Сьогодні Банк Англії продовжив крайній термін для громадян надати відгуки щодо запропонованого регуляторного режиму для стейблкоїнів Великобританії з 6 лютого до 12 лютого.
Дискусійна стаття Центрального банку сконцентрована на правилах для стабільних криптовалют у британських фунтах, які, на думку банку, найбільш ймовірно будуть прийняті для використання у національних платежах.
Запропоновані правила стабільної криптовалюти в Великій Британії
Пріоритетними завданнями є забезпечення "єдиного" характеру грошей шляхом збереження постійної конвертованості стейблкоїнів і регулювання компаній, які контролюють блокчейни, на яких використовуються платіжні стейблкоїни.
Ми продовжили термін, щоб Ви могли надати нам свою думку щодо Дискусійного паперу щодо регуляторного режиму для системних платіжних систем з використанням стейблкоїнів та пов'язаних постачальників послуг. Скажіть свою думку тут: https://t.co/G3RaQLp86C Консультація завершується у понеділок, 12 лютого, о 10:00 ранку. pic.twitter.com/THnuNnIXlo — Банк Англії (@bankofengland) 6 лютого 2024 р.
Також було представлено окрему доповідь від Фінансової поведінкової установи (FCA), в якій досліджуються випадки використання стабільних монет і вимоги щодо аудиту та звітності для емітентів та кастодіанів стабільних монет.
Багато зацікавлених сторін та експертів вже висловили свої відповіді на нормативні рамки, включаючи Асоціацію фінансових ринків в Європі (AFME). Джеймс Кемп, керуючий директор з технологій та операцій AFME, назвав це "позитивним кроком", підкреслюючи настоювання FCA на тому, що існуючі закони вже охоплюють цінні папери в формі токенів.
"Токени безпеки, по своєму характеру, є цінними паперами і повинні розглядатися як такі протягом всього їх життєвого циклу", - розповів Кемп Cointelegraph. "Для збереження функціонування ринку важливо, щоб їх не підлягали окремому регуляторному регулюванню та територіальному обмеженню щодо зберігання, запропонованому FCA".
Що має лежати в основі стейблкоїнів?
Британська група з підтримки криптовалют CryptoUK також заявила, що рекомендації "загалом відповідні", але рекомендувала, щоб ФКА прийняла правила, які вже використовуються в інших регіонах, щоб уникнути "юрисдикційного розчленування".
Вони також запропонували розширити список активів, які можуть використовуватися як застава для підтримки стейблкоїнов, крім державного боргу США і короткострокових грошових вкладів.
Група аргументує, що вищий рівень гнучкості в підготовці активів збільшить диверсифікацію і зменшить ризики, з якими зіштовхуються емітенти, а в подальшому - ризики, які виявляються перед споживачами, інвестиція в цей сектор.
Tether USD (USDT), провідний стейблкоїн у світі, переважно підкріплює свої 100 мільярдів токенів грошима і державними зобов'язаннями США. Крім того, в його резервах також присутні мільярдні асигнування на золото та Bitcoin (BTC).
Очікується, що в Україні введуться регуляції щодо стейблкоїнов у 2025 році.
На американських берегах легісляція щодо стейблкоїнів все ще є проблемною питанням, що потребує згоди обох великих політичних партій. У вівторок міністр фінансів Джанет Єллен заявила Конгресу, що для забезпечення виконання регулятивних органів, таких як Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами і Секюрітізації, буде необхідно прийняти нову легісляцію щодо стейблкоїнів та криптовалют, які не є цінними паперами.