У 2023 році нелегальним адресам було передано понад 24 мільярди доларів у криптовалюті, що на 40% менше, ніж у 2022 році: Chainalysis.

  • 19.01.2024 08:52
  • 6 хвилин читання
У 2023 році нелегальним адресам було передано понад 24 мільярди доларів у криптовалюті, що на 40% менше, ніж у 2022 році: Chainalysis.

Дослідницька компанія у галузі криптовалюти Chainalysis розкрила, що принаймні $24,2 мільярди криптовалюти було надіслано за 2023 рік на нелегальні гаманці. Серед цих адрес виявлені ті, що пов'язані з санкціями, фінансуванням тероризму та шахрайством. Ця цифра вважається консервативною оцінкою, а Chainalysis очікує, що вона зросте по мірі виявлення більшої кількості нелегальних адрес.

Компанія Chainalysis зосереджується на криптовалютних злочинах і визнає складність відрізнення доходу, отриманого з кримінальної діяльності, пов'язаної з криптовалютами, виключно за даними блокчейну. В дані включаються криптовалюти, надіслані на нелегальні адреси, а також кошти, які були вкрадені внаслідок криптовалютних вбивств.

У 2023 році обсяги незаконних транзакцій становили $14,9 мільярда, з яких на санкційні суб'єкти та юрисдикції припадало 61,5% загального обсягу незаконних транзакцій за цей рік.

Згідно з повідомленнями, у 2022 році оцінений обсяг незаконних транзакцій становив 39,6 мільярда доларів, що свідчить про зростання виявлених адрес та вплив санкційних послуг на загальну суму. Загалом, частка обсягу всіх криптотранзакцій, пов'язаних з незаконною діяльністю, зменшилася з 0,42% в 2022 році до 0,34% в 2023 році.

У 2021 році Bitcoin був домінуючим вибором серед кіберзлочинців, але наразі стейблкоіни становлять більшість обсягу злочинних транзакцій. Цей зсув спостерігається у контексті загального зростання використання стейблкоінів як у законних, так і у злочинних діяльностях. Проте певні види криптокриміналу, такі як продажі на темних маркетах і вимагання викупу, все ще переважно пов'язані з Bitcoin.

У 2023 році значно знизилася кількість доходів шахрайства та хакінгу в криптосфері, протиправний дохід від них скоротився на 29,2% та 54,3% згідно відповідно. Шахрайство пройшло еволюцію, зловмисники усвідомили тактику романтичного обману, щоб побудувати стосунки з особами з метою шахрайських інвестиційних пропозицій.

За звітом Chainalysis спостерігається зниження прибутковості хакінгу, що може бути пов'язано зі значним зменшенням випадків хакінгу в області децентралізованих фінансів (DeFi), що може свідчити про покращення практик безпеки. У звіті було виявлено різні інші види злочинних адрес, зокрема, пов'язаних із фінансуванням тероризму, кіберзлочинністю та поширенням матеріалів, що стосуються дитячої злочинності.

Заборонена діяльність в основному залежить від транзакцій, що включають суб’єктів та юрисдикції, знаходяться під санкціями, і складає 61,5% загального обсягу вимірюваного обороту нелегальних операцій. Криптовалютні послуги, що перебувають під санкціями регуляторів, значно сприяють цьому загальному обсягу, створюючи проблеми з виконанням вимог щодо платформ, що мають справу з такими суб’єктами.

У звіті також зазначено, що операції з санкційними суб'єктами та юрисдикціями становили $14,9 мільярда, що становить 61,5% від загального обсягу незаконних транзакцій у 2023 році. Санкційні дії включають криптовалютні сервіси, розташовані у юрисдикціях, де не діють американські санкції, що створює виклики для криптоплатформ, які підпадають під американську чи британську юрисдикцію.

Доповідь ООН виділяє використання USDT на блокчейні Tron у відмиванні грошей в Південно-Східній Азії.

16 січня підрозділ Організації Об'єднаних Націй з наркотиків і злочинності в Південно-Східній Азії та Тихоокеанському регіоні опублікував звіт, присвячений впливу криптовалют на незаконну діяльність та підземне банкінгове господарство.

Звіт визначив стейблкоїн USDT, особливо на блокчейні Tron, як ключовий інструмент для відмивання грошей в регіоні, наводячи на ознаки стабільності, анонімності транзакцій та низьких комісій.

Американська влада оголосила, що буде жорстко протидіяти криптовалютним компаніям, які не забороняють та не повідомляють про незаконні потоки грошей. Минулого року засновник криптовалютної біржі Binance визнав себе винним в порушенні американських анти-відмивання грошей законів.

Згідно з доповіддю Організації Об'єднаних Націй в понеділок було зазначено, що нерегульовані криптовалютні біржі стали "основоположними елементами" фінансової архітектури, що використовується організованою злочинністю в Південно-Східній Азії.

4 січня блокчейн-компанія з безпеки CertiK повідомила, що дохід від крадіжки криптовалют зменшився на понад 51% у 2023 році. За словами співзасновника CertiK Ронхуя Гу, це "позитивний розвиток" в галузі безпеки блокчейну.

Останні Новини
21.10.2024 08:15
Вартість найбільш популярних криптовалют За даними однієї з провідних криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 21 жовтня курси найпопулярніших криптовалют мають такий вигляд: .
17.10.2024 07:45
Біткойн включає в себе процес здійснення транзакцій, основним елементом якого є видобуток криптовалюти. В цьому процесі беруть участь майнери, які виконують складні обчислення для підтвердження та запису транзакцій у блоках ланцюжка.
16.10.2024 11:45
Фондова біржа в Австралії Вчора на фондовій біржі Cboe Australia стартував фонд індексів Ethereum Monochrome (IETH). Його загальний чистий актив складає 176 600 доларів.
15.10.2024 09:31
Що вивчають студенти НаУКМА Нагадуємо, що Києво-Могилянська академія відзначає 409 років своєї історії 15 жовтня.
14.10.2024 11:30
Легалізація криптовалют в Україні - це процес визнання їх законності та регулювання їх обігу відповідно до законодавства.
Останні статті