Ефіопія стає новим центром видобування Bitcoin - чи триватиме ця тенденція?

  • 08.02.2024 22:49
  • 4 хвилини читання
Ефіопія стає новим центром видобування Bitcoin - чи триватиме ця тенденція?

Ефіопія стає популярною для майнінгу Bitcoin після того, як Китай вигнав цю галузь з своїх кордонів у 2021 році.

Після заборони, найбільші китайські учасники розкидалися по всьому світу, шукаючи нові локації, які б відповідали їх високоенергетичним бізнес-практикам.

Та подорож змусила багатьох прибути до Африки минулої весни, коли контейнери з потужними гірничодобувними комп'ютерами почали з'являтися біля електричних підстанцій, що підключені до Гранд-етіопської ренесансної дамби.

Ефіопія охоче приймає майнінг біткоїнів.

Незважаючи на заборону фактичного торгівлі криптовалютами, Ефіопія дала зелене світло для провадження видобутку Біткоїнів починаючи з 2022 року.

У криптовалютній сфері термін "майнінг" означає процес, за яким нові одиниці Bitcoin-у вводяться в обіг, а базовий блокчейн забезпечується безпекою.

Гірники споживають величезні кількості електроенергії, щоб конкурувати за нові BTC, роблячи електрику ключовим витратним елементом їх бізнесу. Ефіопія має одні з найнижчих світових витрат на електроенергію.

Це також особливо приваблива локація для китайських бізнесів. Країна востаннє десять років посилила зв'язки з Китаєм, багато китайських компаній допомагали в будівництві греблі вартістю $4,8 мільярда, що буде забезпечувати енергією шахтарів.

У порівнянні з іншими галузями, які споживають електроенергію, видобування виділяється тим, що не залежить від попиту та географічного положення. За цими причинами гірники можуть надавати перевагу дешевим джерелам енергії над іншими факторами, незалежно від географічних умов та ненадійності постачання.

У 2021 році Норвегія, наприклад, забезпечувала близько 1% біткойн-майнерів у світі, майже виключно використовуючи гідроенергію.

За словами засновника Асоціації китайського цифрового розроблення Нуо Сю, Ефіопія стане одним з найпопулярніших напрямків для китайських розробників. Заяву відповідного змісту він зробив журналу Bloomberg.

Подібно до Ефіопії, Росія також відкрила свої обійми для майнінгу Bitcoin, але заборонила використання криптовалюти в інших сферах - зокрема як засіб платежу.

Ризики майнінгу біткоїну

Розрахувати витрати та користь від прийому шахтарів до меж своєї країни для регуляторів є складним завданням. Хоча вони можуть стати потенційним джерелом високих доходів, шахтарі також можуть надмірно навантажувати електричні мережі під час пікового навантаження.

Казахстан та Іран, наприклад, колись були світовими лідерами у добуванні біткоїнів, але пізніше відмовилися від цієї галузі через високе енергоспоживання.

"По-перше, країни можуть вичерпати наявний електричний потік, не залишаючи жодної можливості для розширення майнерів," – зазначив генеральний директор Hashlabs Mining Яран Меллеруд. "По-друге, майнери можуть раптово вважатися небажаними урядом і бути змушеними збирати речі і виїжджати".

Останні Новини
26.11.2024 10:30
Вартість найбільш популярних криптовалют .
26.11.2024 07:15
Чи підніметься курс долара вище 42 гривень на початку грудня? Криптоінвестиції - це інвестиції у цифрові активи, такі як криптовалюти, токени, блокчейн-проекти тощо.
22.11.2024 13:15
Із ринковою капіталізацією, що перевищує 3 трильйони доларів, та зростанням популярності біткойна, який випередив срібло, зручні інструменти для максимізації прибутків стають важливим аспектом успішного управління активами для інвесторів.
22.11.2024 07:30
Мова йде про "навчальну" криптовалюту - демо-токени. Їх можна знайти на деяких криптовалютних біржах. Наприклад, цей інструмент пропонує одна з найбільших криптовалютних бірж Європи, що має українські коріння - WhiteBIT.
19.11.2024 13:00
Вартість найбільш відомих криптовалют .
Останні статті