Токенізація - "Новий фінансовий світ" - чи має право на це Ларрі Фінк?

  • 22.01.2024 16:16
  • 7 хвилин читання
Токенізація - "Новий фінансовий світ" - чи має право на це Ларрі Фінк?

Затвердження Довгоочікуваного Біткойн ETF 11 січня привело криптосвітло до збудження. Однак, незважаючи на деякі ранні ознаки бикового руху, ринки не відгукнулися з таким же ентузіазмом, з Фишер trading bitcoin на 8% впродовж декількох днів після новин. Однак, короткострокові рухи ніколи не були головною метою цієї довгоочікуваної битви. Біткойн ETF відзначає поворотний момент для галузі. Це не тільки втілення десятирічних зусиль для того, щоб криптовалюти стали широко визнаними, але й, глядя в майбутнє, це вистріл стартового пістолета нової ери прийняття цифрових активів.

Фактично, за словами Ларрі Фінка з Blackrock, схвалення ETF є першим кроком до нового фінансового світу. Він сказав на програмі Squawk Box телеканалу CNBC, що ETF є лише передвісником токенізації "кожного фінансового активу" і висловив переконання, що переміщення активів на блокчейну "позбавить світ від усіх корупційних проявів".

Ще до бичої настроєність Фінка, токенізація реальних активів (RWAs) стала одним із найбільших трендів, які охоплюють традиційні фінансові установи. Коли Boston Consulting Group прогнозувала, що токенізація активів досягне 16 трільйонів доларів протягом наступного десятиліття, це може здатися деяким нездоровою уявою. Однак, перейдемо до кінця 2023 року, а установи, такі як HSBC і Deutsche Bank, готуються запропонувати казначейство токенізованих активів своїм клієнтам, тоді як великі гравці в області управління активами Brevan Howard і Hamilton Lane переходять до перших покроків щодо використання блокчейну. Протокол Libre запуститься в першому кварталі 2024 року, пропонуючи токенізовані активи та розумні контракти через Polygon.

Зроблення нерухомості справжньою інвестиційною можливістю

Тим не менш, хоча може бути важко вірити, що традиційні фінансові активи становлять лише незначну частку загальних можливостей токенізації активів. Наприклад, недавній звіт, проведений The Tokenizer щодо можливостей токенізації нерухомості, встановив, що глобальний ринок нерухомості, який оцінюється в $228 трлн., доступний тільки 3% глобального населення. Проте, токенізація нерухомості, започаткована проектами, як от Blocksquare, дозволяє представити одну нерухомість на блокчейні у вигляді кількох токенів, дозволяючи людям інвестувати тільки в частину нерухомості, що робить ринок більш ліквідним та доступним.

Звичайно, на практиці купівля нерухомості є формальним і зазвичай складним юридичним процесом, який відбувається поза ланцюжком блокчейну. У вересні 2023 року Blocksquare досяг значного досягнення, успішно виконавши першу в світі нотаріальну токенізацію нерухомого майна. Місце для парковки в Любляні було успішно продано і інтегровано в Словенський реєстр власності, що зробило його першою законною транзакцією з нерухомості на блокчейні, здійсненою відповідно до законодавства ЄС.

Ми раді повідомити, що на цьому тижні ми додали ще два об'єкти, наближаючись до позначки в $100 млн активів, що підлягають токенізації! $76.2 млн (+$0.5 млн) токенізованих #RWA, 87 (+2) об’єкти в 19 країнах на 9 ринках. Ласкаво просимо в майбутнє нерухомості!#BST pic.twitter.com/rcaqWkVlHX - Blocksquare (@blocksquare_io) 28 грудня 2023 року

Компанія Blocksquare готується до наступного великого кроку - внесення свого власного токену управління BST до криптобіржі BitMart. BST є засобом обміну на платформі Oceanpoint, децентралізованого фінансового сервісу, розробленого Blocksquare для сприяння інвестуванню в токенізовану нерухомість. Коли інвестори ставлять BST на Oceanpoint, вони отримують ставля (staked) BST, що дає їм можливість брати участь у децентралізованому управлінні платформи.

Токенізація нефінансових активів

Інші типи активів також готові до токенізації як засобу поліпшення ліквідності та доступу до ринку. Мистецтво – яскравий приклад активу, який традиційно був недоступний для всіх, крім найбагатших інвесторів, які часто змушені чекати довше, ніж хотіли б, поки знайдуть підходящого покупця. Але завдяки токенізації, вже скоро кожен зможе інвестувати в оригінальні роботи митців, таких як Banksy або Andy Warhol. Протокол токенізації мистецтва 10101.art недавно співпрацював з галереєю мистецтва Monada у Дубаї для токенізації робіт цих двох митців.

Навіть Всесвітній банк досліджує можливості токенізації для фінансування інфраструктурних проектів. У публікації, опублікованій минулого року, були виділені можливості використання токенізації для вирішення деяких спадщинних викликів галузі, таких як слабке управління і потреба в значних інвестиціях для проектів, які зазвичай не мають негайного прибутковості. Токенізація інвестицій може дозволити доступ до значно більшого кола інвесторів, які мають більш зацікавленість у досягненні завершення проектів, наприклад, місцевих жителів, а не іноземних хедж-фондів.

Масштаб передбачень щодо токенізації активів говорить про потенційні можливості. Наступний кілька років вони можуть відкрити доступ до ринків, які наразі є малоліквідними, для мільярдів людей, демократизуючи доступ до інвестування і одночасно роблячи встановлені ринки більш ефективними. Сміливі заяви Ларрі Фінка про новий фінансовий світ можуть бути зовсім правильними.

Зробіть переписку наступного тексту українською мовою: "Рерайт" - спосіб переписування тексту з використанням своїх власних слів, зберігаючи зміст оригінального тексту. Це не переклад, а переосмислення і переказ тексту. На жаль, я не можу зробити рерайт конкретного тексту, оскільки потребую докладних вказівок або самого тексту, щоб ви помістили його сюди. Будь ласка, вкажіть текст, який ви хочете переписати, і я з радістю допоможу вам.

Останні Новини
11.04.2024 15:34
Axelar (AXL) - це блокчейн-платформа, яка сприяє інтеграції між різними блокчейнами для забезпечення швидкого та ефективного обміну активами.
08.04.2024 16:15
Наскільки змінилася ціна найбільш популярних криптовалют За даними однієї з найбільших криптобірж у Європі - WhiteBIT, яка має українське коріння, курс найпопулярніших криптовалют на вечір 8 квітня був такий: Біткоїн (BTC) коштує 71,42 тисячі доларів за монету (+2,85% за добу).
08.04.2024 11:02
Криптотрейдинг - це процес купівлі та продажу криптовалют за допомогою спеціальних програм, які виконують операції на ринку в автоматичному режимі.
04.04.2024 06:15
Володимир Носов отримав відзнаку від UNITED24. Володимир Носов та криптовалютна біржа WhiteBIT є активними спонсорами зборів UNITED24.
02.04.2024 09:47
WhiteBIT став партнером відомих технологічних заходів. Криптобіржа WhiteBIT незабаром візьме участь у таких відомих технологічних заходах, як Paris Blockchain Week Summit, який відбудеться з 9 по 11 квітня 2024 року в Луврі, Парижі, та Token2049 Dubai, запланований на 18–19 квітня в Дубаї, ОАЕ.
Останні статті