Національна баскетбольна асоціація (НБА) стикається з позовом щодо співпраці з невдалим криптовалютним обмінником Voyager Digital Holdings. Інвестори стверджують, що зазнали збитків на суму $4,2 мільярда.
Позов твердить, що участь НБА в маркетинговій угоді між Компанією Voyager і Марком Кубаном, колишнім власником "Даллас Маверікс" НБА, була "грубо недбалою", повідомив Bloomberg.
Позов ставиться на меті попередніх судових дій проти Куби за його підтримку біржі, яку інвестори називають "неконтрольованим і нестабільним шахрайством", після її занепаду в 2022 році.
Зокрема, декілька команд НБА, у тому числі "Маверікс", мали маркетингові угоди з криптовалютними компаніями, включно з нині вже закритою біржею FTX, засновник якої засуджений за шахрайство.
Інвестори також назвали адвокатів компанії Voyager - McCarter & English - відповідачами, заявляючи, що фірма надала «шахрайський юридичний довідок» та приймала участь у змові для просування криптовалютної біржі. McCarter & English запевнили, що будуть відстоювати себе належним чином, стверджуючи, що надали своїм клієнтам розумні правові поради.
НБА рекламувала "незареєстровані цінні папери" Voyager
Головний юрист НБА Рік Буханан ще не відповів на запити коментаря щодо позову. Позов звинувачує НБА у просуванні "незареєстрованих цінних паперів" компанії Voyager та вимагає від неї понести відповідальність за завдані збитки.
Завал FTX у 2022 році спричинив подання позовів проти відомостей, включаючи видатних спортсменів Тома Бреді і Стефа Каррі, а також коміка Ларрі Девіда, які рекламували криптовалютні інвестиції. Деякі угоди були досягнуті, залучаючи таких відомостей, як Кім Кардашян та півзахисника НФЛ Тревора Лоуренса.
Партнерська угода Кубана з компанією Вояджер на п'ятирічний термін у 2021 році, яка зробила його токен офіційною криптовалютою Маверікс і передбачала показ реклами Вояджер в арені команди, перебуває під контролем. Раніше Кубан зіткнувся з звинуваченням у спотворенні безпеки Вояджеру, що він енергічно заперечує. Він продав більшість своїх акцій у Маверікс в грудні 2022 року.
У 2022 році Voyager подав заяву про включення до обанкрутства за розділом 11 Закону про банкрутство, і суд надав дозвіл на ліквідацію активів для відшкодування клієнтів. Інвестори твердять, що НБА взяла значні ризики, підтримуючи Voyager і FTX, використовуючи свій глобальний брендовий репутацію для просування того, що вони вважають незареєстрованими та незаконними цінними паперами.