Компанія Nexo звертається до Болгарії з вимогою стягнення $3 млрд у зв'язку з припиненою розслідуванням, що вплинуло на розміщення акцій на американському ринку.

  • 24.01.2024 12:01
  • 5 хвилин читання
Компанія Nexo звертається до Болгарії з вимогою стягнення $3 млрд у зв'язку з припиненою розслідуванням, що вплинуло на розміщення акцій на американському ринку.

Криптокредитор Nexo розпочав правову битву, метою якої є отримання 3 мільярдів доларів відшкодування від Болгарії після невдалих кримінальних розслідувань, які, за словами компанії, зривали її плани створення листингу на американській фондовій біржі та партнерства з футбольним клубом.

На підставі повідомлення Reuters, компанія Nexo AG, швейцарське підрозділ Nexo Capital з кайманових островів, стверджує, що розслідування серйозно пошкодило її репутацію та призвело до значного зниження вартості акцій для акціонерів.

Цей випадок зареєстровано в Міжнародному центрі засадничої урегулювання інвестиційних спорів (МЦЗУІС), міжнародній арбітражній установі зі штаб-квартирою у Вашингтоні, яка вирішує спори між глобальними інвесторами та державами.

Хоча Міжнародний центр розгляду інвестиційних спорів визнав реєстрацію справи, специфічні деталі щодо запитаних збитків або інших аспектів не підтверджені представником Міжнародного центру розгляду інвестиційних спорів.

Міністерство фінансів Болгарії підтвердило отримання арбітражного звернення від Міжнародного центру по вирішенню інвестиційних суперечок (ICSID) і повідомило, що його буде розглянуто спеціальною міжвідомчою комісією, яка займається такими питаннями, і запропонує наступні кроки.

Проте, Міністерство підкреслило, що отримання запиту не повинно розглядатися як визнання вимог або прийняття арбітражної юрисдикції.

Болгарська прокуратура, яка також зазначена як відповідач у цій справі, досі не відповіла на запити щодо коментарів.

В січні 2023 року Болгарія розпочала розслідування щодо компанії Nexo.

У січні 2023 року болгарські прокурори розпочали розслідування проти компанії Nexo AG, організувавши обшуки у Софії та звинувативши засновників компанії у різних злочинах, таких як участь у злочинній групі з метою відмивання грошей, фінансова шахрайство та комп'ютерне шахрайство. Ця акція призвела до масового виведення коштів з платформи.

Раніше сьогодні Nexo був підданий обшуку і в даний момент стикається з виведенням коштів. За наявними даними, його зв'язані гаманці на EVM-ланцюгах скоротилися до менше ніж 70 млн доларів у стейблкоінах та 15 млн доларів у ETH/sETH. Єдиний знайдений біткоїновий адрес має 5 млн доларів. Згідно з веб-сайтом, сума зобов'язань перед клієнтами становить 2,4 млрд доларів.

Однак, минулого місяця справу було закрито через відсутність доказів злочинної діяльності, а прокурори посилалися на відсутність правового каркасу для криптовалютних послуг в Болгарії.

Nexo, заснована колишнім болгарським законодавцем Антоні Тренчевим, постійно заперечувала будь-яку провину та стверджувала, що розслідування має політичну мотивацію.

Місцева новинна агенція BTA повідомляє, що прокурори спростували це звинувачення.

Хоча урядові органи світу, у тому числі і у Сполучених Штатах, вживають все більш енергійних заходів для боротьби з незаконними діями у сфері криптовалютної індустрії, досить незвично, щоб криптовалютна компанія вимагала компенсацію від країни через закрите розслідування.

Міжнародний центр по вирішенню інвестиційних спорів (ICSID) у минулому видавав розпорядження країнам, таким як Пакистан, Еквадор і Венесуела, щоб вони сплатили значні компенсаційні платежі компаніям, залученим у подібні спори.

У співбесіді з Reuters вранці цього місяця Тренчев відмовився розкрити назви банків, які брали участь у запланованому лістингу, а також європейський футбольний клуб, з яким велися переговори щодо спонсорства.

Криптопозикодавці, такі як Nexo, виступають банківськими контрагентами у криптосвіті, пропонуючи клієнтам відсотки за криптовалюти, які вони розміщують на платформі.

Заснована в 2018 році, компанія Nexo припинила свою діяльність та надання сервісів у Сполучених Штатах в минулому році і також погодилася сплатити 45 мільйонів доларів для врегулювання звинувачень, які були пред'явлені комісією з цінних паперів і бірж (SEC) і регуляторами штатів, у зв'язку з тим, що вона не зареєструвала свій продукт криптовалютного кредитування.

Останні Новини
19.11.2024 13:00
Вартість найбільш відомих криптовалют .
18.11.2024 13:16
Починаючи з 2009 року, коли з'явився перший у історії криптовалют - біткойн, ринок значно зріс і вже налічує сотні цифрових монет та загальну капіталізацію у 3,22 трильйона доларів.
13.11.2024 16:30
Чому виникає дефіцит електроенергії? Згідно з російськими ЗМІ, чиновник Максим Орєшкін заявив про настання дефіциту електроенергії.
08.11.2024 12:30
Як підвищилася ціна біткоіну після перемоги Трампа Також дивіться: В яких країнах криптовалюта є законною: аналіз.
Останні статті