УК залишається одним з кількох країн, які тримаються осторонь від доступу до криптовалютних біржових фондів (ETF) для роздрібного ринку.

  • 29.01.2024 17:01
  • 5 хвилин читання
УК залишається одним з кількох країн, які тримаються осторонь від доступу до криптовалютних біржових фондів (ETF) для роздрібного ринку.

Сприйняттям роздрібного доступу до криптовалютних біржових товарів (ETP) Велика Британія залишається одним із небагатьох провідних світових ринків.

У той час, як країни, такі як Австралія, Бразилія, Канада та багато штатів у континентальній Європі прийняли ці продукти, Велика Британія утримується від дозволу на їх придбання невеликим інвесторам.

Нещодавно США навіть представили 11 фондів із наявністю Bitcoin (BTC) на стіні Волл-стріт, які керуються відомими компаніями, такими як BlackRock, Invesco і Fidelity, що ще більше підкреслює відмінність Великої Британії від інших фінансових центрів.

Заборона ФКА на криптовалютні похідні у 2021 році

У 2021 році регуляторний орган країни, Фінансовий контрольний орган (FCA), заборонив продаж криптовалютних "похідних інструментів", включаючи ЕТП, роздрібним інвесторам.

Запрет FCA був переважно спонуканий занепокоєнням щодо фінансових інструментів з використанням кредитного розрахунку, таких як контракти на різницю ціни, які надають значну плечову підтримку на високоволатильному ринку Bitcoin.

Проте заборона також вплинула на незабезпечені продукти, такі як прості ванільні ЕТП та ф'ючерси.

Деякі експерти галузі висловлюють свою протидію стосовно обраного підходу Фінансової повітряної служби.

Конкретно було скритиковано правило ФКА, яке дозволяє роздрібним інвесторам інвестувати в криптовалюти безпосередньо через криптобіржі, але забороняє доступ до регульованих ЕТФ, перелічених на встановлених біржах.

"Великобританський роздрібний інвестор не може інвестувати в продукт, подібний до нашого, інструмент, що регулюється Міфід II [ЄС], включений до регульованої біржі і продається через регульованого брокера, який буде перевіряти вас на придатність, залежно від ваших інвестиційних цілей та профілю", - заявив Брелі Дюк, головний стратег лондонської компанії ETC Group.

"Але вони можуть зайти на криптовалютну біржу і придбати біткоін, не пройшовши жодних перевірок і балансів, і для мене це не звучить логічно."

Українським інвесторам доступні два варіанти для отримання експозиції до криптовалют.

Наразі українські роздрібні інвестори, які бажають отримати доступ до криптовалют, мають два варіанти.

Користувачі мають можливість придбати цифрові токени безпосередньо від криптовалютних бірж. Дане рішення супроводжується різними викликами, такими як необхідність наявності цифрових гаманців та ризик крадіжки. Альтернативою є інвестування в акції компаній, що відстежують криптовалюти, такі як біржі чи гірники.

Проте, серед роздрібних інвесторів є попит на ЕТФи, які безпосередньо інвестують у криптовалюти, що підтверджується багатьма запитами на інвестиційних платформах.

Унаслідок недавнього зростання інтересу до криптовалют за результатами запуску в США криптових ETF відомими активними менеджерами, такими як BlackRock та Invesco, деякі вважають, що ФКА повинна переглянути свою позицію.

Однак, дехто також визнав, що повний доступ до всіх роздрібних інвесторів Великої Британії може бути неприйнятним.

"Я не погоджуюся зі загальним доступом", - заявив Гектор МакНіл, співзасновник та спів-керівник компанії HANetf зі столиці Лондона, додавши, що для будь-якого більш складного продукту повинно бути "якесь обмеження".

"Якщо це людина, подібна до мене, яка вкладає 3 відсотки свого портфелю - це повинно бути допустимо. Якщо це моя мати, яка хоче вкласти 100 відсотків, так як її друг зі спортивного клубу розповів, що вона заробила багато грошей, то я не вважаю це вірною дією."

Незважаючи на аргументи на користь регульованих ЕТФ, є сумніви, що ФКІ змінить свою позицію.

Проблеми щодо нестабільності криптовалютних активів, їх зв'язок з фінансовою злочинністю та складнощі оцінювання, були повторно підняті Фінансовим контрольним органом зі стосовно криптовалютних активів.

Останні Новини
22.02.2024 12:16
Придбати квитки на гру за допомогою криптовалюти. Весна 2024 року обіцяє бути наповненою найяскравішими емоціями для уболівальників футболу, оскільки вже 26 березня Національна збірна України з футболу зіграє один із найочікуваніших матчів останніх років.
22.02.2024 10:01
Що відомо про новий сервіс? Нова послуга, яка дозволяє клієнтам PostFinance здійснювати операції з біткоінами та криптовалютами, тепер доступна для 2,5 мільйонів клієнтів.
21.02.2024 15:16
Інтерес до біткоїна збільшується. Найбільший приріст зацікавленості був помічений серед людей старше 55 років - їхня вірність біткоіну зросла.
20.02.2024 12:50
Що відбувається на ринку криптовалют На початок тижня, 19 лютого, загальний обсяг невикритих угод на ф'ючерси біткоїна склав 22,9 мільярда доларів, що перевищує попередні рекорди з четвертого кварталу 2021 року, за даними аналітичного сервісу CoinGlass.
19.02.2024 10:30
Ціни на найбільш популярні криптовалюти зазнали змін. За даними однієї з найбільших криптобірж в Європі з українським корінням WhiteBIT, на ранок 19 лютого курс найпопулярніших криптовалют виглядав таким чином: Біткоін (BTC) - 52,25 долара за одиницю (-0,58% за добу); Ethereum (ETH) торгується на рівні 2,91 долара за одиницю (+3,21% за останню добу); Tether (USDT) коштує 0,27 долара за один токен (підвищився на +25,09% за добу).
Останні статті