Шахрайські схеми з нотуванням на біржах знову з'явилися, оскільки шахраї використовують зростаючий інтерес до цифрових активів у зв'язку з останнім відновленням ринку.
У рамках таких схем шахраї використовують маскування під осіб зі сфери промисловості та представників обміну, щоб обманути непідозрілі особи та вимагати платежі за включення токенів до списку.
І Хе, співзасновниця Binance та дружина колишнього генерального директора Чанпенга Чжао, нещодавно попередила спільноту про особу на LinkedIn, яка підробляє її ім'я та посаду, які пропонують включення токенів в обмін на плату.
Вона пояснила, що не відповідає за обговорення щодо можливих переліків і закликала бути обережними у взаємодії із людьми, що стверджують, що вони пов'язані з нею.
Я хотів би розкрити шахрайство, яке сталося досить часто: у мене є обліковий запис на LinkedIn, але я давно забув пароль; я також не відповідаю за обговорення проектів для потенційного спискування; будьте обережні щодо тих, хто стверджує, що вони близькі до мене і обговорюють з вами... pic.twitter.com/gpIj41vx92 — І Хе (@hei_binans) 29 січня 2024 р.
Аферисти видають себе за співробітників Binance
У іншому повідомленні автор блокчейну Anndy Lian розкрив скріншоти шахраїв на WhatsApp, що видаються співробітниками Binance.
Ці шахраї заманюють користувачів обіцянкою отримання безкоштовних грошей за вступ до груп обговорень криптовалют.
Ліан наголосив, що Binance не пропонує таких груп для пасивного доходу і попередив від падіння у пастку цих шахрайських схем.
Команда служби підтримки Binance реагувала на ці інциденти, надаючи рекомендації користувачам перевіряти достовірність осіб, які стверджують, що представляють біржу.
Рекомендується використовувати офіційні посилання з веб-сайту Binance для перевірки контактних даних і попереджаємо про небезпечність розголошення інформації про обліковий запис неофіційним або непідтвердженим джерелам.
"Це можна використовувати для посилання на веб-сайт, електронної адреси, номера телефону, ідентифікатора WeChat, облікового запису Twitter або ідентифікатора Telegram", - сказали вони.
"Прошу утриматись від зв'язку з неофіційними/неперевіреними джерелами та не розголошувати їм свої дані для входу в акаунт."
Під час бичого ринку з'являються обмінні шахрайства
Ошукацтво при реєстрації на біржах стало постійною проблемою, особливо під час росту ринку.
У цих схемах шахраї часто націлюються на розробників проектів та співзасновників за допомогою видимо законних профілів на LinkedIn, що пов'язуються з авторитетними біржами.
Після того як жертви переконані, шахраї вимагають початковий «депозит», щоб розпочати процес розміщення, який часто становить значні суми, наприклад, 250 000 USDT.
Однак, після отримання депозиту, шахраї зникають, а обіцяне включення токена у списки ніколи не відбувається.
Криптовалютний ринок страждає від різних типів шахрайства.
Як повідомляється, приблизно 80% коментарів під твітами відомих проектів зайняті акаунтами шахраїв, які займаються фішингом.
Крім того, користувачі криптовалюти висловили занепокоєння щодо збільшення кількості шахрайських електронних листів з вмістом, присвяченим криптовалюті, що походять з популярної платформи для створення контенту Patreon.
Згідно з повідомленнями у соціальних медіаплатформах, таких як X та Reddit, шахраї зареєстровують електронні адреси користувачів для облікових записів на Patreon, а потім використовують ці облікові записи для відправки шкідливих електронних листів, що рекламують фальшиві криптовалютні проекти.
Варто відзначити, що незважаючи на втрату приблизно 2 мільярдів доларів у результаті крадіжок криптовалют, у 2023 році спостерігається невеликий спад інцидентів хакерських атак на криптовалютну індустрію.
Згідно з останнім звітом De.FI, видатної компанії з безпеки Web3, відомої своєю базою даних REKT, хакерам вдалося вкрасти 2 мільярди доларів в цифрових активах протягом року.
Хоча ця кількість все ще хвилююча, вона вказує на перше зменшення випадків крадіжок криптовалюти з 2021 року.