Китай готується до впровадження оновлених законів про антитерористичну боротьбу та протидію відмиванню доходів в криптосфері: звіт.

  • 31.01.2024 17:15
  • 3 хвилини читання
Китай готується до впровадження оновлених законів про антитерористичну боротьбу та протидію відмиванню доходів в криптосфері: звіт.

За повідомленнями, Китай планує посилити спостереження за швидко розвиваючимся криптoseктором, шляхом внесення змін до своїх законів про протидію відмиванню грошей, які включатимуть в себе криптовалютні транзакції.

Група керівників, під головуванням прем'єр-міністра Лі Цяня, обговорила "відредагований проєкт" правил протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму (AML) 22 січня. За місцевими новинами, цей крок є першим значним поправкою до правил AML Китаю з 2007 року.

Прийняття рішення було вплинуто зростаючими тривогами політиків у країні і передусім спрямоване на вирішення проблеми використання криптовалют для відмивання грошей.

Поправка була вперше запропонована у 2021 році з метою залучення громадської думки. На переглядному засіданні Ради держави у 2023 році переглянуто редакцію проекту.

Професор Ван Сін з Пекінського університету заявив, що очікується прийняття нового поправлення до Правил протидії відмиванню доходів і фінансуванню тероризму у 2025 році.

Китай бореться зі злочинами, пов'язаними з використанням криптовалют для відмивання грошей.

Сін наголосив, що «найважливішою, найактуальнішою і найнеобхіднішою» проблемою на правовому рівні є вирішення використання криптовалют у відмиванні грошей.

З початку 2021 року Китай заборонив надання або отримання послуг для криптовалют. Однак зростаюча тенденція використання криптовалют у злочинах, пов'язаних з відмиванням грошей, перевершує вже існуючі "жорсткі заходи" проти ризиків відмивання грошей.

"Незважаючи на те, що у переглянутому проекті Закону про запобігання відмиванню грошей враховано запобігання відмиванню віртуальних активів, відсутні оперативні настанови щодо подальшого конфіскації, замороження, утримання та конфіскації коштів, отриманих шляхом відмивання грошей віртуальних активів, що призводить до «розриву»", - додав професор.

Ян Ліксін, виконавчий директор Центру дослідження протидії відмиванню грошей у Китайському університеті Фудань, підкреслив необхідність правової авторизації.

Необхідність легальної авторизації створює "сірі зони", сліпі плями правоохоронних органів і ускладнює боротьбу з використанням криптовалюти для відмивання грошей. Крім того, Лі Сін зауважив, що "все ще є місце для поліпшення" у справі забезпечення судового захисту при виконанні правил ПЗГ в Китаї.

В квітні 2023 року Гонконзька комісія з цінних паперів і фьючерсів (SFC) внесла подібну зміну до свого законодавства щодо боротьби з відмиванням грошей. У жовтні регулятор оголосив плани оновити свою рамкову документацію щодо продажу та вимог до криптовалют.

Останні Новини
03.04.2025 11:00
Популярні криптовалюти зазнали спаду. Також слід читати, що родина Трампа придбала велику криптовалютну компанію: які доходи здобуде сім'я президента США.
01.04.2025 12:00
Сім'я Трампа буде займатися видобутком біткоїнів. З 2012 року три азійські країни не змогли укласти угоду про мита Трампа.
31.03.2025 14:30
Сім'я Трампа придбала велику криптокомпанію. Також варто знати, як впливають масштабні плани Трампа з тарифами на долар Сполучених Штатів Америки.
14.03.2025 09:00
Як відбувається торгівля Також варто прочитати: Чи залишиться ринок валют незмінним? Прогноз курсу долара та євро.
06.03.2025 15:00
Що стимулювало зростання криптовалюти? Також слід зазначити, що ціна криптовалюти різко зросла через рішення Трампа.
Останні статті