Як може виглядати майбутнє криптовалютного оподаткування та регулювання в Індії - погляд експерта.

  • 17.01.2024 15:01
  • 7 хвилин читання
Як може виглядати майбутнє криптовалютного оподаткування та регулювання в Індії - погляд експерта.

Український криптовалютний ринок живе в очікуванні нових податкових та регуляторних правил. Оскільки центральний уряд має намір оголосити проміжний бюджет 1 лютого, криптовалютні біржі та трейдери сподіваються на полегшення стосовно 1% податку TDS (податок, утриманий на джерелі) та 30% податку на криптовалюту. Однак, шанси на те, що їх бажання будуть втілені у життя, здаються менш ймовірними.

У розмові з Гауравом Мехтою, засновником Catax - першого в Індії програмного забезпечення для обчислення криптовалютного податку, ми вивчаємо, в якому напрямку рухається Індія щодо законодавства та регулювання криптовалютного оподаткування.

Перший в Індії криптовалютний податковий софт

Гаурав задумав ідею створення програмного забезпечення для оподаткування криптовалют у 2014 році і вже почав презентувати ідею інвесторам за 8 років до запровадження офіційних регуляцій щодо оподаткування криптовалют в Індії. Хоча реалізація рішення по оподаткуванню криптовалют почала здійснюватися лише у 2022 році для Catax.

Гаурав, який працює фахівцем з судової експертизи в різних правоохоронних агентствах у справах, пов'язаних з блокчейном, був гострим лектором в Національній академії прямих податків, де він навчав інспекторів ІРС з 2021 по 2023 рік. Компанія Catax, яка в першу чергу почала надавати рішення по оподаткуванню криптовалют державам та бізнесам, має на меті допомогти мільйону роздрібних клієнтів безкоштовними рішеннями по оподаткуванню криптовалют в 2024-2025 роках, повідомив Гаурав виданню Cryptonews.

Уряд розвиває компетенцію у виявленні ухиляння від сплати криптовалютного податку.

Говорячи про поточні криптовалютні оподаткування в Індії, Гаурав сказав:

До 2023 року анонімність блокчейну переважно користувалася на користь окремих осіб. Однак, починаючи з 2024 року, динаміка починає зсуватися на користь організацій, дотримання вимог, а також всіх зацікавлених сторін. Цей зсув стає можливим завдяки останнім досягненням, які дозволяють ефективно інтерпретувати та відстежувати блокчейн. В результаті оподаткування стане значним обуренням для всіх в наступні роки.

"Уряд зараз зміцнює компетентність у цій сфері, що врешті-решт перекладеться на виявлення людей, які уникають сплату податків", - додав він.

Битва з 1% податком на криптовалютні транзакції

Відповідно до Гаурава, 1% податку ТДС на криптовалюту є обґрунтованим, оскільки це допомагає усунути шахрайство з ринків, таких як схеми "помпу та дампу". Він сказав: "1% податку ТДС передбачено перш за все для виключення спекуляції з ринку, яка протягом довгого часу маніпулювала громадськістю, 1% податку ТДС забезпечує, що людей підбадьорюють займатися тільки потрібною та ефективною торгівлею".

Однак, перш ніж ввели 1% TDS на криптовалютні операції в Індії в липні 2022 року, майже три до п'яти мільйонів клієнтів вирушили до іноземних бірж протягом п'яти місяців. Це призвело до приблизно 420 мільйонів доларів втрат для уряду Індії у податках. Тепер всі зарубіжні криптобіржі заблоковані в Індії.

Раніше, у співбесіді з Cryptonews, співзасновник провідної криптобіржі Індії CoinDCX, Нірадж Кандельвал, заявив, що "1% податок на криптовалютні транзакції є "смертельним ударом" для галузі.

Майбутнє регулювання криптовалют в Індії

Гаурав зауважив, що, враховуючи те, що Індія має протекціоністську економіку, що означає, що уряд тісно контролює кошти, що виходять за межі країни, на відміну від розвинених країн, таких як США або Велика Британія, малоймовірно, що криптовалютні регуляції будуть схожими на ті, що існують у цих країнах.

Однак на сьогодні в Індії вже є спільнота з більш ніж 15 мільйонів інвесторів, які мають особливий інтерес до криптовалют та намагаються переконати уряд у введенні регуляцій. Гаурав додав, що, зважаючи на економічне положення Індії, можуть бути уведені регуляції, що розділять торгівлю криптовалютами та володіння ними. Він додав:

"Можливо, ми матимемо щось подібне до особистого рахунку Demat на криптовалютних біржах, де люди зможуть купувати та продавати свою криптовалюту. Проте, для переказу криптовалюти з Індії в інші країни, кліринг буде проводитись компаніями, що схожі на Національну депозитарну службу цінних паперів (NSDL) та Центральну депозитарну службу цінних паперів (CDSL)."

Губернатор Резервного банку Індії залишається скептичним щодо криптовалют.

Під час виступу на світовому економічному форумі у Давосі сьогодні, голова Резервного банку Індії, Шактікант Дас, ще раз підкреслив негативне ставлення до криптовалют, заявивши: "криптовалюта є високоспекулятивною, і країна, як Індія, повинна бути дуже обережною".

Він додав:

Криптовалюти мають великий ризик, особливо для ринків новини, оскільки вони можуть вплинути на стабільність фінансової системи, стабільність валюти та грошову систему. Вони не мають базової вартості. Це не є валютою, але вони мають потенціал стати валютою, що може використовуватися в платіжній системі. Вони можуть вплинути на банківську систему та містять в собі значний ризик.

Криптовалютному регулюванню належало одне з головних обговорюваних питань на саміті G20 у Індії минулого року. Індійський уряд запропонував універсальні правила для усіх членів G-20 і прийняв синтезовану доповідь, яка пропонувала ІМФ та ФСФ. Криптогромадськість Індії продовжує чекати на формальне законодавство.

Останні Новини
22.11.2024 13:15
Із ринковою капіталізацією, що перевищує 3 трильйони доларів, та зростанням популярності біткойна, який випередив срібло, зручні інструменти для максимізації прибутків стають важливим аспектом успішного управління активами для інвесторів.
22.11.2024 07:30
Мова йде про "навчальну" криптовалюту - демо-токени. Їх можна знайти на деяких криптовалютних біржах. Наприклад, цей інструмент пропонує одна з найбільших криптовалютних бірж Європи, що має українські коріння - WhiteBIT.
19.11.2024 13:00
Вартість найбільш відомих криптовалют .
18.11.2024 13:16
Починаючи з 2009 року, коли з'явився перший у історії криптовалют - біткойн, ринок значно зріс і вже налічує сотні цифрових монет та загальну капіталізацію у 3,22 трильйона доларів.
13.11.2024 16:30
Чому виникає дефіцит електроенергії? Згідно з російськими ЗМІ, чиновник Максим Орєшкін заявив про настання дефіциту електроенергії.
Останні статті