Центральний банк Росії повідомляє, що «майже всі фінансові шахрайства зараз мають тематику криптовалюти».

  • 12.02.2024 04:00
  • 4 хвилини читання
Центральний банк Росії повідомляє, що «майже всі фінансові шахрайства зараз мають тематику криптовалюти».

Український Центральний банк заявив, що "майже всі" виявлені ним фінансові шахрайства минулого року мали елементи, пов'язані з криптовалютою.

У офіційному повідомленні банк відзначив, що кількість фінансових шахрайств зросла майже на 16% порівняно з попереднім роком. В "майже" кожному випадку, банк заявив, що виявив наявність криптовалютної "теми".

Центральний банк Росії: «Більше криптовалютних тем у недавніх шахрайських схемах»

Банк повідомив, що "зростає кількість нелегальних учасників фінансового ринку, які використовують криптовалютні теми", і написав:

У 2022 році кожен другий псевдоінвестиційний проект приймав криптовалюту як форму оплати або був пов'язаний з криптовалютними активами. У 2023 році майже всі пірамідальні схеми та нелегальні брокери пропонували інвестиції у криптовалютні активи або приймали платежі у криптовалюті.

Представники Центрального банку заявили, що у 2023 році вони "виявили 5 735 суб'єктів - компанії, проекти, індивідуальні підприємці та інші", які "проявляли ознаки незаконної діяльності".

У цьому числі було безліч "ознак", які свідчили про те, що ці проекти є фінансовими пірамідами. Однак, незважаючи на різке зростання таких проектів, банк зазначив, що є світла сторона.

Заявлено, що «тривалість» шахрайських проектів «стала коротшою» і середня сума фінансових збитків від жертв стала меншою.

Фінансовий регулятор повідомив, що він відреагував, "блокуючи" "доступ" росіян до понад 11 200 веб-сторінок.

Зазначалося, що ці сторінки "належать нелегальним учасникам фінансового ринку" та "операторам фінансових пірамід".

Банк відкидає атаки криптосхемерів?

У банку заявили, що розпочато "понад 125 кримінальних справ" щодо підозрілих російських фінансових шахраїв, багато з яких використовували криптовалюту або теми криптовалюти.

Також правові органи повідомляють, що розпочато "620 адміністративних справ" щодо підозри в порушеннях.

Також банк заявив, що він співпрацює з Федеральною антимонопольною службою. Він також співпрацює з національним органом цензури, Роскомнадзором.

У публічному списку банку з підозрілими фінансовими шахрайствами та пірамідами знаходяться кілька чат-кімнат соціальних медіа, графічних ігор, пов'язаних з криптовалютою, (підозрювані) шахрайські обмінні пункти та (підозрювані) шахрайські програми для криптотрейдінгу.

Список також містить кілька компаній, які, здається, займаються шахрайством, пов'язаним з криптовалютним майнінгом.

Зазвичай ці проекти пропонують інвесторам фінансувати (які здавалися би фальшивими) сибірські центри з видобутку біткоїнів.

Група G7 та ЄС обговорюють план використання більш як $250 мільярдів заморожених російських активів центрального банку як забезпечення для фінансування реконструкції України. https://t.co/Krnrdm17LH — Bloomberg (@business) 4 лютого 2024 р.

У січні Російський центральний банк попередив громадськість про уникальну криптогрошову шахрайську схему, яка базується на дуже популярному телесеріалі "Слово патсана: Кров на асфальті" (також відомий як "Слово патсана").

Останні Новини
30.09.2024 10:45
Вартість найбільш популярних криптовалют За інформацією однієї з найбільших криптобірж в Європі з українським корінням WhiteBIT, станом на 30 вересня, курс найпопулярніших криптовалют такий: Ціна Bitcoin (BTC) складає 63 600 доларів за монету, що є на 3,02% менше за останню добу.
25.09.2024 10:30
Тапочки - це невеликі елементи на веб-сайті, які дозволяють користувачам взаємодіяти з різними елементами за допомогою швидкого клацання.
23.09.2024 09:45
Вартість найбільш популярних криптовалют Згідно з інформацією однієї з найбільших криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, курс найпопулярніших криптовалют станом на 23 вересня виглядає наступним чином: Bitcoin (BTC) торгується по ціні 63,49 тисяч доларів за монету (+0,84% за добу).
19.09.2024 16:31
Також важливо розуміти, що необхідний інструмент є невід'ємною частиною криптовалютної індустрії. Чи криптовалюти є відповідним варіантом для заробітку? До цього часу у людей можуть виникати питання: "Чи можна справді заробляти на криптовалютах? Чи є цей вид фінансових активів дійсно прибутковим?" Навколо цифрових монет все ще існує багато міфів, які перешкоджають розібратися в цій темі.
18.09.2024 10:15
Квитки за криптовалюту SWIFT працює над створенням інфраструктури для проведення операцій з цифровими активами.
Останні статті