ЦБДК Білорусі "Дозволить Країні Децентралізувати Міжнародну Торгівлю", Запуск Відбудеться У 2026 Році

  • 08.02.2024 04:15
  • 4 хвилини читання
ЦБДК Білорусі "Дозволить Країні Децентралізувати Міжнародну Торгівлю", Запуск Відбудеться У 2026 Році

Національний банк Білорусі вбачає, що введення своєї нової цифрової валюти ЦБДК дозволить Мінську "дезцентралізувати міжнародну торгівлю" та запланував її національний запуск на 2026 рік.

За даними ОНТ, заступник голови Департаменту досліджень та стратегічного розвитку Національного банку Білорусі Михайло Деміденко заявив:

Першочерговою метою є децентралізація міжнародних платежів. Проблема у сучасному світі полягає в тому, що всі платежі між країнами здійснюються через банківські системи емітентів основних валют, таких як долар і євро.

У Білорусі підтверджено запуск Центральної банківської цифрової валюти (ЦБЦВ) до 2026 року.

Після початку війни в Україні в лютому 2022 року США та ЄС застосували санкції щодо більшості великих білоруських компаній і банків.

Але Мінськ і Москва тепер вважають, що їх швидкі проекти ЦБЦЦ допоможуть їм боротися з санкційними режимами і вести торгівлю з більшою свободою.

Деміденко додав, що НББ вже створив "демо-версію" білоруської ЦБЦ. Він також підтвердив, що банк тепер будує "платформу" для монети.

Раніше Національний банк Білорусі розпочав набір блокчейн-розробників для роботи над монетою та пов'язаними послугами.

Деміденко додала, що "юридичні особи" - тобто підприємства - зможуть почати використовувати монету у 2025 році.

Згідно з дослідником Національного банку, банк планує провести повномасштабне поширення на всю країну в 2026 році.

Мінськ прагне збільшити обсяги торгівлі за допомогою ЦЦДЦ-посиланої цифрової валюти

Також банківський посадовець заявив, що монета допоможе "уникнути ризиків". Серед них він пояснив занепокоєння, пов'язані з санкціями.

Деміденко згадував про потенціал ЦБДЦ у "відкритті нових можливостей для міжнародного співробітництва".

Національний банк Бельгії (NBB) заявив, що впровадження цифрової валюти центрального банку (CBDC) допоможе знизити вартість «міжнародних платежів». Крім того, NBB заявив, що не буде стягувати комісію за транзакції.

Монета отримає назву "цифровий білоруський рубль" (DBR) і використовуватиме протокол блокчейна Hyperledger Fabric.

Деміденко заявила, що монета дозволить державі краще "контролювати, де витрачаються кошти, виділені з бюджету".

І він повідомив громадськості, що банк "планує додати можливість здійснювати анонімні покупки Центрально банківських цифрових валют (ЦБЦВ)".

Білорусь розслідує близько 20 аналітиків через "шкоду національній безпеці" https://t.co/4UPkq0Ei4l pic.twitter.com/jHNbX8gO9Q — Reuters (@Reuters) 26 січня 2024 р.

Офіційний представник повідомив, що монета буде "повністю децентралізованою". Він сказав, що громадяни зможуть "обмінювати цифрові білоруські рублі на готівку, а також безготівкові рублі в будь-який час".

Банк вперше розкрив розмір своїх планів щодо Центральної банківської цифрової валюти у жовтні 2023 року. Від самого початку НБУ заявив, що бажає, щоб його монета мала "міжнародну" функціональність.

Останні Новини
21.10.2024 08:15
Вартість найбільш популярних криптовалют За даними однієї з провідних криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 21 жовтня курси найпопулярніших криптовалют мають такий вигляд: .
17.10.2024 07:45
Біткойн включає в себе процес здійснення транзакцій, основним елементом якого є видобуток криптовалюти. В цьому процесі беруть участь майнери, які виконують складні обчислення для підтвердження та запису транзакцій у блоках ланцюжка.
16.10.2024 11:45
Фондова біржа в Австралії Вчора на фондовій біржі Cboe Australia стартував фонд індексів Ethereum Monochrome (IETH). Його загальний чистий актив складає 176 600 доларів.
15.10.2024 09:31
Що вивчають студенти НаУКМА Нагадуємо, що Києво-Могилянська академія відзначає 409 років своєї історії 15 жовтня.
14.10.2024 11:30
Легалізація криптовалют в Україні - це процес визнання їх законності та регулювання їх обігу відповідно до законодавства.
Останні статті