на ф'ючерси можна торгувати цілодобово, включаючи безстрокові угоди. Таким чином, трейдери можуть легше адаптуватися до будь-яких змін на ринку.
Як розпочати торгівлю своїми першими ф'ючерсами
Ф'ючерсна торгівля - це універсальний інструмент, який користується популярністю серед інвесторів та трейдерів, що є характерним і для криптовалютної індустрії. Оскільки попит на цей вид послуг зростає, криптобіржі починають пропонувати його своїм клієнтам.
Проте навіть у такій ситуації виділяється одна з найбільших криптобірж Європи - WhiteBIT, що надає можливість торгувати ф'ючерсами в залежності від місцезнаходження користувача.
Щоб розпочати торгувати ф'ючерсами на WhiteBIT, необхідно виконати лише кілька простих кроків.
- Зареєструватися на криптобіржі можна через офіційний сайт або мобільний застосунок.
- Наступна стадія - підтвердження особи (цю процедуру також відомо як KYC). Дізнайтеся більше про всі аспекти реєстрації та верифікації особи на WhiteBIT тут!
- Вибрати вкладку "Ф'ючерси", що розташована в верхньому меню біржі.
- Клікніть на вкладку "Купівля";
- Виберіть тип замовлення, криптовалюту для покупки, її кількість та кредитне плече.
- Клацнути на кнопку "Купити".
Процес продажу ф’ючерсних контрактів на біржі передбачає перехід на вкладку "Продаж" та вибір необхідних налаштувань ордера. У верхньому правому кутку екрана відображена поточна ставка фінансування та зворотний відлік до її нарахування.
Цікава знахідка! Першим ф’ючерсним контрактом на WhiteBIT став USDT-M та торгова пара BTC-PERP.
Також, компанія WhiteBIT надає своїм користувачам такі можливості:
- Невеликі відсоткові ставки для тейкерів (осіб, які зменшують ліквідність біржі) та мейкерів (тих, хто забезпечує біржі ліквідність) складають відповідно 0,035% та 0,01%.
- Великий діапазон кредитного плеча, який можна налаштувати до х50 х100.
- Розмір мінімального контракту складає 5,05 долара / USD.
Далі - ще більше! На даний момент криптобіржа WhiteBIT пропонує своїм користувачам десятки варіацій торгових ф'ючерсних пар. Перелік доступних пар можна переглянути за цим посиланням.
Ще однією неперечною перевагою криптобіржі WhiteBIT та ф'ючерсної торгівлі на ній є зручність та доступність. Крім того, компанія приділяє велику увагу безпеці. Цьому свідчить успішне проходження аудиту кібербезпеки від Hacken.io та включення до п'ятірки найбезпечніших криптобірж світу за рейтингом сертифікаційної програми CER.live. Тому варто вивчити переваги ф'ючерсної торгівлі на WhiteBIT не лише теоретично, а й на практиці.