Центральний банк Росії досліджує використання криптовалют та цифрових національних валют (ЦНВ) разом із союзниками BRICS.

  • 31.01.2024 01:18
  • 4 хвилини читання
Центральний банк Росії досліджує використання криптовалют та цифрових національних валют (ЦНВ) разом із союзниками BRICS.

Голова Центрального банку Росії повідомляє, що вона проводить переговори з країнами-членами BRICS щодо використання "цифрових валют" для підтримки міжнародної торгівлі.

За інформацією RIA Novosti та 1Prime, довгоочікуваний голова банку Ельвіра Набіулліна заявила, що Центральний банк "на даний момент проводить консультації з дружніми країнами, зокрема членами BRICS, щодо міжнародних платежів через цифрові валюти".

Набіулліна зазначила, що "створюючи платформу цифрового рубля", Центральний банк "виносив на перший план можливість інтеграції [токена] з аналогічними зарубіжними платформами".

Набіулліна, ключовий союзник президента Володимира Путіна, раніше гірко протистояла всім формам прийняття криптовалют.

Вона багато разів закликала до запровадження в Росії заборони на криптовалюту у стилі Китаю, включаючи блокування видобутку криптовалюти.

Однак у останні часи її погляди змінилися. І у своєму найновішому інтерв'ю Набіулліна висловила, мабуть, найбільші про-криптовалютні коментарі. Вона сказала:

"Наша позиція щодо криптовалют відома. Ми проти їх використання у платежах в межах країни. У той же час, ми підтримуємо їх використання у зовнішньоекономічній діяльності."

Губернатор зазначив, що законопроект, який дозволив би використання криптовалюти в міжнародних платежах, "обговорюється в Державній Думі".

Набіулліна зауважила, що "багато країн знаходяться на різних стадіях розробки" своїх CBDC.

Також губернатор висловила оптимізм щодо прогресу цифрового рубля. Вона заявила, що все більше комерційних банків та приватних секторних учасників зацікавлені у приєднанні до пілотного проекту. Набіулліна зазначила:

Все відбувається абсолютно за планом. І дуже важливо, що ми спостерігаємо зростаючий інтерес фінансових установ. Вони хочуть взяти участь в пілотному проекті.

Чи звертаються BRICS та "дружні до Росії країни" до ЦЦЕЦ та криптовалют?

Країни BRICS раніше обговорювали ідею запуску "цифрової валюти" для використання в міжнародній торгівлі.

Деякі країни БРІКС, включаючи Росію, використовують китайський юань та еміратський дирхам як засіб платежу замість долара США.

Голові Центрального банку Росії Ельвірі Набіулліні необхідно взяти під контроль грошову масу (М2) Росії. Зараз вона зростає з надзвичайною швидкістю - приблизно на 20% щорічно, що є вдвічі більше, ніж "Золотий темп зростання" Ганке, який вважається оптимальним для досягнення інфляційної мети ЦБ Росії на рівні 4% щорічно. pic.twitter.com/taEzuSwpHj - Стів Ханке (@steve_hanke) 26 січня 2024 року

Проте Москва вважає, що перевагу слід надавати рішенням, які передбачають взаємодію цифрових фіатних валют, оскільки відбувається де-доларизація.

Відповідальність за вимкнення електрики в Сибіру покладають на російських криптовалютних майнерів. Ось краткий опис.

На початку цього місяця видатний російський економіст заявив, що заходи Заходу проти його країни підірвуть позицію долара і сприятимуть прийняттю цифрового рублю.

Останні Новини
21.05.2024 16:33
Для кращого розуміння ситуації, ми наведемо актуальні показники інфляції у провідних економіках світу та в Україні.
20.05.2024 11:15
Вартість найдорожчих криптовалют Згідно з інформацією від однієї з найбільших криптовалютних бірж Європи з українським корінням WhiteBIT, курс найпопулярніших криптовалют на 20 травня виглядає наступним чином: Біткоїн (BTC) коштує 66,92 тисячі доларів за одну монету (-0,43% за добу); Ethereum (ETH) коштує 3,09 тисячі доларів за монету (-0,41% за добу).
16.05.2024 11:03
Криптовалютний гаманець є важливим елементом у світі цифрових активів, що має свої унікальні особливості. Ця програма дозволяє зберігати криптовалюту і забезпечує її безпеку, згідно з даними з Investopedia та блогу Всесвітнього банку.
15.05.2024 08:46
Частку біткоїна продали на аукціоні. Під час торгів ціна лота збільшилася з 188 000 до 300 001 гривні, переможцем став Роман Зварич.
13.05.2024 13:30
Які ціни на найбільш популярні криптовалюти? Згідно з інформацією від однієї з найбільших криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 13 травня курс найпопулярніших криптовалют виглядав наступним чином: Біткоїн (BTC) коштує 62 584 долари за монету, що становить зростання на 2,24% протягом доби.
Останні статті