Незалежне журі Організації Об'єднаних Націй, яке контролює санкції, проводить розслідування щодо втручання Північної Кореї у кібератаки на криптовалютні компанії на суму 3 мільярди доларів.
За unоприлюдненим доповіддю ООН, яка була переглянута Reuters, спостерігачі звинуватили Народно-демократичну Республіку Корею (НДРК) у порушенні санкцій Ради Безпеки.
Наразі проводяться розслідування кількох підозрілих кібератак на криптовалютні компанії, вартість яких оцінюється в 3 мільярди доларів, і які Північна Корея використовувала для розвитку ядерної програми.
Така комісія розслідує 58 підозрілих кібератак з боку Північної Кореї на компанії, пов'язані з криптовалютами, у період з 2017 по 2023 рік, що приносять близько 3 мільярдів доларів США, і відомо, що ці атаки допомагають фінансувати розвиток засобів масового знищення Північної Кореї.
Північнокорейські хакери вкрали мільйони криптовалюти.
Згідно з останнім звітом від TRM Labs, віруси, пов'язані з Північною Кореєю, украли криптовалюту на суму $200 мільйонів з січня по серпень 2023 року. Це становить понад 20% усіх украдених криптовалют у минулому році, додала блокчейн інформаційна компанія.
Крім того, це призвело до фінансування ядерних та балістичних ракетних програм країни. Згідно з звітом ТРМ, такий крок КНДР вважається переорієнтацією від "традиційних джерел прибутку".
Нік Карльсен, аналітик з інтелекту в компанії TRM Labs, підкреслив, що КНДР намагається заробити кожен долар. "І це, очевидно, набагато ефективніший спосіб для Північної Кореї заробляти гроші."
З моменту першого ядерного випробування КНДР у 2006 році ООН наклали на нього численні санкції. Серед них заборона на надання фінансових послуг, видобуток мінералів та металів, обмеження доступу Північної Кореї до джерел фінансування.
Додатково, дані компанії з аналітики блокчейну Chainalysis показали, що 2022 рік став найбільш перспективним роком для криптовалютного виробництва усієї історії.
За даними компанії Chainalysis, злочинці, пов'язані з Північною Кореєю, викрали аж $3.8 мільярда з криптобізнесу. Інше дослідження, зроблене раніше цього року, вказувало на те, що групи кібершпигунів використовують різноманітні тактики для отримання великої кількості криптовалюти.
Згідно з дипломатами, агентство Рейтер повідомило, що звіт ООН буде опубліковано до кінця цього місяця або на початку наступного. У звіті зазначено, що комітет досліджував кількох громадян Північної Кореї, які працюють за кордоном.
"Також було сказано, що Північна Корея продовжує отримувати доступ до міжнародної фінансової системи та займатися нелегальними фінансовими операціями", що суперечить резолюціям Ради Безпеки ООН, - додано.