На наступні два роки Філіппінський Центральний Банк планує запровадити банківський механізм електронної грошової одиниці цифрової центральної банківської валюти (ЦЦБВ), який не використовує блокчейн технологію.

  • 12.02.2024 17:15
  • 6 хвилин читання
На наступні два роки Філіппінський Центральний Банк планує запровадити банківський механізм електронної грошової одиниці цифрової центральної банківської валюти (ЦЦБВ), який не використовує блокчейн технологію.

Губернатор Елі Ремолона Центрального банку Філіппін (БСП) розкрив плани центрального банку щодо впровадження оптової цифрової валюти центрального банку (ЦЦВЦБ) у найближчі роки.

Банківський сектор Філіппін (BSP) оптимістично оцінює продовжуючий розвиток цифрових платіжних технологій, які мають сприяти поліпшенню надання фінансових послуг незабезпеченим філіппінцям і малому та середньому підприємствам (МСП).

Національний банк Філіппін розкриває стратегію розвитку CBDC, наголошуючи на оптовому підході.

У інтерв'ю місцевій газеті Inquirer.net 12 лютого, Ремолона намалював стратегію BSP щодо розвитку ЦБДК, підкреслюючи, що технологія блокчейну не буде використовуватися в цьому проекті.

"Інші центральні банки спробували використати блокчейн, але це не принесло успіху."

Натомість, ЦБДК буде функціонувати через платіжну та розрахункову систему, що належить центральному банку. Національний банк БСП зосередиться на оптовому ЦБДК, який передбачатиме посередництво банків.

Ремолона висловила обурення щодо потенційних проблем, пов'язаних з комерційними цифровими валютами, таких як дезінтермедіація, паніка банківського ринку під час фінансового напруження та зростання впливу центрального банку. В результаті було прийнято рішення обмежити використання комерційної цифрової валюти лише у оптових операціях, де банки виступатимуть єдиними контрагентами.

Ремолона посилався на досвід країн, таких як Швеція та Китай, які розробляють ЦЦІ та інші цифрові альтернативи готівки для конкуренції з криптовалютами. Він вірить, що Філіппіни можуть повторити їхні успіхи. Він заявив, що ЦЦІ буде впроваджено протягом його терміну у якості губернатора, з можливістю цього статися протягом наступних двох років.

Значний прогрес у сфері цифрових платежів БСП пов'язує з реалізацією його 2020-2023 років Дорожньої карти перетворення цифрових платежів (ДКЦП), яку підтримують як публічні, так і приватні сектори партнери.

Тангонан зауважив, що з 2013 року Філіппіни вже відзначили значне зростання, зростаючи з одного відсотка у цифрових роздрібних платежів до 42,1 відсотка у 2022 році.

Він висловив впевненість, що країна досягне своєї цілі у 50% до кінця 2023 року, підкреслюючи експоненційне розширення цього сектору.

Цифровизація у фінансовій системі Філіппін в повному розквіті.

У 2022 році Банк Сентральний Філіппін (BSP) та Міністерство внутрішніх справ та місцевого самоврядування Філіппін (DILG) запровадили програму Paleng-QR Ph Plus з метою популяризації цифрових платежів на громадських ринках, транспортних вузлах та різних підприємствах за допомогою технології QR Ph.

За даними Банку Слобожанської Палати, платежі з використанням QR-кодів надають безпечний, зручний та ефективний спосіб для купівлі та отримання платежів як для продавців, так і для споживачів.

Заступник губернатора Банку Філіппін Бернадет Ромуло-Пуйат наголосила на додаткових перевагах цифрових платежів, підкреслюючи, що цифрові рахунки для транзакцій дозволяють користувачам контролювати свої фінанси, зменшувати непотрібні витрати та ефективніше управляти своїми бюджетами.

Крім того, ці рахунки надають доступ до інших фінансових інструментів, таких як страхування, інвестиції та заощадження.

Paleng-QR Ph Plus відповідає цілям Банку Національного Розвитку Філіппін щодо переходу половини загального обсягу роздрібних платежів країни у цифрову форму та інтеграції 70% філіппінських дорослих у формальну фінансову систему до кінця цього року, як це передбачено в Дорожній карті цифрових платежів 2020-2023 років Банку Національного Розвитку Філіппін.

Ініціатива є одним із пріоритетних проектів, які підтримують Національну стратегію фінансової інклюзії на період 2022-2028 років і є загальною рамкою для всіх зацікавлених сторін, які співпрацюють з метою прискорення фінансової інклюзії в країні.

Крім Paleng-QR Ph Plus, Банківський Союз Філіппін також запустив кілька інших ініціатив цифрових платежів. Так, була введена система Bills Pay Ph для оптимізації розрізненої системи оплати рахунків у країні, що дозволяє користувачам сплачувати свої рахунки незалежно від наявності акаунту у постачальника послуг оплати рахунків.

Національний банк Філіппін (BSP) оголосив, що вони зараз працюють над наступним етапом цифрового переходу країни за розкладом Трансформації цифрових платежів на 2024–2026 роки.

У листопаді 2023 року Бюро скарбниці Філіппін повідомило, що воно надасть вперше 10 мільярдів песо ($179 мільйонів) однорічних токенізованих облігацій скарбниці, після скасування традиційного аукціону, запланованого на 20 листопада. Облігації будуть дійсними один рік і сплатними у листопаді 2024 року. Остаточна процентна ставка буде розкрита у день випуску.

Останні Новини
22.02.2024 12:16
Придбати квитки на гру за допомогою криптовалюти. Весна 2024 року обіцяє бути наповненою найяскравішими емоціями для уболівальників футболу, оскільки вже 26 березня Національна збірна України з футболу зіграє один із найочікуваніших матчів останніх років.
22.02.2024 10:01
Що відомо про новий сервіс? Нова послуга, яка дозволяє клієнтам PostFinance здійснювати операції з біткоінами та криптовалютами, тепер доступна для 2,5 мільйонів клієнтів.
21.02.2024 15:16
Інтерес до біткоїна збільшується. Найбільший приріст зацікавленості був помічений серед людей старше 55 років - їхня вірність біткоіну зросла.
20.02.2024 12:50
Що відбувається на ринку криптовалют На початок тижня, 19 лютого, загальний обсяг невикритих угод на ф'ючерси біткоїна склав 22,9 мільярда доларів, що перевищує попередні рекорди з четвертого кварталу 2021 року, за даними аналітичного сервісу CoinGlass.
19.02.2024 10:30
Ціни на найбільш популярні криптовалюти зазнали змін. За даними однієї з найбільших криптобірж в Європі з українським корінням WhiteBIT, на ранок 19 лютого курс найпопулярніших криптовалют виглядав таким чином: Біткоін (BTC) - 52,25 долара за одиницю (-0,58% за добу); Ethereum (ETH) торгується на рівні 2,91 долара за одиницю (+3,21% за останню добу); Tether (USDT) коштує 0,27 долара за один токен (підвищився на +25,09% за добу).
Останні статті