Згідно з доповіддю CoinDesk, Верховний суд Великої Британії відмовив самопроголошеному винаходителю Біткоїна Крейгу Райту в дозволі на оскарження рішення у справі проти подкастера Пітера МакКормака.
У липні Врайт, який стверджує, що є винахідником біткойна Сатосі Накамото, мав право лише на 1 фунт компенсації за позов про наклеп проти Маккормака.
Руперт Каувер-Коулс, партнер юридичної фірми RPC, який представляє Маккормака, повідомив CoinDesk: "Насправді ми дізналися про це тільки що, але це сталося наприкінці минулого року, Вищий суд відмовив у дозволі на апеляцію Крейга Райта", - додав він, - "Тому вони дуже задоволені тим, що рішення залишається незмінним - один фунт символічної компенсації, на який Крейг невдало намагався подати апеляцію двічі".
Хто такий Крейг Райт?
Райт - австралійський комп'ютерний вчений, який довгий час стверджував, що він є псевдонімним автором Сатоші Накамото, аргументуючи тим, що він є власником авторських прав на біткойн білий папір.
У минулому році суддя Вищого суду Лондона подтвердив рішення, згідно з яким оператори Bitcoin.org, у тому числі псевдонімний Cøbra, повинні розкрити свою особу або нести значні судові витрати у зв'язку з позовом, поданим Райном. В квітні 2021 року Райт подав судові документи Cøbra, заявляючи про власність на біткойн-білу книгу та базу даних, як повідомив Рухоламін Хакшанас з Cryptonews у вересні.
Користувач, відомий під псевдонімом Cøbra, спробував оскаржити запит Врайта щодо отримання £568 516,42 ($704,500) юридичних витрат, проте суддя Лондонського Вищого суду вирішив, що анонімний користувач повинен розкрити свою особу, щоб оскаржувати ці витрати. Cøbra оскаржив це рішення, проте в минулому році суддя Лондонського Вищого суду Річард Сміт відхилив апеляцію.
Джастіс Сміт заявив, що хоча існують законні причини, з яких сторони можуть прагнути залишатися анонімними, такі як загрози особистій безпеці, причини Cøbra для анонімності виглядали "не лише неефективними, але також загрожували підірванню самих принципів природного правосуддя".
Псевдонімні постаті в криптосвіті
В криптоспільноті поширені псевдонімні особистості, включаючи відомих членів спільноти, розробників та впливових осіб. Спільнота криптовалюти давно сумнівається у претензіях Райта бути творцем Біткоїна, і він вже стикався з правовими викликами щодо своїх заяв у минулому.
Райт займається кількома судовими позовами, пов'язаними з біткоїном.
Здається, що з роками Райт продовжує подавати багато позовів по всьому світу, пов'язаних з біткойн білопапером. У 2022 році він подав позов до криптовалютних бірж Coinbase та Kraken через їх неправильне представлення "Bitcoin Core" як справжнього біткойна. Райт стверджує, що справжній BTC - це його Bitcoin Satoshi Vision (BSV).
В квітні 2023 року Райт натякнув на можливу правову битву проти компанії Apple щодо збереження біткоїн білого паперу на їх комп'ютерах, стверджуючи, що це порушує авторські права. Хакшанас повідомляє, в інший удар по твердженню Райта, що він є таємничим творцем біткоїну, недавнє розслідування надало докази на користь того, що Накамото насправді може бути колективним суб'єктом.
Одним з доказів є використання як "ми", так і "я" у біткойн-білій книзі, що свідчить про можливість роботи команди під одним псевдонімом.