Також важливо розуміти, що необхідний інструмент є невід'ємною частиною криптовалютної індустрії.
Чи криптовалюти є відповідним варіантом для заробітку?
До цього часу у людей можуть виникати питання: "Чи можна справді заробляти на криптовалютах? Чи є цей вид фінансових активів дійсно прибутковим?" Навколо цифрових монет все ще існує багато міфів, які перешкоджають розібратися в цій темі.
Отже, розглянемо на прикладах та конкретних цифрах, чи можуть криптовалюти приносити прибуток. Почнемо з біткоіна - найвідомішої цифрової валюти у світі. На 19 вересня курс коливався на рівні 62 909 доларів за 1 BTC. Однак 10 років тому монета коштувала менше ніж 1000 доларів.
Друга за популярністю криптовалюта у світі - ефіріум, показала схожу динаміку. На сьогодні її вартість становить понад 2430 доларів за одиницю. У 2016 році (рік після старту проєкту) ціна коливалася на рівні +/- 10 доларів за одиницю.
Отже, криптовалюти є одними з найбільш прибуткових активів у світі. Це можна зрозуміти навіть за допомогою динаміки вищезгаданих монет протягом останніх 12 місяців. Наприклад, з січня Bitcoin (BTC) подорожчав на понад 49,71%, тоді як Ethereum (ETH) збільшився у ціні на 6,47%.
З іншого боку, зростання та фінансова привабливість криптовалют свідчать про стрімкий розвиток індустрії, а також про безліч неймовірних історій успіху. За всього 16 років з моменту появи біткоїна виникла повноцінна галузь з різними секторами та послугами. Капіталізація цього ринку вже перевищує 2,2 трильйона доларів, а кількість цифрових монет давно перевищила позначку в "тисячу".
Як заробити на криптовалюті: 5 найефективніших способів
- Торгівля та арбітраж
Існує багато стратегій для торгівлі криптовалютою. До найбільш популярних належать арбітраж і трейдинг. Ці стратегії мають свої особливості і підходять як початківцям, які тільки почали цікавитися цифровими монетами, так і досвідченим учасникам ринку.
Криптоарбітраж - це метод стратегії, який ґрунтується на купівлі та продажу одних і тих самих криптовалют на різних біржах. Прибуток отримується шляхом використання різниці в цінах на різних торгових площадках. Проте слід бути уважними до різниці у розмірах комісій між криптовалютними біржами. Арбітраж є популярним в криптовалютній галузі, особливо через високу волатильність, яка характерна для цього ринку.
Однією з основних переваг криптоарбітражу є мінімізація ризиків. Завдяки цій стратегії людина практично не залежить від динаміки цін на ринку.
Трейдинг - це процес купівлі та продажу активів з метою отримання прибутку. Зазвичай це відбувається в середньостроковій та короткостроковій перспективі. Наприклад, трейдер може купувати активи за низькою ціною, щоб потім продати їх за вищою.
- Інвестування у криптовалюту
Інвестування на крипторинку - це один із легших способів отримання прибутку для всіх, хто цікавиться цифровими активами. По суті, інвестувати в криптовалюту означає купити одну або кілька монет і утримувати їх.
Є можливість інвестувати кошти в цифрову валюту на різні терміни. Цей підхід відповідає особам, які віддають перевагу довгостроковим інвестиціям.
Слід зазначити, що можна інвестувати в різноманітні криптовалюти. Наприклад, це може бути вже відомі Bitcoin (BTC) та Ethereum (ETH), або нові криптопроекти, які можуть стати популярними у майбутньому.
- Криптодепозити - це вид зберігання криптовалюти, який надає можливість отримувати високий дохід від вкладених коштів.
Депозит - це один з найвідоміших фінансових інструментів як в світі, так і в Україні. Поява криптодепозитів - одна з ознак розвитку криптоіндустрії.
В цілому, криптодепозит працює за такою схемою:
- Особа передає криптовалютні біржі свої кошти у певній криптовалюті за вигідними умовами.
- Прибуток з депозиту буде нараховуватися саме в тій валюті, у якій був відкритий рахунок.
- Після завершення терміну дії депозиту криптобіржа повертає кошти разом зі заробленими відсотками, що становить прибуток.
Розміри відсоткових ставок, терміни та умови надання криптодепозитів можуть відрізнятися за розмірами, термінами та обсягом позики.
Одна з провідних криптобірж Європи WhiteBIT також пропонує своїм клієнтам криптодепозити. На офіційному вебсайті платформи доступний великий вибір тарифів. Чим довший термін зберігання активів на криптодепозиті, тим вищий рівень прибутковості можна очікувати. Відсоткові ставки за криптодепозитами на WhiteBIT коливаються в діапазоні від 1,5% до 18,64% на рік залежно від обраного терміну та криптовалюти.
Як відкрити криптодепозит на WhiteBIT: крок за кроком інструкція
- Майнінг криптовалют - це процес створення нових блоків у блокчейні за допомогою спеціального обладнання і виконання складних обчислювальних завдань. Цей процес є необхідним для підтримки роботи криптовалютної мережі і отримання винагороди в криптовалюті.
Крипторинок існує завдяки криптовалютам, які необхідно створювати. Одним із найпоширеніших методів є видобуток, що складається з фіксування транзакцій, додавання блоків у блокчейн, захист цифрового реєстру і створення нових монет. Процес видобутку монет також відомий як майнінг.
Виробляти цифрові монети можна як індивідуально, так і у групах, які називаються майнінг-пулами. Майнери отримують винагороду за видобування нових монет, які зазвичай представлені криптовалютними токенами та комісіями за транзакції.
На сьогодні самостійно займатися видобутком криптовалюти, який вимагає вкладень та потужного обладнання, досить складно, оскільки одна особа не може конкурувати з цілим групою майнерів. Тим часом, майнінг-пули набирають популярність. Навіть великі криптобіржі почали створювати свої власні майнінг-пули, щоб задовольняти потреби клієнтів. Наприклад, у серпні 2024 року криптобіржа WhiteBIT оголосила про запуск свого майнінг-пулу – WhitePool. Цей інструмент дозволить майнерам об'єднати свої можливості та отримувати стабільний дохід через систему винагород всередині однієї платформи.
Наразі! Щойно WhitePool був запущений, він увійшов до топ-15 майнінг-пулів у світі і продовжує розвиватися. Протягом вересня всі майнери матимуть можливість скористатися акцією та протестувати платформу без комісії та інших додаткових умов.
- Інвестиції у нові криптопроекти
Криптовалютна індустрія постійно розвивається і не стоїть на місці. Один з популярних способів залучення інвестицій у нові технологічні проекти та стартапи - це проведення первинної пропозиції токенів (ICO). Нові криптопроекти постійно запускаються на ринку, що свідчить про активний розвиток цієї галузі.
Долучення до такої справи на початковому етапі - це інвестиція в її подальший розвиток, тоді як розробники за допомогою ICO формують спільноту, яка буде їх підтримувати.
Інвестування в ICO має свої плюси і мінуси:
- По-перше, це один з найбільш ризикованих варіантів інвестування у криптовалюту. Є можливість повністю втратити кошти, якщо монета не виявиться успішною на криптобіржі.
- Jednak jest to możliwość korzystnego zakupu aktywów, które mogą stać się popularne wraz z rozwojem projektu oraz znacząco zwiększyć własny kapitał.
Один із найважливіших етапів для інвесторів, які цікавляться ICO, - це пошук криптопроєктів та отримання доступу до них. Криптобіржа WhiteBIT вже подбала про це, створивши платформу WhiteBIT Launchpad, де можна знайти та підтримати перспективні токени до їхньої появи на ринку.
Не лише учасники Launchpad отримують переваги. Також варто зазначити детальну перевірку криптопроєктів від WhiteBIT, за які можна голосувати, можливість обирати токени для включення на криптобіржі та інші переваги. Важливо зазначити, що право голосу на Launchpad мають лише ті, хто має не менше 10 WBT (WhiteBIT Coin) у Holding.