Сучасні напрямки у галузі освіти: від студентських грантів до токенізованих освітніх документів.

  • 29.08.2024 08:46
  • 11 хвилин читання
Сучасні напрямки у галузі освіти: від студентських грантів до токенізованих освітніх документів.

Зміни в умовах вступу на навчання в аспірантурі та отримання державних грантів.

Протягом останнього року помічено великий інтерес до вступу до аспірантури, особливо серед представників чоловічої статі.

Також варто прочитати, кількість криптовалютних мільйонерів подвоїлася за рік.

За інформацією Міністерства освіти і науки, якщо у 2022 році до аспірантури вступало 7-8 тисяч осіб, то зараз ця цифра зросла у декілька разів і становить понад 246 тисяч осіб.

  • Понад 90 тисяч із них - це чоловіки, які вже мають диплом магістра або спеціаліста.
  • Така велика хвилювання серед чоловічої частини населення впровадила Міністерство освіти і науки до змін в правилах вступу на третій рівень вищої освіти вже цього року.
  • У 2024 році було скасовано прийом на денну форму навчання за контрактом і внесено зміни до правил поновлення на навчання у аспірантурі.
  • Починаючи з цього моменту, вступ до аспірантури буде здійснюватися лише за кошти державного бюджету.

Міністр освіти і науки України Оксана Лісова підкреслює, що основний акцент робиться на якість освіти, тому віддаємо перевагу денній формі навчання.

Зверніть увагу! Для того, щоб надати можливість навчатися всім, хто має бажання та здібності, кількість державних місць буде збільшено з 3 200 до 7 000. Аспірантура залишиться доступною лише на платній основі, але лише для студентів заочної та вечірньої форми навчання. Варто зазначити, що з цього часу такі студенти не матимуть права на відстрочку від мобілізації.

Трохи раніше, у травні, став чинним новий закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" під номером 3633-IX від 11 квітня 2024 року.

  • Він вніс певні зміни до процедури надання відстрочки від мобілізації за новим законом, а саме: тепер відстрочка може бути надана через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі інформації з інших державних реєстрів.
  • Згідно з новими змінами, право на державну субсидію матимуть лише ті студенти, які здобувають освіту безпосередньо після закінчення коледжу або школи, тобто ті, які отримують першу вищу освіту. Відтермінування на отримання другої вищої освіти на тому ж рівні більше не надаватиметься.

Оксана Лісова висловила свою думку щодо цих змін, зауваживши, що підроблене навчання не має ніякої користі.

Він висловлює бажання, щоб наука в Україні стала такою ж популярною, як у сьогоденні, але насправді. Проте, на його думку, поточні показники виглядають як аномалія, яка шкодить не лише якості освіти, а й національній безпеці.

Те, що система освіти стала настільки проникнутою корупцією, свідчить про те, що вона потребує серйозної перебудови. Тому ми розпочали широкомасштабну трансформацію цієї системи. Якість освіти і цінності, що виховуються у ній, мають велике значення, - зазначає Лісовий.

У цьому році в Україні відбулася значна реформа вищої освіти, в результаті якої студенти будуть отримувати гранти на навчання.

Заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький пояснює, що така реформа є необхідною, щоб українські вищі навчальні заклади могли бути конкурентоспроможними на європейському ринку після вступу до ЄС. Грант - це безповоротні виплати студентам на повне або часткове покриття вартості навчання.

  • У Міністерстві освіти й науки пояснюють, що раніше 40% студентів мали можливість скористатися повним державним фінансуванням своєї вищої освіти.
  • Після введення грантів, 70% абітурієнтів зможуть отримати повне або часткове фінансування. Зазвичай фінансування буде покривати лише частину вартості навчання, а решту студенти сплачуватимуть самостійно або за допомогою пільгового кредиту.
  • Згідно з законопроєктом, у 2024 році гранти отримають 60 тисяч студентів, що становить половину від запланованої кількості претендентів.
  • Гранти будуть розраховуватися на один навчальний рік у грошовому еквіваленті, а не у відсотках від вартості навчання. Вони будуть індексовані до інфляції. Сума гранту буде залежати від конкурсного балу абітурієнта та обраної спеціальності, що зробить його унікальним.

Освіта в галузі інформаційних технологій в Україні: від блокчейну до робототехніки

Протягом останніх років Україна вже встигла відзначитися як важливий учасник в сфері ІТ-індустрії за рахунок свого стрімкого розвитку. Висококваліфіковані українські спеціалісти здатні створювати нові продукти та проекти, що підвищує конкурентоспроможність нашої країни на міжнародному рівні.

Необхідно пам'ятати, що ІТ-спільнота в Україні є важливим центром інновацій та технологічного прогресу. Вона сприяє розвитку нових ідей, проєктів та стартапів.

Багато з них призначені для вирішення актуальних проблем, таких як кібербезпека, фінансові технології (FinTech), військові технології та інше. Зокрема, остання зараз найбільш популярна, оскільки безпілотні, комп'ютеризовані та роботизовані системи набувають все більшого значення на фронті.

  • Ураховуючи це, Андрій Глибовець, завідувач факультету інформатики НаУКМА, розповів у інтерв’ю для ICTV про відкриття цього року на факультеті програми з робототехніки.

Він сподівається, що цей напрямок буде цікавим для багатьох нових студентів. Проте за його словами, студенти інших освітніх програм, таких як інженерія, програмне забезпечення та комп'ютерні науки, проявляють великий інтерес до розвитку робототехніки.

  • Крім того, Андрій Глибовець підкреслює значення потреб ринку та нашої армії, вказуючи на першочерговість розвитку освітніх напрямків блокчейн технологій та кібербезпеки.

Для того щоб Києво-Могилянська академія була як можна більш адаптованою до сучасних тенденцій та потреб країни, постійно вдосконалюються освітні програми. Наприклад, рік тому у співпраці з компанією WhiteBIT була запущена перша сертифікаційна програма з блокчейн-технологій, а друга почнеться у вересні 2024 року. За цією програмою студенти матимуть можливість вивчати такі предмети, як:

  • Шифрування в технології блокчейн;
  • Метод розподіленого обміну криптовалют з використанням смартконтрактів (DeFi);
  • Розробка розумних контрактів.
  • Інструменти технічного регулювання криптовалют на фінансовому ринку.

Впровадження перших токенізованих сертифікатів на блокчейні Whitechain означає революцію в області цифрових документів.

Також нещодавно завершилося навчання за даною програмою для магістрів факультету інформатики Києво-Могилянської академії.

Уперше в історії вищої освіти України випускники програми отримали інноваційні документи у вигляді токенізованих сертифікатів на блокчейні Whitechain. Це підтверджує автентичність традиційних документів і унеможливлює їх передачу чи підробку у майбутньому.

Ураховуючи сучасні реалії, цей крок є дуже важливим для сучасних випускників, оскільки технологія блокчейн може забезпечити спрощений процес відновлення документів у разі їх втрати.

Підсумкова оцінка результатів проведеного дослідження показала важливість дотримання робочого графіку та вчасного виконання завдань. Крім того, наявність ефективного керівництва і добре підібраного колективу також виявилася ключовими факторами успішності проєкту.

Вища освіта в Україні пройшла важливий етап реформування, що відкриває нові можливості для студентів та дослідників. Зміни в правилах вступу до аспірантури, надання нових державних грантів на освіту та зростання ІТ-індустрії свідчать про серйозні трансформації, спрямовані на підвищення якості освіти та відповідь на сучасні виклики.

Незважаючи на труднощі, українські виші проявляють адаптивність та інноваційність, що свідчить про те, що освіта в Україні є потужним каталицьким рушієм національного розвитку.

Криптобіржа - це онлайн-платформа для обміну криптовалют і токенів. На криптобіржі можна купувати, продавати і обмінювати цифрові активи. Тут також можна слідкувати за курсами криптовалют, вести статистику операцій і отримувати доступ до інших фінансових інструментів на основі блокчейн-технології. Криптобіржі надають можливість зробити прибуток на коливаннях цін криптовалют і є популярними серед тих, хто цікавиться криптовалютними інвестиціями.

WhiteBIT - це одна з найбільших централізованих криптобірж в Європі, яка була заснована в Україні у 2018 році.

  • На біржі присутні понад 520 торгових пар, більше ніж 270 активів та 10 державних валют.
  • Компанія співпрацює з Національним університетом "Києво-Могилянська академія", Міністерством закордонних справ України, є партнером Національної збірної команди України з футболу, футбольних клубів "Барселона" та "Трабзонспор", оператора зв'язку Lifecell та кіберспортивної платформи FACEIT.
  • WhiteBIT - це компанія, яка прагне поширити технологію блокчейн в Україні та по всьому світу.
Останні Новини
04.09.2024 11:00
Квитки на гру збірної України можна придбати за криптовалюту. У цій осені матчі Національної збірної України з футболу продовжуються за межами країни.
02.09.2024 14:45
Чому не спробувати автоматичне рерайтування тексту- Це може допомогти передати суть тексту порівнюючи та змінюючи власні відомості.
02.09.2024 11:30
Вартість найбільш популярних криптовалют За даними однієї з найбільших європейських криптобірж з українським корінням WhiteBIT, на 2 вересня курс найпопулярніших криптовалют виглядає наступним чином: Ціна Bitcoin (BTC) становить 58,23 тисячі доларів за одиницю (+0,03% за добу).
02.09.2024 10:30
Якщо йдеться про акцію, це означає проведення певної події або заходу з метою привернення уваги до певного питання, реклами товарів чи послуг, політичної діяльності тощо.
29.08.2024 08:46
На яку суму піднявся курс Toncoin За останню добу ціна токену зросла на 5%. О 9:45 його вартість становила 5,58 долара.
Останні статті