Вчора колишній посадовець SEC скритикував рішення НБА схвалити партнерство між криптовалютною біржею Voyager Digital та командою Даллас Маверікс.
Екс-керівник відділу з питань регулювання Інтернету Комісії з цінних паперів та бірж Джон Рід Старк заявив, що Національна баскетбольна асоціація (НБА) повинна нести відповідальність за поведінку команд НБА, пов'язану з криптовалютами.
НБА звинувачується у криптовалютному шахрайстві: це вже давно потрібно було. Після наслідків криптовалютного хаосу інвестори Voyager щойно подали 108-сторінкову заяву про колективний позов проти Національної Баскетбольної Асоціації (НБА) та юридичної фірми McCarter & English за їхню участь у... pic.twitter.com/c3qLqZDj58 — John Reed Stark (@JohnReedStark) 8 лютого 2024 р.
Сторк використав соціальні мережі, щоб висловити свої стурбованості. Він стверджував, що НБА повинна нести певну відповідальність за будь-які незаконні дії, пов'язані з криптовалютними співпрацями її команд. Сторк навів різкий приклад, вказуючи, що якщо команда укладе партнерство з організаціями, що займаються незаконною або неетичною діяльністю, НБА негайно втрутиться. Він вважає, що до криптовалютних партнерств мають застосовуватися ті ж самі стандарти.
"Співпрацюючи з Voyager, Мавси безжалісно використовували своїх фанатів та гравців, рекламуючи криптовалютний FOMO та брендуванням алмазних рук. Мавси також несуть відповідальність за збитки, які Voyager завдав своїм інвесторам", - заявив Старк. "Подумайте про це так: якби Вашингтон Візардс вирішив співпрацювати зі зловживальною фабрикою героїну чи компанією, яка займається видобутком кровних діамантів, НБА безумовно втрутилася б і заборонила таке угоду. Те саме має стосуватися криптовалютних партнерств".
Партнерство між Voyager та командою Даллас Маверікс
Партнерство між колишніми компаніями Voyager та Mavericks призвело до колективного позову інвесторів. Партнерство було укладено у жовтні 2021 року, і, за ствердженнями криптовалютної біржі, вона надавала неправдиві гарантії щодо захисту інвесторів.
У власника команди "Даллас Маверікс" Марка Кубана заплановано взяти під депозицію в наступному місяці.
"Чи несе Національна баскетбольна асоціація (НБА) якусь вину за розумовий шахрайство, що сталося за описаною здитиною Войджер, досі залишається невідомим", продовжував Старк. "Але я вважаю, що НБА повинна нести відповідальність за злісну поведінку, пов'язану з Войджером та іншими подібними випадками, що сталися у командах НБА".
Роль НБА в криптовалютних підтримках
У липні 2022 року Voyager подав заявку на банкрутство за розділом 11 після спаду на криптовалютному ринку, приблизно через вісім місяців після оголошення партнерства з командою Mavericks.
У жовтні 2023 року Американська комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами та Федеральна торговельна комісія (FTC) одночасно подали позови проти колишнього керівника компанії Voyager Стівена Ерліха, звинувачуючи його у шахрайських заявах.
Криптовалютна біржа досягла угоди з Федеральною комісією з торгівлі (ФКТ), згодившись надати 1,65 мільярда доларів грошової допомоги, яка буде призупинена для того, щоб дозволити Voyager повернути свої залишки коштів споживачам у процедурах банкрутства.
Однак, Ерліх не погодився на угоду, і справа ФТК проти нього буде продовжена у федеральному суді.
Наразі НБА також стикається з пропонованою колективною позовною справою, пов'язаною з маркетинговими партнерствами з компанією Вояджер.
Справа, що стосується компанії Voyager, триває у Суді з банкрутства Сполучених Штатів Америки для південного округу Нью-Йорка. Реструктуризаційний план, запропонований у травні 2023 року, має на меті те, щоб клієнти Voyager спочатку відновили 35,7% своїх вимог у криптовалюті або готівкою.