На наступні два роки Філіппінський Центральний Банк планує запровадити банківський механізм електронної грошової одиниці цифрової центральної банківської валюти (ЦЦБВ), який не використовує блокчейн технологію.

  • 12.02.2024 17:15
  • 6 хвилин читання
На наступні два роки Філіппінський Центральний Банк планує запровадити банківський механізм електронної грошової одиниці цифрової центральної банківської валюти (ЦЦБВ), який не використовує блокчейн технологію.

Губернатор Елі Ремолона Центрального банку Філіппін (БСП) розкрив плани центрального банку щодо впровадження оптової цифрової валюти центрального банку (ЦЦВЦБ) у найближчі роки.

Банківський сектор Філіппін (BSP) оптимістично оцінює продовжуючий розвиток цифрових платіжних технологій, які мають сприяти поліпшенню надання фінансових послуг незабезпеченим філіппінцям і малому та середньому підприємствам (МСП).

Національний банк Філіппін розкриває стратегію розвитку CBDC, наголошуючи на оптовому підході.

У інтерв'ю місцевій газеті Inquirer.net 12 лютого, Ремолона намалював стратегію BSP щодо розвитку ЦБДК, підкреслюючи, що технологія блокчейну не буде використовуватися в цьому проекті.

"Інші центральні банки спробували використати блокчейн, але це не принесло успіху."

Натомість, ЦБДК буде функціонувати через платіжну та розрахункову систему, що належить центральному банку. Національний банк БСП зосередиться на оптовому ЦБДК, який передбачатиме посередництво банків.

Ремолона висловила обурення щодо потенційних проблем, пов'язаних з комерційними цифровими валютами, таких як дезінтермедіація, паніка банківського ринку під час фінансового напруження та зростання впливу центрального банку. В результаті було прийнято рішення обмежити використання комерційної цифрової валюти лише у оптових операціях, де банки виступатимуть єдиними контрагентами.

Ремолона посилався на досвід країн, таких як Швеція та Китай, які розробляють ЦЦІ та інші цифрові альтернативи готівки для конкуренції з криптовалютами. Він вірить, що Філіппіни можуть повторити їхні успіхи. Він заявив, що ЦЦІ буде впроваджено протягом його терміну у якості губернатора, з можливістю цього статися протягом наступних двох років.

Значний прогрес у сфері цифрових платежів БСП пов'язує з реалізацією його 2020-2023 років Дорожньої карти перетворення цифрових платежів (ДКЦП), яку підтримують як публічні, так і приватні сектори партнери.

Тангонан зауважив, що з 2013 року Філіппіни вже відзначили значне зростання, зростаючи з одного відсотка у цифрових роздрібних платежів до 42,1 відсотка у 2022 році.

Він висловив впевненість, що країна досягне своєї цілі у 50% до кінця 2023 року, підкреслюючи експоненційне розширення цього сектору.

Цифровизація у фінансовій системі Філіппін в повному розквіті.

У 2022 році Банк Сентральний Філіппін (BSP) та Міністерство внутрішніх справ та місцевого самоврядування Філіппін (DILG) запровадили програму Paleng-QR Ph Plus з метою популяризації цифрових платежів на громадських ринках, транспортних вузлах та різних підприємствах за допомогою технології QR Ph.

За даними Банку Слобожанської Палати, платежі з використанням QR-кодів надають безпечний, зручний та ефективний спосіб для купівлі та отримання платежів як для продавців, так і для споживачів.

Заступник губернатора Банку Філіппін Бернадет Ромуло-Пуйат наголосила на додаткових перевагах цифрових платежів, підкреслюючи, що цифрові рахунки для транзакцій дозволяють користувачам контролювати свої фінанси, зменшувати непотрібні витрати та ефективніше управляти своїми бюджетами.

Крім того, ці рахунки надають доступ до інших фінансових інструментів, таких як страхування, інвестиції та заощадження.

Paleng-QR Ph Plus відповідає цілям Банку Національного Розвитку Філіппін щодо переходу половини загального обсягу роздрібних платежів країни у цифрову форму та інтеграції 70% філіппінських дорослих у формальну фінансову систему до кінця цього року, як це передбачено в Дорожній карті цифрових платежів 2020-2023 років Банку Національного Розвитку Філіппін.

Ініціатива є одним із пріоритетних проектів, які підтримують Національну стратегію фінансової інклюзії на період 2022-2028 років і є загальною рамкою для всіх зацікавлених сторін, які співпрацюють з метою прискорення фінансової інклюзії в країні.

Крім Paleng-QR Ph Plus, Банківський Союз Філіппін також запустив кілька інших ініціатив цифрових платежів. Так, була введена система Bills Pay Ph для оптимізації розрізненої системи оплати рахунків у країні, що дозволяє користувачам сплачувати свої рахунки незалежно від наявності акаунту у постачальника послуг оплати рахунків.

Національний банк Філіппін (BSP) оголосив, що вони зараз працюють над наступним етапом цифрового переходу країни за розкладом Трансформації цифрових платежів на 2024–2026 роки.

У листопаді 2023 року Бюро скарбниці Філіппін повідомило, що воно надасть вперше 10 мільярдів песо ($179 мільйонів) однорічних токенізованих облігацій скарбниці, після скасування традиційного аукціону, запланованого на 20 листопада. Облігації будуть дійсними один рік і сплатними у листопаді 2024 року. Остаточна процентна ставка буде розкрита у день випуску.

Останні Новини
20.12.2024 14:15
Які криптовалюти найбільше підвищили свою вартість з початку року? Список був складений на основі даних з CoinMarketCap та Bankrate та включає лише провідні проекти у галузі криптовалют.
19.12.2024 12:45
Що досягла криптовалюта WhiteBIT за останній рік. Результат охоплює всі сегменти біржі, зокрема, 914 мільярдів доларів становить обсяг спотового ринку, а 1,8 трильйона доларів – ф'ючерсного.
16.12.2024 10:30
Як збільшилася вартість біткоїна Також варто знати, що потрібно сплачувати податок за криптовалюту, але є деякі особливості.
16.12.2024 08:00
Як оподатковується криптовалюта? Також слід зазначити, що пенсія в розмірі понад 8 тисяч гривень не отримають всі пенсіонери.
13.12.2024 08:15
Які наслідки матиме легалізація криптовалют для держбюджету? Також варто звернути увагу на курс долара і євро перед святами: чи очікується їх зростання на наступному тижні? Завжди тримайте криптогаманець в кишені разом зі зручним мобільним застосунком WhiteBIT.
Останні статті