Центральний банк Росії повідомляє, що «майже всі фінансові шахрайства зараз мають тематику криптовалюти».

  • 12.02.2024 04:00
  • 4 хвилини читання
Центральний банк Росії повідомляє, що «майже всі фінансові шахрайства зараз мають тематику криптовалюти».

Український Центральний банк заявив, що "майже всі" виявлені ним фінансові шахрайства минулого року мали елементи, пов'язані з криптовалютою.

У офіційному повідомленні банк відзначив, що кількість фінансових шахрайств зросла майже на 16% порівняно з попереднім роком. В "майже" кожному випадку, банк заявив, що виявив наявність криптовалютної "теми".

Центральний банк Росії: «Більше криптовалютних тем у недавніх шахрайських схемах»

Банк повідомив, що "зростає кількість нелегальних учасників фінансового ринку, які використовують криптовалютні теми", і написав:

У 2022 році кожен другий псевдоінвестиційний проект приймав криптовалюту як форму оплати або був пов'язаний з криптовалютними активами. У 2023 році майже всі пірамідальні схеми та нелегальні брокери пропонували інвестиції у криптовалютні активи або приймали платежі у криптовалюті.

Представники Центрального банку заявили, що у 2023 році вони "виявили 5 735 суб'єктів - компанії, проекти, індивідуальні підприємці та інші", які "проявляли ознаки незаконної діяльності".

У цьому числі було безліч "ознак", які свідчили про те, що ці проекти є фінансовими пірамідами. Однак, незважаючи на різке зростання таких проектів, банк зазначив, що є світла сторона.

Заявлено, що «тривалість» шахрайських проектів «стала коротшою» і середня сума фінансових збитків від жертв стала меншою.

Фінансовий регулятор повідомив, що він відреагував, "блокуючи" "доступ" росіян до понад 11 200 веб-сторінок.

Зазначалося, що ці сторінки "належать нелегальним учасникам фінансового ринку" та "операторам фінансових пірамід".

Банк відкидає атаки криптосхемерів?

У банку заявили, що розпочато "понад 125 кримінальних справ" щодо підозрілих російських фінансових шахраїв, багато з яких використовували криптовалюту або теми криптовалюти.

Також правові органи повідомляють, що розпочато "620 адміністративних справ" щодо підозри в порушеннях.

Також банк заявив, що він співпрацює з Федеральною антимонопольною службою. Він також співпрацює з національним органом цензури, Роскомнадзором.

У публічному списку банку з підозрілими фінансовими шахрайствами та пірамідами знаходяться кілька чат-кімнат соціальних медіа, графічних ігор, пов'язаних з криптовалютою, (підозрювані) шахрайські обмінні пункти та (підозрювані) шахрайські програми для криптотрейдінгу.

Список також містить кілька компаній, які, здається, займаються шахрайством, пов'язаним з криптовалютним майнінгом.

Зазвичай ці проекти пропонують інвесторам фінансувати (які здавалися би фальшивими) сибірські центри з видобутку біткоїнів.

Група G7 та ЄС обговорюють план використання більш як $250 мільярдів заморожених російських активів центрального банку як забезпечення для фінансування реконструкції України. https://t.co/Krnrdm17LH — Bloomberg (@business) 4 лютого 2024 р.

У січні Російський центральний банк попередив громадськість про уникальну криптогрошову шахрайську схему, яка базується на дуже популярному телесеріалі "Слово патсана: Кров на асфальті" (також відомий як "Слово патсана").

Останні Новини
21.05.2024 16:33
Для кращого розуміння ситуації, ми наведемо актуальні показники інфляції у провідних економіках світу та в Україні.
20.05.2024 11:15
Вартість найдорожчих криптовалют Згідно з інформацією від однієї з найбільших криптовалютних бірж Європи з українським корінням WhiteBIT, курс найпопулярніших криптовалют на 20 травня виглядає наступним чином: Біткоїн (BTC) коштує 66,92 тисячі доларів за одну монету (-0,43% за добу); Ethereum (ETH) коштує 3,09 тисячі доларів за монету (-0,41% за добу).
16.05.2024 11:03
Криптовалютний гаманець є важливим елементом у світі цифрових активів, що має свої унікальні особливості. Ця програма дозволяє зберігати криптовалюту і забезпечує її безпеку, згідно з даними з Investopedia та блогу Всесвітнього банку.
15.05.2024 08:46
Частку біткоїна продали на аукціоні. Під час торгів ціна лота збільшилася з 188 000 до 300 001 гривні, переможцем став Роман Зварич.
13.05.2024 13:30
Які ціни на найбільш популярні криптовалюти? Згідно з інформацією від однієї з найбільших криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 13 травня курс найпопулярніших криптовалют виглядав наступним чином: Біткоїн (BTC) коштує 62 584 долари за монету, що становить зростання на 2,24% протягом доби.
Останні статті