Дослідження проведене щодо країн, в яких криптовалюта має офіційний статус.

  • 30.10.2024 06:31
  • 5 хвилин читання
Дослідження проведене щодо країн, в яких криптовалюта має офіційний статус.

Легальний статус в багатьох країнах

По-перше, слід відзначити, що кожна країна самостійно вирішує питання щодо статусу криптовалют. Згідно з дослідженням Atlantic Council, яке проаналізувало дані з 60 країн, існують три варіанти для визначення статусу криптовалюти в юрисдикції:

  • законний - дозволено всі види діяльності, пов'язані з криптовалютою (США, більшість країн ЄС, Японія);
  • Часткова заборона - коли держава дозволяє лише деякі види діяльності, які включають в себе використання криптовалюти. Прикладами таких країн є Мексика, Танзанія, Еквадор та Хорватія.
  • Повна заборона - це коли усі види діяльності, що пов'язані з криптовалютою, обмежені (Китай, Єгипет, Марокко, Саудівська Аравія).

Також ознайомтесь з новим поколінням ігор: чому тапки заводять світ з розуму.

Цікаво! На даний момент також існують країни, які вважаються "крипто-нейтральними". Ці країни утримуються від надання остаточного правового статусу для використання криптовалют.

Незважаючи на це, у ряді країн криптовалюти визнані законним засобом оплати. Першим, хто встановив світовий прецедент, став Сальвадор. З 2021 року біткоїн став офіційним засобом оплати у цій країні Центральної Америки. Вже наступного року Центральноафриканська Республіка (ЦАР) також обрала біткоїн на роль офіційного платіжного засобу.

Кожна країна розробляє свою власну правову базу для регулювання криптовалютної індустрії. Це включає у себе ліцензування, сплату податків, захист прав споживачів, боротьбу з нелегальними операціями та інші аспекти.

Наприклад, в Україні на сьогодні не лише обговорюються питання регулювання крипторинку, але також два альтернативні законопроекти про регулювання криптовалютних операцій під номерами №10225 та №10225-1 зареєстровані у Верховній Раді ще в листопаді 2023 року. Зокрема, Національна комісія підтримує суворе оподаткування, тоді як Міністерство цифрових трансформацій виступає за більш ліберальний підхід, який включає пільги та простіші правила.

Важливим моментом для криптоіндустрії в Європі стало схвалення в квітні 2023 року Європарламентом регламенту про ринки криптоактивів, відомого як MiCA. Цей документ є ключовим, оскільки він створює базу для регулювання криптовалют в Європейському Союзі, до якого входить 27 країн. Усі положення регламенту повинні бути виконані до 30 грудня 2024 року, але деякі з них, зокрема ті, що стосуються стейблкоїнів, стали чинними з 30 червня 2024 року.

Чому так рідко використовують криптовалюту для здійснення незаконних діянь?

Криптовалюта - це фінансовий актив, який працює на технології блокчейн, що є основою безпечного зберігання та передачі даних. Вона виконує багато схожих функцій з традиційними фінансовими активами, такі як зберігання та переказ коштів, інвестиції, підприємницька діяльність тощо.

Зрозуміло, що криптовалюту, так само, як і будь-який інший фінансовий інструмент, можуть використовувати для здійснення незаконних операцій. Проте існує багато переконливих доказів того, що такі випадки відбуваються відносно рідко.

Згідно з даними Chainalysis, з 2018 по 2023 рік частка всіх криптовалютних транзакцій, пов'язаних із незаконною діяльністю, зазвичай не перевищує 0,50%. Винятком був 2019 рік, коли цей показник зрос до 1,29%.

!функція(){"строгий режим";вікно.addEventListener("повідомлення",(функція(а){якщо(не визначено===а.дані["висота datawrapper"]){var е=документ.querySelectorAll("іфрейм");для(т в а.дані["висота datawrapper"])для(р=0;р<е.length;р++)якщо(е[р].contentWindow===а.джерело){var і=а.дані["висота datawrapper"][т]+"px";е[р].стиль.висота=і}}}))}();

Крім цього, у 2023 році доходи від криптошахрайства та хакерства значно зменшилися. Зафіксовано зниження на 29,2% та 53,3% відповідно.

Вищезгадані дані явно свідчать, що більшість людей користуються криптовалютами в межах закону, а не навпаки. Цифрові активи популярні у таких галузях, як електронна комерція, благодійність, фінансові послуги і навіть урядові ініціативи.

Блокчейн, технологія, яка лежить в основі криптовалют, одночасно є дуже прозорою. Кожна транзакція реєструється в публічному реєстрі і доступна для перевірки кожному. Це полегшує виявлення й відстеження незаконної діяльності. Правоохоронні органи та регулятори у різних країнах все частіше використовують цю технологію для боротьби зі злочинністю, відкидаючи міф, що криптовалюта - найкращий інструмент злочинця.

Регулювання для уникнення ухилення від сплати податків та відмивання грошей.

Відмивання коштів та ухилення від сплати податків - це проблеми, які існували задовго до виникнення криптовалюти.

Крім того, останнім часом регулятори та уряди приділяють все більше уваги привертанню до відповідальності та обмеженню можливостей осіб, які намагаються відмивати гроші або уникати сплати податків за допомогою криптовалют. Наприклад, вони працюють над законами й нормативними актами, які регулюють використання криптовалют з метою запобігання фінансовим злочинам.

Приватний бізнес також активно долучається до цих процесів. На приклад, криптобіржі все частіше впроваджують процедури "Знай свого клієнта" (KYC) та заходи протидії відмиванню грошей (AML).

Наприклад, на біржі криптовалют WhiteBIT, одній з найбільших у Європі, проходження процедури KYC або верифікація особи є обов'язковою умовою для реєстрації усіх користувачів. Ця міра призначена для забезпечення безпеки фінансових операцій на платформі.

Підтримка контролерів та фінансових установ

Існує перекручений міф, що банки та уряди не підтримують криптовалюту та технологію блокчейну, і навіть збагачуються на їхньому відторгненні. Проте це не відповідає дійсності, оскільки насправді банки та уряди дедалі більше починають інтегрувати ці інновації в свою діяльність.

На сьогодні кожна країна, що є членом G7, вивчає можливість створення своєї національної цифрової валюти, відомої як CBDC. Загалом, понад 130 країн та економічних союзів у світі розглядають цю ідею, що складає 98% світового ВВП.

Три країни вже ввели свої цифрові валюти - Багамський долар, дідолар Нігерії та цифровий ямайський долар. Ще 44 країни готуються до запуску власних цифрових валют, включаючи Україну. На 2024 рік найбільшим пілотним проєктом залишається цифровий юань.

Це все відбувається через те, що гроші та платежі все більше переходять у цифровий світ, тому центральні банки розуміють, що їм або необхідно забезпечити доступ до криптовалют для своїх громадян, або вони можуть серйозно поступати та зазнавати значних втрат у майбутньому.

Крім того, багато банків також вивчають можливість інтеграції технології блокчейн у свою діяльність: за даними 68% з них, без цієї технології вони не будуть конкурентоспроможними на ринку. Тоді як 84% заявили, що блокчейн у банківській та фінансовій сферах незабаром стане загальним трендом.

У 2024 році в криптосвіті сталися значущі події. Комісія з цінних паперів та бірж США схвалила спотові біткойн-фонди ETF. Пізніше аналогічне рішення було ухвалено щодо Ethereum. Це додатковий вирив у криптоіндустрії, оскільки спотові фонди ETF сприяють розвитку кількох важливих процесів одночасно.

  • Розширення кола інвесторів сприятиме спрощенню вкладень у криптовалюту. Тепер буде можливість використовувати звичайну фондову біржу, не створюючи криптогаманці чи реєструючись на криптобіржі. Завдяки ETF криптовалюти стали більш привабливі для інституційних інвесторів, які раніше відносилися до крипти з обережністю.
  • Легалізація та регулювання - це ознака визнання криптовалют як активу регуляторами через запуск ETF спотових фондів. Це сприяє розвитку криптовалютної індустрії взагалі, створюючи кращі умови для її розширення.

Отже, інформаційна гігієна та критичне мислення повинні бути невід'ємною частиною життя кожної людини сьогодні. Ці навички допомагають уникати підступної та хибної інформації, а також не упускати можливостей. Щоб дізнатися більше про поширені міфи у криптовалютній індустрії, перейдіть за посиланням.

Останні Новини
19.11.2024 13:00
Вартість найбільш відомих криптовалют .
18.11.2024 13:16
Починаючи з 2009 року, коли з'явився перший у історії криптовалют - біткойн, ринок значно зріс і вже налічує сотні цифрових монет та загальну капіталізацію у 3,22 трильйона доларів.
13.11.2024 16:30
Чому виникає дефіцит електроенергії? Згідно з російськими ЗМІ, чиновник Максим Орєшкін заявив про настання дефіциту електроенергії.
08.11.2024 12:30
Як підвищилася ціна біткоіну після перемоги Трампа Також дивіться: В яких країнах криптовалюта є законною: аналіз.
Останні статті