Епоха нових вирішень: як за допомогою штучного інтелекту ефективніше торгувати криптовалютою

 • 08.04.2024 11:02
 • 9 хвилин читання
Епоха нових вирішень: як за допомогою штучного інтелекту ефективніше торгувати криптовалютою

Криптотрейдинг - це процес купівлі та продажу криптовалют за допомогою спеціальних програм, які виконують операції на ринку в автоматичному режимі. Боти ШІ - це програми, які взаємодіють з біржами криптовалют і виконують торгівельні операції від імені користувача. Для того щоб успішно займатися криптотрейдингом та використовувати ботів ШІ, важливо мати знання про функціонування ринку криптовалют та ризики, пов'язані з цим видом інвестування.

Якщо говорити просто, трейдинг - це можливість людині купити актив дешевше і продати його дорожче, отримуючи прибуток від різниці в ціні. Проте криптовалютний ринок є волатильним, тобто ціни на ці активи швидко й часто змінюються.

Спробуйте прочитати Як легко та безпечно купити криптовалюту: детальна інструкція.

Крім цього, важливо враховувати різні чинники впливу, такі як новини, тренди на ринку, календар важливих подій у криптосвіті (наприклад, халвінг біткоїна), циклічність ринку і т. д.

Для зручності здійснення операцій у торгівлі криптовалютою можна використовувати ботів - автоматизовані інструменти, які мають певну логіку для виконання дій та "прийняття рішень". З їх допомогою можна аналізувати великі масиви даних на ринку, робити прогнози та укладати відповідні угоди. Наприклад, криптовалютні боти отримують результати технічного аналізу та інші індикатори (обсяг торгів, рух цін тощо) та видавати прогнози з використанням технології штучного інтелекту.

Серед основних переваг ботів для криптотрейдингу можна виділити наступні:

 • Мінімізація ризиків - торгові боти усувають людський фактор і емоції, що дозволяє досягати більш об'єктивних результатів.
 • Постійна робота - це боти з штучним інтелектом, які можуть обробляти дані та реагувати на зміни у режимі нон-стоп 24/7 та 365 днів на рік, у відміну від людини.
 • Зменшення ймовірності помилок - торгові роботи працюють відповідно до визначеного алгоритму. Тому вони надають об'єктивні та безпосередні результати.
 • Перевірка торгових стратегій - завдяки боту можна заздалегідь оцінити потенційні результати обраного підходу. Так як боти можуть надати детальний аналіз з різними сценаріями розвитку подій.

Помимо переваг, ШІ-боти також мають свої недоліки. Серед них:

 • Небезпека технічних проблем існує на кожному етапі роботи, і це може призвести до негативного впливу на кінцевий результат проекту. Наприклад, стратегія може не виправдати очікувань або з'явитися технічні неполадки.
 • Шахрайство - це злочинці, які часто полюють на різні фінансові активи. На жаль, ця проблема існує і в криптосвіті. Тому важливо дбати про безпеку та уникати використання програм, які обіцяють великі прибутки. Краще докладно перевіряти офіційну інформацію про бота, а також ознайомлюватися з відгуками інших користувачів.
 • Низька активність - ринок криптовалют відомий своїми швидкими та постійними змінами. Боти для торгівлі криптовалютою працюють відповідно до визначеного алгоритму, отже, важливо діяти відповідно до ситуації на ринку, щоб успішно використовувати його можливості.

Проаналізуємо в чому полягає відмінність між ботами для торгівлі криптовалютами та у яких випадках вони можуть стати корисними помічниками.

Типи та унікальні характеристики торгових ботів для криптовалют.

Автоматизований арбітраж

На різних платформах вартість криптовалют відрізняється, що створює можливості для заробітку. Арбітражна торгівля дозволяє отримувати прибуток на різниці цін на різних криптобіржах. У цьому процесі арбітражні боти відповідають за моніторинг та аналіз торгових майданчиків для укладання найвигідніших угод.

Сигнальний робот

Цей вид ботів для торгівлі криптовалютою ґрунтується на алгоритмі, який генерує сигнали про купівлю та продаж з урахуванням зібраних даних.

Портфельний бот - це програмне забезпечення, яке використовується для управління інвестиційним портфелем.

Створення збалансованого криптопортфеля - це складний і часом витратний процес. Однак досягти того ж або навіть кращого результату можна набагато простіше і швидше за допомогою спеціального бота, що розроблений для управління портфелем. Цей інструмент працює за алгоритмом, налаштованим на збалансування активів у портфелі, який визначає найкращі дії для досягнення бажаного результату або цілі. З його допомогою можна зрозуміти, які криптовалюту купити, а які краще продати.

Торгові роботи на прикладі криптовалютної біржі WhiteBIT

Отже, безумовно, технологія штучного інтелекту стала необхідною частиною багатьох сфер. На цьому прикладі наголошує засновник та генеральний директор WhiteBIT Володимир Носов. Тому вибір платформи з інтеграцією штучного інтелекту для криптотрейдингу є дуже важливим процесом. Вона повинна відповідати декільком критеріям: надійність, широкий спектр торговельних інструментів і функцій (включаючи розширені графіки, інструменти технічного аналізу та різноманітні типи ордерів), безпека та зручність для користувача. До її функціоналу також має входити доступ до широкого спектру криптовалют і надійний API для інтеграції з торговими ботами.

Технологію блоцчейн інтенсивно вивчають і впроваджують в одній з найбільших європейських криптобірж WhiteBIT. Ця платформа йде у ногу з часом, щоб задовольнити всі потреби клієнтів, інвесторів і трейдерів.

В WhiteBIT було логічним імплементувати деякі рішення ШІ. Наприклад, аналітика в компанії ґрунтується на великому обсязі даних і використовує спеціалізовані інструменти, адаптовані до потреб компанії. Ці інструменти базуються на відомих моделях штучного інтелекту і допомагають в розвитку продуктів у екосистемі компанії. Нові інтеграції завжди вітаються в WhiteBIT, оскільки ми бачимо ефективність таких рішень - підкреслив Носов.

У додатку GoodCrypto також існує можливість підключення торгових ботів до свого акаунту на WhiteBIT. Це дозволяє трейдерам автоматизувати свої торгові стратегії та збільшити свої прибутки незалежно від тренду на ринку.

Що важливо знати про торгові боти на GoodCrypto:

 • Бот "Сітка" автоматично створює та управляє сіткою лімітних замовлень на купівлю та продаж з однаковим обсягом і інтервалом в межах вказаного діапазону ціни.
 • Бот DCA допомагає трейдерам нагромаджувати активи та досягати бажаного рівня прибутку.
 • Бот Infinity Trail спрямований на отримання прибутку за допомогою використання волатильності ринку.

Крім цього, компанія WhiteBIT має широкий спектр зручних функцій для торгівлі як для початківців, так і для досвідчених користувачів криптовалют. Згідно з аудитами від Hacken.io та сертифікаційною платформою CER.live, WhiteBIT відповідає найвищим стандартам безпеки та входить в топ-3 найбільш надійних бірж з рейтингом ААА.

Останні Новини
21.05.2024 16:33
Для кращого розуміння ситуації, ми наведемо актуальні показники інфляції у провідних економіках світу та в Україні.
20.05.2024 11:15
Вартість найдорожчих криптовалют Згідно з інформацією від однієї з найбільших криптовалютних бірж Європи з українським корінням WhiteBIT, курс найпопулярніших криптовалют на 20 травня виглядає наступним чином: Біткоїн (BTC) коштує 66,92 тисячі доларів за одну монету (-0,43% за добу); Ethereum (ETH) коштує 3,09 тисячі доларів за монету (-0,41% за добу).
16.05.2024 11:03
Криптовалютний гаманець є важливим елементом у світі цифрових активів, що має свої унікальні особливості. Ця програма дозволяє зберігати криптовалюту і забезпечує її безпеку, згідно з даними з Investopedia та блогу Всесвітнього банку.
15.05.2024 08:46
Частку біткоїна продали на аукціоні. Під час торгів ціна лота збільшилася з 188 000 до 300 001 гривні, переможцем став Роман Зварич.
13.05.2024 13:30
Які ціни на найбільш популярні криптовалюти? Згідно з інформацією від однієї з найбільших криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 13 травня курс найпопулярніших криптовалют виглядав наступним чином: Біткоїн (BTC) коштує 62 584 долари за монету, що становить зростання на 2,24% протягом доби.
Останні статті