Миналого тижня російські зусилля у галузі криптовалютної добування зазнали невдачі, оскільки поліція закрила два великих незаконних центри обробки даних.
Усього поліція повідомила, що вони вийшли з ладу понад 400 криптовалютних ригів під час рейдів у Сибіру та Республіці Дагестан.
Криптовалютний майнінг в Росії продовжує перебувати в правовій «сірій зоні».
На базі енергопостачальника АТ "РЕС" з міста Новосибірська (за даними Коммерсанта), було повідомлено, що поліцейські провели обшук у залишеному застосуванню котельні в селі, що знаходиться в передмісті Іскітім, на території Новосибірської області.
Поліція виявила "нелегальне підключення" до електричної мережі. Службовці заявили, що знайшли усередині будівлі "спеціальні стелажі, висотою кілька метрів".
На цих полицях розмістили "понад 100 робочих пристроїв ASIC", з приладами, що були "призначені для майнінгу криптовалют".
Офіцери та експерти з питань енергетики також повідомили, що вони виявили "розпаковане гірниче обладнання у кімнаті". Енергетична компанія заявила:
Завдяки своїм діями, незаконні шахраї завдали збитків електромережі на суму кількох мільйонів рублів [1 рубля = $0.011].
За словами представників AO RES, офіцери вилучили так зване "сіре" гірниче обладнання з місця події. Однак сам процес криптозабезпечення відноситься до того, що російські власті називають "сірою" діяльністю.
Агентство з енергетичних даних США буде відстежувати використання енергії криптогірних схем https://t.co/jjR03ggi76 pic.twitter.com/OflreesRE6 - Ройтерс (@Reuters) 31 січня 2024 року
Незважаючи на те, що вітчизняні шахтарі стверджують, що їх загальна потужність зараз займає друге місце після США, добування корисних копалин все ще не має юридичного статусу в Росії.
Москва зуміла змусити промислових гігантів, таких як BitRiver, "поспішити" і "легалізувати" свою галузь вже кілька років.
Однак, до тих пір, поки законодавці не приймуть законопроект, який визнає добування криптовалют як форму підприємництва, усередині російського сектору криптовалют залишатиметься "сірою" зоною.
Представники електроенергетичної компанії заявили, що розглядають можливість порушення кримінальної справи проти якіщо звинувачених у ролі головних організаторів операції у місті Іскітім.
За обвинувачення у порушенні довіри та крадіжці, гірники можуть бути засуджені до п'яти років ув'язнення, стверджують засоби масової інформації.
У Дагестані спостерігається зростання криптовалютних добувальних операцій.
У Дагестані Міністерство внутрішніх справ Росії повідомило, що посадовці міністерства у Північному Кавказькому федеральному окрузі "виявили незаконну шахту на території покинутої цегельної фабрики".
У поліцейських відбулася обшук на "фермі" в Кізілюртському районі Дагестану внаслідок "інформаційних повідомлень про незаконне споживання електроенергії".
Спеціалісти енергетичної мережевої компанії та "поліцейські спеціалісти" провели огляд місця події. Вони потім "виявили втручання у програмне забезпечення електромережі трансформаторного будинку". Міністерство повідомило:
Живлення трансформатора входило в ангар, де розміщено понад 300 пристроїв для криптовалютного майнінгу на металевих стелажах.
Міністерство заявило, що вони відключили «300 пристроїв» з «відеокартами для видобутку криптовалюти».
Чиновники повідомили, що у кімнаті комплексу вони виявили "компоненти та програмне забезпечення, що використовуються для майнінгу монет".
Офіцери стверджували, що "фермери" головаствуючі встановили криптовалютне обладнання "у період з липня по вересень 2023 року".
Фахівці енергетичної компанії заявили, що шахтарі «обійшли» електролічильники і підключилися до місцевої лінії електропостачання.
Представники поліції повідомили, що шахтарі несуть відповідальність за "початкову суму" збитків майже на 18 700 доларів. Міністерство зазначило, що йде їх розслідування щодо ферми, яке наразі "продовжується".
У минулому місяці державна енергетична компанія Дагенерго звернулася до операторів "майнінг-ферм" у Дагестані з проханням вимкнути свої обладнання через загрозу відключення електроенергії. Постачальник умовив:
Ми щиро просимо вас подумати про своїх близьких. Будь ласка, вимкніть гірниче обладнання. Майнінгові установки можуть перевантажити електричну мережу та спричинити технологічні порушення.
Російський магнат Олексій Мордашов виграє позов на суму 500 мільйонів доларів проти В'єтнамської нафтово-газової групи за електростанцію, яка не була завершена.
Чи може Росія стати світовим лідером у галузі криптовалютного майнінгу?
Також у січні, російські промислові шахтарі висловили своє незадоволення планами уряду щодо підвищення тарифів на електроенергію.
Представники енергетичного міністерства заявляють про бажання збільшити тариф на електроенергію для шахтарів. Вони вважають, що це допоможе запобігти формуванню шахтарських підприємств в областях з вже перевантаженими енергомережами.
Проте, лідери індустрії стверджують, що цей крок призведе до зупинки росту російської криптогірничої промисловості, коли вона могла б стати світовим лідером.