Сенатор заявив, що Російський центральний банк "зачиняє очі" на торгівлю на основі криптовалют.

  • 17.01.2024 03:15
  • 5 хвилин читання
Сенатор заявив, що Російський центральний банк "зачиняє очі" на торгівлю на основі криптовалют.

Російський сенатор заявив, що Центральний банк країни "замикає очі" на компанії, які використовують криптовалюту як інструмент платежу в міжнародній торгівлі.

Інформаційний ресурс CoinSpot з Росії повідомив, що Іван Абрамов, перший заступник голови Комітету Ради Федерації з економічної політики, закликав до регулювання. Абрамов заявив журналістам:

"Криптовалюта використовується для міжнародних розрахунків, але Національний банк притворюється, що не має знання про такі операції. Було б краще регулювати криптовалютний сектор та встановити певні правила для даної галузі."

Такі російські медіа, як Ізвєстія, повідомляють про зростання кількості менших внутрішніх імпортерів та експортерів, які користуються стейблкоінами, що прив'язані до фіатних валют, як інструменти оплати.

За повідомленнями, російські трейдери зараз використовують криптовалютні активи "паралельно" з зарубіжними валютами, такими як дирхам ОАЕ і юань Китаю.

Російські експерти: 2024 рік стане переломним у використанні криптовалюти та ЦБДК, таких як цифровий рубль, у міжнародних платежах.

Після того, як російські компанії було виключено з торгівлі, заснованої на доларі США, через санкції Сполучених Штатів та ЄС, багато з них перейшли на альтернативи, що працюють на криптовалютах.

Москва також сподівається запустити експериментальні проекти торгівлі, що використовують ЦМДЦ, в цьому році. Уряд сподівається використовувати цифровий рубль для торгівлі з Пекіном та іншими партнерами.

Наразі все більше російських торговельних компаній звертаються до криптовалюти.

Абрамов заявив, що використання криптовалют у Росії за останні роки "суттєво збільшилось".

Він закликав колег-законодавців ухвалити комплексну систему регулювання криптовалют "до кінця 2024 року".

Проте, деякі вважають, що поки менші компанії приймають криптовалюту як спосіб оплати, більші російські компанії відкинуть токени на користь фіатних грошей.

Український Міністерство торгівлі розробило інструмент, який допомагає криптодобувачам уникнути заходів санкцій західних країн. #КриптоНовини #Росія #новини https://t.co/nlfDfzoGaS

У спілкуванні з радіостанцією Vesti FM голова консалтингової компанії Infoline-Analitika Михайло Бурмістров заявив, що "більші" російські компанії утримуватимуться від операцій з криптовалютами. Бурмістров вказав:

«Здійснення розрахунків у криптовалюті впевнено можливо [для внутрішніх гравців]. Проте це є далеко не юридичною реальністю в Росії».

Бурмистров додав, що "ми можемо говорити про деякі [менші] партії тут." Але він сказав, що "більші гравці не будуть активно використовувати" криптовалюту як засіб оплати.

Яке ставлення до криптовалют має Російський центральний банк?

Національний банк відмовляється використовувати криптовалюту в "внутрішній економіці" і навіть бажає змусити промислових майнерів продавати свої монети за кордон.

На чолі банку стоїть вже давно працююча Ельвіра Набіулліна, яка є ярим супротивником криптовалют і близьким союзником президента Володимира Путіна.

Набіулліна раніше зазначила, що банк хоче створити "експериментальний пісочницю" для російських компаній, які бажають використовувати криптовалюту в розрахунках.

Проте, провідний депутат у минулому році заявив, що російські компанії не чекають, коли владні органи вживуть заходів.

Анатолій Аксаков, голова Комітету Держдуми з фінансових ринків, заявив, що внутрішні компанії "вже" здійснюють зарубіжну діяльність з використанням криптовалют. Аксаков заявив це у червні 2023 року.

"Великі російські компанії кажуть: «Нам навіть не потрібен закон [для здійснення бізнесу на основі криптовалютних транзакцій]. Ми знаємо, що працюємо в межах існуючого законодавчого положення і не боїмось наслідків».

У той же час, Національний банк намагається прискорити свій проект цифрового рубля. Банк сподівається, що ЦЦДБ надасть альтернативу доларом та крипто-заснованим бізнесам та торгівлі, і планує випустити його до 2025 року.

Останні Новини
21.10.2024 08:15
Вартість найбільш популярних криптовалют За даними однієї з провідних криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 21 жовтня курси найпопулярніших криптовалют мають такий вигляд: .
17.10.2024 07:45
Біткойн включає в себе процес здійснення транзакцій, основним елементом якого є видобуток криптовалюти. В цьому процесі беруть участь майнери, які виконують складні обчислення для підтвердження та запису транзакцій у блоках ланцюжка.
16.10.2024 11:45
Фондова біржа в Австралії Вчора на фондовій біржі Cboe Australia стартував фонд індексів Ethereum Monochrome (IETH). Його загальний чистий актив складає 176 600 доларів.
15.10.2024 09:31
Що вивчають студенти НаУКМА Нагадуємо, що Києво-Могилянська академія відзначає 409 років своєї історії 15 жовтня.
14.10.2024 11:30
Легалізація криптовалют в Україні - це процес визнання їх законності та регулювання їх обігу відповідно до законодавства.
Останні статті