Кібербезпека - це серйозна річ: чи обрали ви надійний пароль для своїх акаунтів в Інтернеті?

  • 02.05.2024 07:48
  • 8 хвилин читання
Кібербезпека - це серйозна річ: чи обрали ви надійний пароль для своїх акаунтів в Інтернеті?

Цікаво Мінус чверть: протягом двох днів ціни на какао-боби різко впали.

Цвітіння кіберзлочинності - серйозна загроза для всіх.

Прогнозують, що загальні втрати від діяльності кіберзлочинців зростуть на 15% щорічно протягом наступних двох років, а до 2025 року ця цифра може досягти 10,5 трильйона доларів щорічно.

У той же час 75% експертів з безпеки відзначили зростання кількості кібератак протягом останнього року. Україна зафіксувала збільшення кількості кібератак на майже 16% у 2023 році. Згідно з даними Держспецзв'язку, за останні 12 місяців відбулося понад 2500 атак.

Це ще один підтвердження важливості дотримання правил безпеки в мережі, які допомагають захистити особисті дані та кошти, а також нагадують перевірити свої паролі і покращити знання про особисту інформаційну безпеку.

Отже, у цій статті ми розглянемо основні загрози, правила створення безпечного паролю та ефективні інструменти для боротьби та запобігання шахрайству.

Важливі характеристики надійного пароля

Міцні ключові фрази набагато безпечніші за звичайні паролі, оскільки вони зазвичай є довшими. Тому їх буде важко вгадати шляхом перебору комбінацій. Можна обрати слово або фразу і використати перші літери, цифри або розділові знаки з цієї фрази для створення надійного паролю.

Мінімальна довжина пароля сьогодні - 12 символів, а також рекомендується використовувати великі та малі літери, цифри та символи.

Різні паролі – для кожного облікового запису у соціальних мережах, застосунках, торгових платформах обов'язково потрібно створювати окремо. Також важливо, щоб всі паролі були унікальними. Це допоможе забезпечити більш високий рівень безпеки для ваших особистих даних.

Крім цього, при створенні паролів важливо уникати використання загальновідомих особистих даних, таких як дата народження, місце проживання або походження, улюблені фрази чи цифри, які можуть бути пов'язані з особою в очах інших або розміщені в інтернеті.

Найпоширеніші труднощі та виклики у віртуальному світі та способи захисту від них

Фінансові втрати - це збитки, які понесені в результаті негативних фінансових подій або рішень.

Усі, хто ігнорує інформаційну безпеку, потрапляють до зони ризику. Особливо це стосується аспектів цифрового життя, пов'язаних з фінансами. Важливо зауважити, що йдеться як про звичайні гроші (долар, євро, гривня), так і криптовалюту, якою користується все більше людей.

Ризики втрати грошей через напади кіберзлочинців існують як для осіб, так і для бізнесів, які не дотримуються безпечних паролів та інших правил інформаційної безпеки. У результаті кібератаки можуть бути під загрозою збереження на рахунках, різноманітні інвестиційні активи (якщо такі є), банківські карти або застосунки.

Одним з важливих засобів, який допомагає захистити себе від кібератак у віртуальному світі, є двофакторна аутентифікація (2FA). WhiteBIT, одна з найбільших криптовалютних бірж в Європі з українським корінням, активно використовує цей інструмент для ефективного протистояння та запобігання атакам кіберзлочинців.

Двофакторна перевірка особи для отримання доступу до облікового запису та фінансових операцій забезпечує користувачам додатковий рівень безпеки. При використанні цієї функції, окрім пароля, необхідно ввести додатковий код з SMS або програми, активувати розпізнавання голосу, залишити відбиток пальця тощо.

Ще один плюс полягає в тому, що двофакторний код змінюється при кожному вході і активний лише протягом декількох хвилин або годин. Це означає, що постороння особа не зможе отримати доступ до облікового запису. Крім того, користувач отримає повідомлення про спробу входу та зможе перевірити свої дані, змінити пароль або звернутися до служби підтримки у разі необхідності.

"Полювання" на паролі - це процес шуку та визначення доступу до різноманітних акаунтів та інформації, що захищена паролем.

Зловмисники активно працюють над отриманням доступу до паролів для своїх цілей. Для цього вони використовують різноманітні інструменти. Серед них:

  • Шахрайські повідомлення з лінками на фейкові сторінки відомих сервісів. Натискання на такі посилання та внесення своїх даних призводить до того, що зловмисник отримає доступ до паролю справжнього облікового запису людини на цьому ресурсі.

Для захисту власників криптовалют на біржі WhiteBIT діє функція "Антифішинг". Вона дозволяє вкласти у всі листи біржі обраний код, який відомий тільки користувачу. Цей код є обов'язковим елементом у всіх справжніх листах від WhiteBIT. Ця функція допомагає уникнути фішингових атак та захистити себе від злочинців.

  • Злоякісне програмне забезпечення, що спрямоване на викрадення паролів користувачів, що потрапили під удар кіберзлочинців;
  • Метод розбірки - у цьому випадку хакери намагаються вгадати пароль шляхом перевірки найпоширеніших комбінацій.

Небезпека для інтелектуальної власності

Інновації - один з основних каталізаторів прогресу у світі, які є привабливою метою для кіберзлочинців. Будь-яке порушення інформаційної безпеки може призвести до втрати конфіденційної інформації, комерційної таємниці та даних досліджень.

Щоб уникнути цього, слід ввести в практику KYC-верифікацію, яку також використовує криптобіржа WhiteBIT. Цей процес спрямований на підтвердження особи шляхом надання певних особистих даних, наприклад, фото ID-картки. Верифікація сприяє вищому рівню регулювання та прозорості на крипторинку. KYC також допомагає створенню регульованого середовища для безпечних фінансових операцій.

Отже, кожному важливо перевіряти свої паролі та забезпечувати безпеку своєї інформації й коштів у віртуальному світі. Для цього можна використовувати досвід WhiteBIT, яка входить до трійки найбезпечніших криптобірж у світі згідно з аудитами компанії з кібербезпеки Hacken та рейтингу від CER.live, де платформі присудили найвищий рівень ААА.

Останні Новини
04.09.2024 11:00
Квитки на гру збірної України можна придбати за криптовалюту. У цій осені матчі Національної збірної України з футболу продовжуються за межами країни.
02.09.2024 14:45
Чому не спробувати автоматичне рерайтування тексту- Це може допомогти передати суть тексту порівнюючи та змінюючи власні відомості.
02.09.2024 11:30
Вартість найбільш популярних криптовалют За даними однієї з найбільших європейських криптобірж з українським корінням WhiteBIT, на 2 вересня курс найпопулярніших криптовалют виглядає наступним чином: Ціна Bitcoin (BTC) становить 58,23 тисячі доларів за одиницю (+0,03% за добу).
02.09.2024 10:30
Якщо йдеться про акцію, це означає проведення певної події або заходу з метою привернення уваги до певного питання, реклами товарів чи послуг, політичної діяльності тощо.
29.08.2024 08:46
На яку суму піднявся курс Toncoin За останню добу ціна токену зросла на 5%. О 9:45 його вартість становила 5,58 долара.
Останні статті