ЦБДК Білорусі "Дозволить Країні Децентралізувати Міжнародну Торгівлю", Запуск Відбудеться У 2026 Році

  • 08.02.2024 04:15
  • 4 хвилини читання
ЦБДК Білорусі "Дозволить Країні Децентралізувати Міжнародну Торгівлю", Запуск Відбудеться У 2026 Році

Національний банк Білорусі вбачає, що введення своєї нової цифрової валюти ЦБДК дозволить Мінську "дезцентралізувати міжнародну торгівлю" та запланував її національний запуск на 2026 рік.

За даними ОНТ, заступник голови Департаменту досліджень та стратегічного розвитку Національного банку Білорусі Михайло Деміденко заявив:

Першочерговою метою є децентралізація міжнародних платежів. Проблема у сучасному світі полягає в тому, що всі платежі між країнами здійснюються через банківські системи емітентів основних валют, таких як долар і євро.

У Білорусі підтверджено запуск Центральної банківської цифрової валюти (ЦБЦВ) до 2026 року.

Після початку війни в Україні в лютому 2022 року США та ЄС застосували санкції щодо більшості великих білоруських компаній і банків.

Але Мінськ і Москва тепер вважають, що їх швидкі проекти ЦБЦЦ допоможуть їм боротися з санкційними режимами і вести торгівлю з більшою свободою.

Деміденко додав, що НББ вже створив "демо-версію" білоруської ЦБЦ. Він також підтвердив, що банк тепер будує "платформу" для монети.

Раніше Національний банк Білорусі розпочав набір блокчейн-розробників для роботи над монетою та пов'язаними послугами.

Деміденко додала, що "юридичні особи" - тобто підприємства - зможуть почати використовувати монету у 2025 році.

Згідно з дослідником Національного банку, банк планує провести повномасштабне поширення на всю країну в 2026 році.

Мінськ прагне збільшити обсяги торгівлі за допомогою ЦЦДЦ-посиланої цифрової валюти

Також банківський посадовець заявив, що монета допоможе "уникнути ризиків". Серед них він пояснив занепокоєння, пов'язані з санкціями.

Деміденко згадував про потенціал ЦБДЦ у "відкритті нових можливостей для міжнародного співробітництва".

Національний банк Бельгії (NBB) заявив, що впровадження цифрової валюти центрального банку (CBDC) допоможе знизити вартість «міжнародних платежів». Крім того, NBB заявив, що не буде стягувати комісію за транзакції.

Монета отримає назву "цифровий білоруський рубль" (DBR) і використовуватиме протокол блокчейна Hyperledger Fabric.

Деміденко заявила, що монета дозволить державі краще "контролювати, де витрачаються кошти, виділені з бюджету".

І він повідомив громадськості, що банк "планує додати можливість здійснювати анонімні покупки Центрально банківських цифрових валют (ЦБЦВ)".

Білорусь розслідує близько 20 аналітиків через "шкоду національній безпеці" https://t.co/4UPkq0Ei4l pic.twitter.com/jHNbX8gO9Q — Reuters (@Reuters) 26 січня 2024 р.

Офіційний представник повідомив, що монета буде "повністю децентралізованою". Він сказав, що громадяни зможуть "обмінювати цифрові білоруські рублі на готівку, а також безготівкові рублі в будь-який час".

Банк вперше розкрив розмір своїх планів щодо Центральної банківської цифрової валюти у жовтні 2023 року. Від самого початку НБУ заявив, що бажає, щоб його монета мала "міжнародну" функціональність.

Останні Новини
30.09.2024 10:45
Вартість найбільш популярних криптовалют За інформацією однієї з найбільших криптобірж в Європі з українським корінням WhiteBIT, станом на 30 вересня, курс найпопулярніших криптовалют такий: Ціна Bitcoin (BTC) складає 63 600 доларів за монету, що є на 3,02% менше за останню добу.
25.09.2024 10:30
Тапочки - це невеликі елементи на веб-сайті, які дозволяють користувачам взаємодіяти з різними елементами за допомогою швидкого клацання.
23.09.2024 09:45
Вартість найбільш популярних криптовалют Згідно з інформацією однієї з найбільших криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, курс найпопулярніших криптовалют станом на 23 вересня виглядає наступним чином: Bitcoin (BTC) торгується по ціні 63,49 тисяч доларів за монету (+0,84% за добу).
19.09.2024 16:31
Також важливо розуміти, що необхідний інструмент є невід'ємною частиною криптовалютної індустрії. Чи криптовалюти є відповідним варіантом для заробітку? До цього часу у людей можуть виникати питання: "Чи можна справді заробляти на криптовалютах? Чи є цей вид фінансових активів дійсно прибутковим?" Навколо цифрових монет все ще існує багато міфів, які перешкоджають розібратися в цій темі.
18.09.2024 10:15
Квитки за криптовалюту SWIFT працює над створенням інфраструктури для проведення операцій з цифровими активами.
Останні статті