Канадський суд визначив неконституційним затримку уряду пожертвувань протестувальника у криптовалюті.

  • 24.01.2024 10:30
  • 5 хвилин читання
Канадський суд визначив неконституційним затримку уряду пожертвувань протестувальника у криптовалюті.

Рішення Канадського уряду заморозити цифрові активи та криптожертви на підтримку протестуючих водіїв вантажівок у 2022 році було визнано неконституційним Канадським Федеральним Судом.

Федеральний суд вирішив проти урядового рішення про заморожування фінансових активів, включаючи цифрові активи, як пожертви від протестувальних водіїв вантажівок, назвавши його нерозумним.

У 2022 році протести під назвою "Конвой свободи" були організовані водіями вантажівок, які протестували проти законів, які вимагають від водіїв вантажівок повної вакцинації проти COVID-19 для перетину кордону між Канадою та Сполученими Штатами.

Під час протесту водії вантажівок заблокували головні вулиці в канадській столиці, зробивши деякі райони непрохідними протягом трьох тижнів.

Правительство посадовців описало протест як незаконну окупацію і розпочало заморозку сотень банківських рахунків та інших активів осіб і груп, пов'язаних з протестом.

Платформа GoFundMe видалила збір коштів для Конвою Свободи Канади через порушення їх умов, заявивши, що "мирна демонстрація перетворилась на окупацію". $9 мільйонів будуть передані "довіреним благодійним організаціям". — The_Real_Fly (@The_Real_Fly) 4 лютого 2022 року

Президент Канади Джастін Трюдо вперше в історії країни використав Закон про надзвичайний стан, заявивши, що не можуть дозволити незаконну діяльність. Закон надав поліції та іншим органам владу переслідувати фінансування організаторів протестів.

Проте, через тиждень після замороження, повідомили, що уряд розпочав процес розмороження, банки розблокували кошти, оскільки ця заходи були прийняті лише для того, щоб протестувальники покинули вулиці.

Суддя вирішив на користь протестувальників щодо заморожених криптовалютних пожертв.

Канадська асоціація громадянських свобод (КАГС) разом з іншими групами подали позови, викликаючи недовіру до підходу уряду до заморожування активів протестувальників.

Згідно з рішенням судді Річарда Мозлі, дії уряду не відповідають стандартам, закріпленим у Законі про надзвичайний стан, і не можуть його викликати тільки через зручність, в порівнянні з іншими доступними інструментами.

Коротко кажучи, я вважаю, що надані причини для рішення про оголошення надзвичайного стану громадського порядку не задовольняють вимог Закону "Про надзвичайні ситуації", а також тимчасові заходи, прийняті для розгляду протестів, порушують положення Конституції Канади щодо прав і свобод.

Після прийняття рішення, АСЗУ оприлюднила прес-реліз, у якому зазначається, що «Надзвичайна ситуація не залежить від спостерігача», додаючи, що такі дії не мають правових підстав і порушують свободу вираження та право на захист від примусового заволодіння.

Орган висловив похвалу юридичній команді, додавши, що він зробить подальші роз'яснення перед громадськістю після повного усвідомлення судового рішення.

Канада посилює заходи для придушення протестів

Заборона уряду Канади мала широкий охоплення, оскільки вона стосувалась багатьох платформ збору коштів, включаючи традиційні банківські рахунки. GoFundMe припинив кампанії, що призвело до заморозки 9 мільйонів доларів фінансування. Це рішення було прийняте після тиску від уряду і заяви платформи, що організатори протестів порушили її умови та положення.

Організатори швидко звернулися до GiveSendGo та зібрали ще 8 мільйонів доларів на підтримку протестувальників. Однак, влада заморозила рахунки, пов'язані з цими пожертвами також.

Знайте це! Канада абсолютно не має юрисдикції над тим, як ми керуємо нашими коштами тут, на платформі GiveSendGo. Усі кошти для КОЖНОЇ кампанії на GiveSendGo безпосередньо перераховуються одержувачам цих кампаній, нещо з цього є кампанія "The Freedom Convoy". - GiveSendGo (@GiveSendGo) 11 лютого 2022 року

Це змусило організаторів перейти на Tallycoin, платформу для кампаній зі збору коштів на блокчейн Bitcoin, та зібрати 22 BTC, що приблизно складає $920,000.

Останні Новини
24.06.2024 12:15
Вартість найбільш популярних криптовалют За інформацією від однієї з провідних криптобірж Європи з українським походженням WhiteBIT, курс найбільш популярних криптовалют станом на 24 червня виглядає наступним чином: Біткоін (BTC) коштує 61,38 тисячі доларів за одиницю (-4,7% за добу); Ethereum (ETH) торгується за 3,30 тисячі доларів за монету (-5,53% за добу).
18.06.2024 15:32
У цій статті ми розглянемо більш детально інструмент, відомий як маржинальна торгівля, а також обговоримо переваги та недоліки цього інструменту для трейдерів.
17.06.2024 18:00
"Запуски фондів для інвестування у біткойн" Як повідомляється, торги цим товаром розпочнуться у четвер, 20 червня.
13.06.2024 10:47
Криптовалюта - це цифрові або віртуальні активи, які використовуються для здійснення електронних трансакцій через інтернет.
10.06.2024 12:00
Вартість найбільш популярних криптовалют За даними головної криптобіржі Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 10 червня курс найпопулярніших криптовалют такий: Bitcoin (BTC) вартує 69,42 тисячі доларів за одину монету (+0,61% за останню добу).
Останні статті