Форум ВЕФ у Давосі 2024: цифрові активи та дискусія про токенізацію

  • 19.01.2024 08:45
  • 5 хвилин читання
Форум ВЕФ у Давосі 2024: цифрові активи та дискусія про токенізацію

Сьогодні останній день Всесвітнього економічного форуму (WEF), який проходить у Давосі-Клостерсі з 14 по 19 січня 2024 року - глобальна подія, яка збирає найвпливовіших учасників політики та бізнесу для обговорення майбутніх тенденцій у бізнесі.

“Токенізація” — тема, яка рано чи пізно мусила бути порушена найбільшими гравцями у криптосфері.

Що таке токенізація?

Якщо ви не живете під каменем, то, напевно, дізналися про новий "гарячий" тренд серед Волл-стріт - токенізацію. Забудьте про початкові монетні пропозиції (ICO), пропозиції безпеки токенів (STO) та початкові біржові пропозиції (IEO), а також про незамінні токени (NFT), децентралізовану фінансову систему (DeFi), цифрові валюти центрального банку (CBDC) або СПРАВЖНЬО використання технології блокчейн. Наш гарячий тренд на 2024 рік - токенізація, коли активи перетворюються на цифрові токени.

Під час Форуму ВЕФ учасники панелі були представлені Лієва Мострей, Генеральним директором Euroclear, Джеремі Аллер, Генеральним директором Circle, Денелл Діксон - Генеральний директор і виконавчий директор Фонду розвитку Stellar і Ентоні Скарамуччі, засновником SkyBridge Capital. Панель обговорювала токенізацію та те, як вона впроваджує нову динаміку власності на блокчейні з потенціалом впливати на кілька секторів економіки.

Джеремі Оллер, генеральний директор Circle, стейблкоїну USDC, під час панельної дискусії на Всесвітньому економічному форумі висловив думку, що токенізація не повинна підлягати регулюванню Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC). Оллер підкреслює, що токенізація схожа на дані і токени використовуються для доведення та представлення речей, які мають цінність.

З'ясування місця токенізації у фінансовому секторі залишається неоднозначним. Одне з викликів, на яке звертає увагу Еллер, полягає у тому, що уряд заявляє: "Це новий, оригінальний грошовий інструмент, він не є акцією або фінансовим інструментом". В США тому стверджується, що токени обов'язково повинні бути цінними паперами.

Перегляньте повну дебатну програму ВЕФ тут.

Уолл-стріт і Токенізація.

Я, як повідомляв для Benzinga, спостерігається сильний тиск серед фірм Волл-стріт на посилення зусиль з токенізації активів на блокчейні. Токенізація - це процес перетворення матеріальних і нематеріальних активів в цифрові токени - все, починаючи від акцій, облігацій і золотих слитків до нерухомості, а також цифрового і фізичного мистецтва.

У березні 2023 року генеральний директор BlackRock Ларрі Фінк заявив у своєму щорічному листі акціонерам, що є потенціал використання деяких ключових технологій у галузі цифрових активів, що можуть мати захоплюючі застосування.

"Токенізація класів активів має потенціал сприяти збільшенню ефективності у капіталовкладеннях, скороченню ланцюжків створення вартості та полегшенню доступу та зниженню витрат для інвесторів", - заявив він.

У 2023 році вартість токенізованих фондів підскочила до $800 млн.

Зацікавленість традиційних активів у токенізації також привернула увагу давніх фінансових установ. Згідно з останнім звітом лідера у сфері оцінки ризиків інвестицій Moody's, вартість токенізованих фондів зростала з $100 мільйонів на початку 2023 року до приблизно $800 мільйонів сьогодні. Це стало результатом зростання токенізації американських скарбничок, повідомляє Ruholamin Haqshanas, співробітник Cryptonews.

Цікаво буде подивитися, як розгорнеться тенденція токенізації у 2024 році.

Останні Новини
22.02.2024 12:16
Придбати квитки на гру за допомогою криптовалюти. Весна 2024 року обіцяє бути наповненою найяскравішими емоціями для уболівальників футболу, оскільки вже 26 березня Національна збірна України з футболу зіграє один із найочікуваніших матчів останніх років.
22.02.2024 10:01
Що відомо про новий сервіс? Нова послуга, яка дозволяє клієнтам PostFinance здійснювати операції з біткоінами та криптовалютами, тепер доступна для 2,5 мільйонів клієнтів.
21.02.2024 15:16
Інтерес до біткоїна збільшується. Найбільший приріст зацікавленості був помічений серед людей старше 55 років - їхня вірність біткоіну зросла.
20.02.2024 12:50
Що відбувається на ринку криптовалют На початок тижня, 19 лютого, загальний обсяг невикритих угод на ф'ючерси біткоїна склав 22,9 мільярда доларів, що перевищує попередні рекорди з четвертого кварталу 2021 року, за даними аналітичного сервісу CoinGlass.
19.02.2024 10:30
Ціни на найбільш популярні криптовалюти зазнали змін. За даними однієї з найбільших криптобірж в Європі з українським корінням WhiteBIT, на ранок 19 лютого курс найпопулярніших криптовалют виглядав таким чином: Біткоін (BTC) - 52,25 долара за одиницю (-0,58% за добу); Ethereum (ETH) торгується на рівні 2,91 долара за одиницю (+3,21% за останню добу); Tether (USDT) коштує 0,27 долара за один токен (підвищився на +25,09% за добу).
Останні статті