Російські криптодобувачі звинувачують у перебоях з електропостачанням у Сибіру

  • 27.01.2024 11:52
  • 7 хвилин читання
Російські криптодобувачі звинувачують у перебоях з електропостачанням у Сибіру

Російські постачальники електроенергії стверджують, що за «масові» відключення електроенергії під час нещодавніх морозів відповідальні криптовалютні майнери.

За інформацією агентства Interfax, Россеті Сибір, місцева філія державного постачальника електроенергії Россеті, «зареєструвала збільшення обсягу незаконних видобувництв наприкінці 2023 року в декількох регіонах Сибіру».

Компанія "Росеті Сибір" заявила, що цей вибух активності призвів до збитків на суму понад 675 000 доларів.

Компанія також заявила про зростання "кількості випадків відмов та аварій в мережах під час останніх масштабних збоїв".

У середині грудня декілька сибірських регіонів повідомили про проблеми з електропостачанням, коли температура впала до незвичайно низького рівня.

Компанія "Росетті Сибір" повідомила, що за минулих 12 місяців вона припинила роботу 17 "незаконних" ферм з криптовалютним майнінгом на території.

Постачальник повідомив, що закрив «незаконні» центри обробки даних, що діяли в Красноярському, Омському та Хакаському регіонах.

Ці території стали центрами привабливості для кріптовалютних гірників. Багато великих російських промислових компаній займаються криптогірництвом, встановлюючи свої центри в Сибіру за останнє десятиліття.

Невизначена майбутнє для російських криптодобувачів?

Російська криптовалютна галузь добування залишається в хиткому становищі. Низькі ціни на електроенергію та холодні зимові температури спричинили величезне зростання промислового добування в Сибіру.

Представники галузі твердять, що гірнича промисловість Росії зараз по розміру на другому місці, відстаючи тільки від Сполучених Штатів.

Топові рударі, такі як Ігор Рунець, генеральний директор компанії BitRiver, стверджують, що після того, як у квітні відбулося скорочення на півмільйона Біткоїнів, прибутковість російського майнінгу може перевищити в Америці на декілька тисяч доларів за один монету.

Хоча деякі російські законодавці вважають, що нація має багато отримати від підтримки криптозаробітної промисловості, постачальники енергії хвилюються через навантаження на їхні мережі.

За кілька останніх років на шахтарів в сусідніх штатах, таких як Грузія, Казахстан та незRecognizedвання Абхазія, покладають вину у проблемах, пов'язаних з електроенергією.

Россети також заявили, що гірництво може бути "небезпечним" для роботи енергетичних систем. Фірма повідомила:

"Наші перевірки показали, що незаконне споживання електроенергії, включаючи для майнінгу [криптовалют], відігравало значну роль у виникненні збоїв і аварій в електричних мережах."

Видобувна діяльність не має правового статусу в Росії, що є фактом, про який промислові гірничі компанії довгий час закликають Москву виправити.

Однак політики та регулятори, здається, поділені у цьому питанні. Національний банк раніше підтримував заборону на всі види криптовалютної діяльності, включаючи майнінг.

В останні роки вона відмовилася від цих закликів. Замість цього, тепер вона закликає промислових гірників працювати в суворому регуляторному середовищі.

Банк також бажає змусити гірників продавати свої монети на міжнародних криптобіржах.

Однак представники правоохоронних органів висловили критику щодо цього плану, стверджуючи, що це може призвести до зростання відмивання грошей.

Міністри пропонують заборонити приватним особам займатися добуванням криптовалюти, але дозволити промисловим майнерам продовжувати свою діяльність.

Замість того, щоб негайно легалізувати промисловий майнінг, міністерство енергетики нещодавно запропонувало змусити промислових майнерів платити вищі тарифи за електроенергію.

Проте галузева організація з гірництва відхилила цей твердження, заявляючи, що це, ймовірно, призведе до зростання "небезпечних" незаконних видобувництв.

Міністерство торгівлі Росії створило інструмент, який допомагає криптовалютним гірникам уникнути західних санкцій. #Криптоновини #Росія #новиниhttps://t.co/nlfDfzoGaS - Cryptonews.com (@cryptonews) 15 листопада 2023 року

Чи з'являється "Третій шлях" для криптовалютної гірничої проблеми Росії?

Згідно з повідомленням газети "Ізвестія", вчені з Московського університету національних досліджень вищої школи економіки запропонували нове рішення.

Це передбачало би примусове «відключення» криптовалютних майнерів «від електричної мережі» на протязі «500 годин на рік».

Це означало би, що гірники повинні будуть вимкнути свої мережі протягом майже 21 дня. Статтю спонсорувала найбільша російська група в галузі гірничої промисловості, директор якої, Сергій Бездєлов, розповів «Ізвестіям».

"Гірники готові йти на компроміс. [...] Цей крок може влаштувати усіх."

Уряд досі не висловив свою позицію щодо цієї документації. Але перший заступник голови комітету Державної Думи з енергетики Валерій Селезнев висловив свою підтримку.

Засіб масової інформації написав, що на думку Селезньова та Безделова, "шахтарі не вибагливі і можуть безпечно відключитися від мережі, якщо отримають попередження заздалегідь".

Останні Новини
21.10.2024 08:15
Вартість найбільш популярних криптовалют За даними однієї з провідних криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 21 жовтня курси найпопулярніших криптовалют мають такий вигляд: .
17.10.2024 07:45
Біткойн включає в себе процес здійснення транзакцій, основним елементом якого є видобуток криптовалюти. В цьому процесі беруть участь майнери, які виконують складні обчислення для підтвердження та запису транзакцій у блоках ланцюжка.
16.10.2024 11:45
Фондова біржа в Австралії Вчора на фондовій біржі Cboe Australia стартував фонд індексів Ethereum Monochrome (IETH). Його загальний чистий актив складає 176 600 доларів.
15.10.2024 09:31
Що вивчають студенти НаУКМА Нагадуємо, що Києво-Могилянська академія відзначає 409 років своєї історії 15 жовтня.
14.10.2024 11:30
Легалізація криптовалют в Україні - це процес визнання їх законності та регулювання їх обігу відповідно до законодавства.
Останні статті