Центральний банк Росії попередив громадян про криптовалютний «шахрайський» проект, заснований на популярному серіалі «Слово хлопця: Кров на асфальті».
Згідно з мультимедійним ресурсом VN.RU, проект також називається "Слово хлопчика". Проте, Центральний Банк стверджує, що цей проект є "пірамідною схемою" і не має офіційного пов'язання з шоу.
Банк заявив, що проект є «фінансовою пірамідою», яка просить «інвесторів» заплатити «еквівалент 10 доларів».
На заміну, покупцям говорять, що вони отримають жетони, які "припускаються бути власною криптовалютою проекту".
Майстермінди обіцяють, що токени постійно зростатимуть у ціні та забезпечать покупцям гарантований дохід до 25% на день.
Олег Дубровський, представник Сибірського головного управління Центрального банку, повідомив, що реклама проекту потрапила у соціальні мережі та чат-додатки.
Криптошахраї шукають слово хлопчика "Пейдей"?
Деякі з цих реклам містять музику та зображення з серіалу, разом з картинками, які, здавалося б, були викрадені з офіційних веб-сайтів постачальників криптовалютних активів.
Зауваживши це, виконавчий представник Центрального банку попередив, що наближається зняття килима. Дубровський пояснив:
Цей псевдо-інвестиційний проект не має нічого спільного з серією. Це класична піраміда. Людям обіцяють високі заробітки, якщо вони приваблять нових інвесторів. Але на сайті немає жодних контактних даних.
Дубровський додав, що у проєкту немає ліцензіата для роботи на фінансовому ринку і заявив:
Як тільки організатори зберуть достатньо коштів, вони зникнуть разом з грошима.
Представник Центрального банку додав, що "тільки фінансові організації з дозволами, виданими Центральним банком" можуть запитати "публічні інвестиції".
Банк заявив, що додав проект до свого списку "вірогідних фінансових пірамідних схем".
Росія «Наближається до обов'язкових криптовалютних пенсій» - Економіст Ось яким є скорочений варіант - Cryptonews.com (@cryptonews) 15 січня 2024 року
Це шоу, що транслюється на російських потокових каналах, стало інтернет-сенсацією у країні. Воно також стало популярним у інших російськомовних країнах.
За даними Verstka, дані Яндексу показують, що у 2023 році більше росіян шукали інформацію, пов'язану з "Словом Хлопчика", ніж терміни "війна в Україні" та "спеціальна військова операція".
Драма розповідає історію школярів радянської епохи, які приєднуються до насильницької банди в Казані, столиці Татарстану.