Говард Лутник, генеральний директор інвестиційного банкінгу гіганта Cantor Fitzgerald, має повідомлення для прихильників Tether Truthers: активи гіганта стейблкоїна підтверджені на 100%.
Під час інтерв'ю з Bloomberg віце-президент підтвердив свої твердження, що Кантор є кастодіаном для американських скарбничих резервів Tether. Ці резерви складають велику більшість активів, що підтримують популярний доларовий криптотокен Tether (USDT).
"Я керую багатьма, багатьма їх активами", - сказав Лутнік у вівторок. "За тим, що ми бачили - і ми виконали багато роботи - вони мають гроші, які вони говорять, що мають".
Тетер справедливо вважається найбільшим стейблкоїном в криптосистемі, маючи ринкову капіталізацію понад 95 трільйонів доларів, за даними CoinGecko. У порівнянні з ним, Circle USD (USDC) - його найближчий конкурент - має ринкову капіталізацію у 25,4 мільярда доларів.
Це також робить його третьою найбільшою криптовалютою взагалі, після Bitcoin (BTC) та Ethereum (ETH). Щодо обсягу торговельного обороту, Tether це абсолютний лідер, набравши 40 мільярдів доларів в щоденних торгах тільки вівторок.
З урахуванням його розміру та значності в забезпеченні ліквідності криптовалютної галузі, інвестори та регулятори часто хвилювалися, що може статися, якщо компанія розпадеться. У кінці кінців, Tether ніколи не пройшов повного та офіційного аудиту від одного з «Великої Четвірки» бухгалтерських фірм, на відміну від свого конкурента Circle.
Не можу дочекатися ревізії Тетер, але ... коли я останній раз перевіряв, Говард не є аудитором. - Новакула Оккамі (@OccamiCrypto) 16 січня 2024
Натомість, компанія Tether пройшла "підтвердження" з боку зовнішнього аудитора лише кожного кварталу, які надають змогу отримати уявлення про фінансову звітність компанії на конкретну дату. Як зауважив Лутнік, останнє підтвердження Tether показало, що вона має $86 мільярдів активів - перевищення у $3 мільярди над кількістю емітованих токенів.
"Завжди було багато обговорень - "чи вони мають це чи ні"? Я з вами, хлопці, кажу, що ми бачили це і вони мають це", - сказав Лутник.
Біткойн ETFи завелико розрекламовані
Хоча Лутнік був оптимістично налаштований щодо Tether, він не був таким захопленим стосовно Bitcoin як інвестиції, а також історичного запуску декількох продуктів Bitcoin ETF на минулому тижні.
Натомість, виконавча влада сприймає криптовалюти як "спекулятивні" для американського населення, але як набагато критичну платіжну інфраструктуру для менш розвинених країн, яким не вистачає доступу до таких інструментів, як Paypal та Venmo.
"Чому американці займаються взагалі біткоїном?" - запитав він. "Це просто американці стрибають як купівля акцій Tesla."