Центральний банк Росії повідомляє, що «майже всі фінансові шахрайства зараз мають тематику криптовалюти».

  • 12.02.2024 04:00
  • 4 хвилини читання
Центральний банк Росії повідомляє, що «майже всі фінансові шахрайства зараз мають тематику криптовалюти».

Український Центральний банк заявив, що "майже всі" виявлені ним фінансові шахрайства минулого року мали елементи, пов'язані з криптовалютою.

У офіційному повідомленні банк відзначив, що кількість фінансових шахрайств зросла майже на 16% порівняно з попереднім роком. В "майже" кожному випадку, банк заявив, що виявив наявність криптовалютної "теми".

Центральний банк Росії: «Більше криптовалютних тем у недавніх шахрайських схемах»

Банк повідомив, що "зростає кількість нелегальних учасників фінансового ринку, які використовують криптовалютні теми", і написав:

У 2022 році кожен другий псевдоінвестиційний проект приймав криптовалюту як форму оплати або був пов'язаний з криптовалютними активами. У 2023 році майже всі пірамідальні схеми та нелегальні брокери пропонували інвестиції у криптовалютні активи або приймали платежі у криптовалюті.

Представники Центрального банку заявили, що у 2023 році вони "виявили 5 735 суб'єктів - компанії, проекти, індивідуальні підприємці та інші", які "проявляли ознаки незаконної діяльності".

У цьому числі було безліч "ознак", які свідчили про те, що ці проекти є фінансовими пірамідами. Однак, незважаючи на різке зростання таких проектів, банк зазначив, що є світла сторона.

Заявлено, що «тривалість» шахрайських проектів «стала коротшою» і середня сума фінансових збитків від жертв стала меншою.

Фінансовий регулятор повідомив, що він відреагував, "блокуючи" "доступ" росіян до понад 11 200 веб-сторінок.

Зазначалося, що ці сторінки "належать нелегальним учасникам фінансового ринку" та "операторам фінансових пірамід".

Банк відкидає атаки криптосхемерів?

У банку заявили, що розпочато "понад 125 кримінальних справ" щодо підозрілих російських фінансових шахраїв, багато з яких використовували криптовалюту або теми криптовалюти.

Також правові органи повідомляють, що розпочато "620 адміністративних справ" щодо підозри в порушеннях.

Також банк заявив, що він співпрацює з Федеральною антимонопольною службою. Він також співпрацює з національним органом цензури, Роскомнадзором.

У публічному списку банку з підозрілими фінансовими шахрайствами та пірамідами знаходяться кілька чат-кімнат соціальних медіа, графічних ігор, пов'язаних з криптовалютою, (підозрювані) шахрайські обмінні пункти та (підозрювані) шахрайські програми для криптотрейдінгу.

Список також містить кілька компаній, які, здається, займаються шахрайством, пов'язаним з криптовалютним майнінгом.

Зазвичай ці проекти пропонують інвесторам фінансувати (які здавалися би фальшивими) сибірські центри з видобутку біткоїнів.

Група G7 та ЄС обговорюють план використання більш як $250 мільярдів заморожених російських активів центрального банку як забезпечення для фінансування реконструкції України. https://t.co/Krnrdm17LH — Bloomberg (@business) 4 лютого 2024 р.

У січні Російський центральний банк попередив громадськість про уникальну криптогрошову шахрайську схему, яка базується на дуже популярному телесеріалі "Слово патсана: Кров на асфальті" (також відомий як "Слово патсана").

Останні Новини
03.04.2025 11:00
Популярні криптовалюти зазнали спаду. Також слід читати, що родина Трампа придбала велику криптовалютну компанію: які доходи здобуде сім'я президента США.
01.04.2025 12:00
Сім'я Трампа буде займатися видобутком біткоїнів. З 2012 року три азійські країни не змогли укласти угоду про мита Трампа.
31.03.2025 14:30
Сім'я Трампа придбала велику криптокомпанію. Також варто знати, як впливають масштабні плани Трампа з тарифами на долар Сполучених Штатів Америки.
14.03.2025 09:00
Як відбувається торгівля Також варто прочитати: Чи залишиться ринок валют незмінним? Прогноз курсу долара та євро.
06.03.2025 15:00
Що стимулювало зростання криптовалюти? Також слід зазначити, що ціна криптовалюти різко зросла через рішення Трампа.
Останні статті