Американська комісія з цінних паперів та бірж (SEC) пред'явила звинувачення двом головним спільникам, що стоять за криптовалютною шахрайською схемою інвестицій HyperFund на 1,9 мільярда доларів.
Регулятор звинуватив австралійського підприємця у галузі блокчейну Сема Лі та промоутера HyperFund Бренду Чунгу у їхній участі в схемі Понзі.
Компанія HyperFund, запущена у червні 2020 року, заявляла, що її проект присвячений створенню екосистеми DeFi для учасників криптовалютного ринку.
Багаторівнева мережева маркетингова піраміда
З червня 2020 року по травень 2022 року компанія HyperFund пропонувала пакети членства, які обіцяли надзвичайно високі пасивні доходи, отримані від криптовалютних гірничих операцій HyperFund.
Проте Фонд не мав жодного реального джерела доходу, крім коштів, отриманих від інвесторів, і не займався масштабним крипто-майнінгом, незважаючи на заяви.
Також була запроваджена система сприяння, подібна до пірамідальної схеми, для винагороди існуючим учасникам за залучення нових інвесторів, зазначено в позові.
За відсутності виявних законних джерел доходів, виплати інвесторам здійснювалися за рахунок нових внесків інших інвесторів, додав регулятор.
"Як стверджується у нашій скарзі, Лі та Чунга залучали інвесторів обіцянкою отримання прибутку від майнінгу криптовалютних активів. Проте, єдине, що HyperFund видобувало, - це гроші своїх інвесторів", - зазначає Гурбір Гревал, начальник відділу з протидії порушенням в системі Комісії з цінних паперів і бірж США.
Кримінальні звинувачення
Додатково, велике журі округу Меріленд пред'явило звинувачення у вчиненні цінових та провідних карного махінацій проти двох лідерів.
Також, у понеділок, Міністерство юстиції звинуватило третю особу - Родні Бертона - у сприянні фальшивим промоакціям HyperFund.
На початку цього місяця Бартон був затриманий у Флориді за свою роль у складній схемі криптовалютних інвестицій.
Ніколь М. Арджент'єрі з кримінального відділу відділу наголосила на зусиллях, які влада вживає для виявлення складних криптовалютних шахрайств.
Як стверджується в судових документах, відомі обвинувачені неправдиво заявляли, що інвестори отримуватимуть значні доходи від криптовалютної добувної діяльності, якої насправді не існувало.
Якщо будуть засуджені, Лі та Бертон можуть отримати максимальний термін ув'язнення до п'яти років. Однак, Чунга визнала себе винною у понеділок за один злочин змови на вчинення дій з цінними паперами та шахрайства з використанням телефонної мережі. Вона проведе у в'язниці строк не більше п'яти років.
Компанія HyperFund, що працює в сфері криптовалют, реалізує різноманітні онлайн-інвестиційні бізнеси під брендами, такими як HyperVerse, HyperCapital та HyperTech.