Російський економіст: "Санкції США підірвуть долар і підсилять цифровий рубль"

  • 29.01.2024 01:46
  • 5 хвилин читання
Російський економіст: "Санкції США підірвуть долар і підсилять цифровий рубль"

Відомий російський економіст стверджує, що американські санкції врешті-решт підірвуть роль долара США у світовій економіці і сприятимуть міжнародному здійсненню операцій з цифровим рублем.

За даними News.ru, коментарі надійшли від Олександра Разуваєва, члена наглядової ради Гільдії фінансових аналітиків та ризик-менеджерів.

Разуваєв заявив, що "дії Вашингтона проти Росії" у відповідь на війну в Україні "підірвуть світову довіру до американської валюти".

Як зазначив Разуваєв, партнери Росії в торгівлі можуть звернутися до ЦБЦР як альтернативи долару.

Економіст заявив, що такий сценарій, наприклад, може прискоритися, якщо Сполучені Штати "передадуть заморожені російські активи Україні". Разуваєв сказав:

На жаль, Російська Федерація не є такою великою частиною світової економіки. Але, як ми бачимо, Китай скидає американські облігації і оплачує саудівську нафту в юанях. Через кілька років Туреччина та Азербайджан можуть почати торгувати, використовуючи цифровий рубль.
Росія готується до правової битви, щоб затримати арешт заморожених резервів – BNN Bloomberg https://t.co/NHiYrLDSk4 — Білл Браудер (@Біллбраудер) 12 січня 2024 року

Можуть ли проблеми американського долара принести радість російському цифровому рублю?

Разуваєв висловив думку, що зараз «важливіше, ніж будь-коли», для Москви «забезпечити зовнішньоекономічні зв'язки».

І хоча він твердив, що головна частина торгівлі Росії з Китаєм та країнами Близького Сходу повинна проводитися юанем та еміратським дирхамом, російська КБЦЦ також відіграватиме важливу роль.

Економіст заявив, що торгівля "в СНД" незабаром буде проводитись "з використанням цифрового рубля".

СНД, або Співдружність Незалежних Держав, - це збірка колишніх радянських націй, що переважно залишаються залежними від Москви.

У середині 2023 року ключові учасники, такі як Білорусь та Казахстан, почали прискорювати реалізацію своїх проектів ЦБКД.

Провінції здійснили своє рухання в той час, коли Російський Центральний Банк розпочав власний пілотний проект.

Також лідери російського парламенту висловилися про можливу інтеграцію цифрового юаня та цифрового рубля.

Однак, Пекін залишається недовірливим щодо цього питання, надаючи перевагу випробуванням своїх перших проектів e-CNY з працездатності міжнародної кордону в Гонконзі.

Разуваєв стверджував, що долар, швидше за все, залишиться світовою резервною валютою. Але він додав:

"Дії Америки підірвали авторитет долара. Найбільший удар по USD був завданий самою країною. І якщо це дійсно так, це відобразиться в цінах на золото, які можуть різко зрости."

Економіст висловив критику у сторону Вашингтона, заявивши, що заморожування активів Російського Центрального Банку виявилося контрпродуктивним. Він сказав:

Я думаю, що Сполучені Штати розраховували на зруйнування російської економіки протягом трьох-чотирьох місяців. Спочатку вони планували повернути активи. Але зараз Білий дім не знає, що робити. Американці самі заклали бомбу під долар.

Після початку війни в 2022 році США та союзні країни заблокували близько 300 мільярдів доларів російських суверенних активів у Західних країнах.

Деякі законодавці закликають ЄС та інших передати ці активи Україні, але інші стверджують, що немає правового механізму для такого кроку.

У 2021 році політики, зокрема Міністр закордонних справ Сергій Лавров, почали твердити, що цифровий рубль допоможе Москві очистити свою економіку від долара.

Близько 600 росіян, серед яких політики та банківський персонал, наразі беруть участь у випробуванні російської Цифрової валюти центрального банку (ЦВЦБ). Пілотний проект планується розширити вже на початку цього року.

Останні Новини
21.10.2024 08:15
Вартість найбільш популярних криптовалют За даними однієї з провідних криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 21 жовтня курси найпопулярніших криптовалют мають такий вигляд: .
17.10.2024 07:45
Біткойн включає в себе процес здійснення транзакцій, основним елементом якого є видобуток криптовалюти. В цьому процесі беруть участь майнери, які виконують складні обчислення для підтвердження та запису транзакцій у блоках ланцюжка.
16.10.2024 11:45
Фондова біржа в Австралії Вчора на фондовій біржі Cboe Australia стартував фонд індексів Ethereum Monochrome (IETH). Його загальний чистий актив складає 176 600 доларів.
15.10.2024 09:31
Що вивчають студенти НаУКМА Нагадуємо, що Києво-Могилянська академія відзначає 409 років своєї історії 15 жовтня.
14.10.2024 11:30
Легалізація криптовалют в Україні - це процес визнання їх законності та регулювання їх обігу відповідно до законодавства.
Останні статті