Як захистити себе та свої активи у світі криптовалют.

  • 15.04.2024 08:31
  • 9 хвилин читання
Як захистити себе та свої активи у світі криптовалют.

Кіберзлочинці постійно розвиваються та вдосконалюють свої методи отримання інформації. Важливо усвідомлювати, що кожен може стати їхньою жертвою, тому варто забезпечити свою цифрову безпеку вже зараз.

WhiteBIT продовжує розширювати свій асортимент: у березні на біржі з'явилося 10 нових проєктів.

Існує багато різних видів шахрайства в криптосвіті.

Фішинг - це вид шахрайства в Інтернеті, який полягає у злочинних діях по використанню підроблених електронних листів та веб-сайтів для отримання конфіденційної інформації від користувачів, такої як паролі, номери кредитних карток та інші особисті дані. Головною метою фішингу є викрадення грошей або крадіжка особистих даних користувачів для подальшого їх використання в шахрайських цілях. Щоб уберегтися від фішинг-атак, важливо бути обережними в Інтернеті та не відкривати посилання або ділитися особистою інформацією на сумнівних веб-сайтах.

Це вид обману, який спрямований на отримання конфіденційної інформації. Зловмисники можуть створювати фейкові вебсайти або відправляти електронні листи, видаючись за легітимні криптобіржі або провайдерів гаманців, щоб отримати у користувачів, наприклад, дані для входу в акаунт.

Для досягнення своїх цілей кіберзлочинці також використовують дзвінки, соціальні мережі та повідомлення. Зазвичай, якщо шахраї отримують доступ до облікового запису, вони дуже швидко виводять кошти та зникають.

Фінансові піраміди - це схема шахрайства, яка полягає в тому, що учасники системи повинні привертати нових людей, щоб заробляти гроші. Головна ідея полягає в тому, що лише перші учасники отримують прибуток, тоді як всі інші залишаються без нього. Це незаконна діяльність, яка шкодить людям і може призвести до втрати всіх їхніх заощаджень.

У цьому випадку кіберзлочинці створюють шахрайські схеми, що обіцяють високі прибутки від інвестицій. Один з найвідоміших варіантів - це схема Понці, яка ґрунтується на принципі, за яким прибутки для ранніх інвесторів виплачуються за рахунок коштів нових учасників.

У випадку відсутності достатньої кількості нових інвесторів, які є основним "рушієм" проекту, схема руйнується. Зазвичай це призводить до зупинки роботи соціальних мереж та сайту проекту, а вкладники втрачають свої кошти.

Підроблені початкові монетні пропозиції (ІСО)

ICO (Перший грошовий пропозиція) - це спосіб залучення інвестицій для нових проєктів та стартапів шляхом емісії та продажу нових криптовалют інвесторам. Шахраї можуть організовувати фальшиві ICO, пропонуючи нові токени або монети в обмін на інвестиції. Їхня мета - підстерігти кошти у користувачів, які нічого не підозрюють.

У результаті цього кримінали створюють професійні веб-сайти для привертання інвесторів і зникають, як тільки здійсняють свої замахи.

Фальшиві криптобіржі

Шахраї часто підробляють та копіюють популярні криптобіржі, щоб привернути увагу та залучити початківців, які тільки починають займатися цифровими активами. Вони обіцяють високий та швидкий заробіток, низькі комісії, а також різні подарунки за реєстрацію.

Шахраї активно використовують рекламу в пошукових системах та соціальних мережах, щоб збільшити видимість своїх "проєктів".

Останнім часом шахраї активно використовують соціальні мережі для здійснення своїх злочинних діянь. Їхні методи включають шахрайство з використанням фішингу, шахрайство з використанням подарунків та багато інших. Тому дуже важливо бути обережними, не довіряти незнайомцям та не розголошувати особисті дані в мережі.

Це спосіб обману, коли зловмисники видають себе за відомі особи в соціальних мережах і обіцяють розіграти криптовалюту серед підписників. Вони діють наступним чином: закликають людей відправити гроші або підтвердити свою особу. Проте обіцяного призу ніколи не видають, а гроші не повертають.

Одним із методів поширення шкідливої інформації є також залишення коментарів у соціальних мережах, відправлення повідомлень через месенджери або на електронну пошту.

Як піклуватися про свою цифрову безпеку

Існує багато способів боротьби з шахраями, які намагаються красти особисті дані або гроші людей. Ось чотири основні варіанти, на які варто звернути увагу. Давайте розглянемо їх за допомогою прикладу однієї з найбільших криптобірж в Європі - WhiteBIT.

AML-перевірка - це процедура боротьби з незаконною фінансовою діяльністю в криптосвіті, зокрема, з метою запобігання відмиванню грошей. Цей інструмент дозволяє перевірити адресу криптовалютного гаманця, з якою користувач планує взаємодіяти, щоб визначити, чи має ця адреса зв'язок з "брудною" криптовалютою. AML-перевірка спрямована на захист інтересів клієнтів та підтвердження відповідальності за їхні активи та конфіденційні дані. У WhiteBIT безкоштовна AML-перевірка доступна для власників WhiteBIT Coin (WBT).

Функція "Антифішинг" на WhiteBIT дозволяє вказати у всіх листах біржі обраний код, який відомий лише користувачу. Цей код буде відображатись у всіх офіційних електронних листах від WhiteBIT. Ця функція допоможе захистити себе від шахрайських листів і запобігти фішинговим атакам.

Двофакторна автентифікація (2FA) - це процес підтвердження особи для отримання доступу до акаунту та фінансових операцій, який забезпечує додатковий рівень безпеки для користувачів. При використанні цього методу, окрім введення пароля, потрібно вказати додатковий код з SMS або додатку, використовувати розпізнавання голосу, відбитки пальців тощо.

Двофакторний код є одноразовим і діє лише протягом декількох хвилин або годин. Кожен раз під час нового входу в акаунт користувач отримує нову комбінацію для введення. Таким чином, зловмисна особа не зможе отримати доступ до вашого акаунту, і ви отримаєте сповіщення про будь-яку спробу входу.

На WhiteBIT також можна використовувати двофакторну автентифікацію для входу в акаунт на біржі. Щоб активувати цю функцію, потрібно увійти до облікового запису, перейти до "Налаштування акаунту" та обрати "Безпека", потім вибрати "Двофакторна авторизація". Після цього оберіть ключ доступу або мобільний додаток для автентифікації (наприклад, Google Authenticator) і слідуйте подальшим інструкціям.

KYC-верифікація є частиною AML-перевірки, яка базується на підтвердженні особи шляхом надання особистої інформації, такої як фото ID-картка. Цей процес сприяє вищому рівню регульованості та прозорості на ринку криптовалют. Крім того, KYC допомагає створити регульоване середовище для безпечних фінансових операцій.

Загалом біржа криптовалют WhiteBIT акцентує увагу на кібербезпеці, що приносить очевидні результати.

  • WhiteBIT займає одне з провідних місць серед найбільш надійних криптовалютних бірж в світі згідно з аудитами від компанії Hacken з кібербезпеки та рейтингом від CER.live, який присвоїв платформі найвищий рівень - ААА.
  • Також 96% цифрових активів криптобіржі зберігаються на холодних гаманцях, до яких шахраї та кіберзлочинці не зможуть отримати доступ.
Останні Новини
25.04.2024 14:19
Дедалі більше компаній та бізнесів висловлюють бажання допомагати державі, зокрема, армії. Наприклад, нещодавно генеральний директор криптобіржі з українським корінням WhiteBIT Володимир Носов отримав подяку від UNITED24.
24.04.2024 06:30
Відкриття у Дніпрі Центру громадського суспільства "NGO Space" Центр відкриє свої двері для громадських організацій, що спільно працюватимуть над глобальними завданнями та наданням допомоги, об'єднуючи зусилля громадян і військових.
23.04.2024 14:45
Обсяги збільшуються. Загальний обсяг стейблкоїнів, які прив'язані до долара США, схоже, наближається до свого попереднього історичного піку через випуск нових токенів, що збільшує конкуренцію у цій галузі.
22.04.2024 16:01
Ціна найпопулярніших криптовалют зазнала змін. За даними однієї з найбільших криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, на 22 квітня курс найпопулярніших криптовалют мав такий показник: Біткоін (BTC) коштує 66,02 тисячі доларів за одну монету (+1,41% за добу); Ефір (ETH) коштує 3,18 тисячі доларів за монету (+0,58% за добу).
22.04.2024 10:15
Перша соціальна мережа для боксерської спільноти Готові до бою (RTF) - це новаторський проєкт в галузі соціальних фінансів, який об'єднує соціальні мережі та децентралізовані фінанси, надаючи авторам можливість заробляти на своєму контенті.
Останні статті