БІС попереджає про неконтрольований Метавсесвіт: заклик до запобігання фрагментації та корпоративного контролю.

  • 08.02.2024 15:17
  • 5 хвилин читання
БІС попереджає про неконтрольований Метавсесвіт: заклик до запобігання фрагментації та корпоративного контролю.

Банк міжнародних розрахунків (БМР) опублікував звіт, у якому закликає регуляторів «захистити себе в майбутньому» від негативних наслідків незареєстрованого метавсвіту на цифрову економіку.

У 31-сторінковому звіті попереджається про можливість того, що майбутні гроші та віртуальні середовища можуть "розщепитися та бути під контролем могутніх приватних компаній". Щоб запобігти цій загрозі, BiS рекомендує політикам "сприяти більш ефективним та взаємодіючим платежам, які задовольнятимуть потреби користувачів".

Крім того, доповідь закликає регуляторів розробити рамки, які можуть "надавати чіткі стандарти щодо конфіденційності даних, цифрової власності та захисту прав споживачів".

Однак доповідь також висловлює скептичний настрій. Хоча вона стверджує, що віртуальна реальність з криптонатхненням в Інтернеті може принести користь у сферах освіти, охорони здоров'я та геймінгу, вона твердить, що за останні два роки загальний інтерес до метавсесвіту згас.

Централізоване проти децентралізованого Метавсесвіту

Новий звіт BIS розглядає переваги та недоліки централізованого та децентралізованого метавсесвіту. Він стверджує, що централізований метавсесвіт (де, наприклад, майбутній Цукерберг в кінцевому рахунку визначатиме, як працюють платежі в екосистемі), ймовірно, не буде сумісним.

Користувачі можуть стати жертвою "монополістичної поведінки" зверху вниз через плату, стверджує BIS. Вони також можуть втратити контроль над своїми транзакційними даними.

З іншого боку, децентралізований метавсвіт, відомий також як модель Web 3, надає користувачам пряме керування правилами системи, можливо, шляхом надання права голосу, як це вже широко поширене в сучасних блокчейнах. Звіт стверджує, що ці механізми можуть лише створювати ілюзію участі.

Згадуючи дослідження гри Web 3 Decentraland, звіт заявляє: "В практично 27% всіх опитувань, найвпливовіший голосувач фактично вирішував результат, який не завжди відповідав консенсусу інших голосувачів".

Незалежно від того, чи централізоване чи децентралізоване є метавсесвіт, BIS вважає, що волатильність поточних криптовалют робить їх непідходящими як власна форма оплати. Він пропонує стейблкоїни як можливу альтернативу, але попереджає, що централізовані емітенти, такі як Tether або Circle, можуть "виступати як свого роду домінуючий банк", що в кінцевому рахунку не буде корисним для користувачів, якщо такий банк зазнає невдачі.

Міжнародний банк платежів у галузі криптовалют.

Вис - міжнародна фінансова установа, яка сприяє координації валютної політики серед 63 провідних центральних банків. У звіті щодо криптовалюти минулого року організація назвала її широку екосистему "роздробленою" і "характеризується перенаселеністю та високими комісіями".

У звіті також було зазначено занепокоєння BIS щодо криптовалют та децентралізованої фінансової сфери (DeFi), оскільки вони часто мають значну де-факто централізацію, а децентралізована фінансова сфера підсилює відомі ризики у традиційному фінансовому світі.

Ці спостереження випливають із щорічного економічного звіту 2022 року, в якому зазначено, що "структурні недоліки" криптовалют роблять їх "непридатними як основу для грошової системи". Однак, організація гучно рекламує цифрові валюти центральних банків (ЦВЦБ) як показник майбутньої ролі блокчейну в потенційній грошовій системі, оскільки - сюрприз-сюрприз - "гроші центральних банків надають більш впевнену основу для інновацій".

З метою досягнення цієї мети BiS оголосила про запуск пілотного проекту ЦЦДК під назвою "Аурум" кілька місяців після опублікування своєї звіту 2022 року. Проект Аурум розпочав дослідження приватності платежів ЦЦДК у січні цього року.

Поруч зі штаб-квартирою Банку міжнародних розрахунків, який базується у місті Базель, знаходиться Комітет з нагляду за банківською справою. Комітет був заснований у 1974 році губернаторами центральних банків G10, які продовжують його керувати. У минулому році Комітет опублікував рекомендації, що посилили вимоги щодо розкриття інформації для банків, які мають відношення до криптовалют.

Останні Новини
11.04.2024 15:34
Axelar (AXL) - це блокчейн-платформа, яка сприяє інтеграції між різними блокчейнами для забезпечення швидкого та ефективного обміну активами.
08.04.2024 16:15
Наскільки змінилася ціна найбільш популярних криптовалют За даними однієї з найбільших криптобірж у Європі - WhiteBIT, яка має українське коріння, курс найпопулярніших криптовалют на вечір 8 квітня був такий: Біткоїн (BTC) коштує 71,42 тисячі доларів за монету (+2,85% за добу).
08.04.2024 11:02
Криптотрейдинг - це процес купівлі та продажу криптовалют за допомогою спеціальних програм, які виконують операції на ринку в автоматичному режимі.
04.04.2024 06:15
Володимир Носов отримав відзнаку від UNITED24. Володимир Носов та криптовалютна біржа WhiteBIT є активними спонсорами зборів UNITED24.
02.04.2024 09:47
WhiteBIT став партнером відомих технологічних заходів. Криптобіржа WhiteBIT незабаром візьме участь у таких відомих технологічних заходах, як Paris Blockchain Week Summit, який відбудеться з 9 по 11 квітня 2024 року в Луврі, Парижі, та Token2049 Dubai, запланований на 18–19 квітня в Дубаї, ОАЕ.
Останні статті