Мінськ підтверджує запуск "Блокчейн-приводних Цифрових Валют Центрального Банку" як "протиотруту" до санкцій проти Білорусі.

  • 07.02.2024 05:00
  • 4 хвилини читання
Мінськ підтверджує запуск "Блокчейн-приводних Цифрових Валют Центрального Банку" як "протиотруту" до санкцій проти Білорусі.

Мінськ шукає шляхів, як покінчити з проблемами санкцій Білорусі, із центральним банком, що підтвердив заплановане введення блокчейн-підтримуваної цифрової національної валюти.

За інформацією Sputnik Belarus, Національний банк Білорусі (НББ) прагне скористатися технологією розумних контрактів. Речник повідомив журналістам 3 лютого:

"Ми плануємо класифікувати населені пункти використовуючи цифровий білоруський рубль як безготівкові операції."

Чи доведе цифрова валюта центрального банку Мінська свою ефективність у зборі санкцій проти Білорусії?

Банк вже оприлюднив плани щодо будівництва своєї ЦЦС на протоколі блокчейн Hyperledger Fabric.

Національний банк Білорусії додав, що монета отримає назву цифрового білоруського рубля (DBR). І банк підтвердив, що токен використовуватиме "розподілену технологію бухгалтерських записів, також відому як блокчейн".

Банк заявив, що ЦКІ-шифрована грошова одиниця буде надавати громадянам "кілька переваг", включаючи "високий рівень безпеки" для широкої громадськості.

Однак торговельні компанії країни постраждали від санкцій, які проголосили Вашингтон, Брюссель та їх союзники на чолі з Заходом після початку війни в Україні.

Починаючи з лютого 2022 року, білоруські компанії змушені боротися з санкціями, які фактично заморожують їх із більшістю доларом і операцій у доларах.

Україна провела імітаційні антисаботажні навчання на кордоні з Білоруссю, оскільки українські військові стверджують, що стикаються з супротивником, який має більше сил і більше людей. https://t.co/myb6lzKDwN pic.twitter.com/gua4NvRvhN - Рейтеры (@Reuters) 18 січня 2024 року

Зауважено, що "для Білоруської держави" ЦОДЦ розширить можливості інтеграції національної платіжної системи з системами партнерських країн.

Найближчі союзники Мінську – Москва та Астана – також прискорили свої плани щодо ЦЗДК (Цифрової валюти центрального банку). Лідери Росії та Білорусі висловлювалися про запуск торгівлі з використанням ЦЗДК в СНД.

Нації передбачають створення мережі взаємодіючих ЦЦДК, які дозволять торговцям в кожній країні купувати та продавати товари.

Вони вважають, що це знищило би потребу в банківських мережах, таких як SWIFT, або валюти, наприклад, долар США.

Розумні контракти: Білорусь спрямовує свої зусилля на розвиток блокчейну?

НБУ прийшов до висновку, що "бізнеси та комерційні банки" також мали б значний користь від запуску КЦЦБ.

Банк пояснив, що цифровий фіат допоможе «знизити бар'єр вступу для нових учасників ринку». Банк також зазначив, що "використання розумних контрактів" буде ключовим у цьому.

У Китаї банки використовують розумні контракти CBDC для надання фінансування та субсидій малим підприємствам.

Російські міністри також висловили бажання випробувати використання цифрової валюти центрального банку (ЦВЦБ) для урядових субсидій у 2024 році.

Останні Новини
03.04.2025 11:00
Популярні криптовалюти зазнали спаду. Також слід читати, що родина Трампа придбала велику криптовалютну компанію: які доходи здобуде сім'я президента США.
01.04.2025 12:00
Сім'я Трампа буде займатися видобутком біткоїнів. З 2012 року три азійські країни не змогли укласти угоду про мита Трампа.
31.03.2025 14:30
Сім'я Трампа придбала велику криптокомпанію. Також варто знати, як впливають масштабні плани Трампа з тарифами на долар Сполучених Штатів Америки.
14.03.2025 09:00
Як відбувається торгівля Також варто прочитати: Чи залишиться ринок валют незмінним? Прогноз курсу долара та євро.
06.03.2025 15:00
Що стимулювало зростання криптовалюти? Також слід зазначити, що ціна криптовалюти різко зросла через рішення Трампа.
Останні статті