Японія наближається до запуску своєї ЦБДК, цифрової йени, з урядом та центральним банком, які прокладають законодавчі основи для впровадження.
Ни Банк Японії (BoJ), ни уряд ще офіційно не зобов'язалися запустити ЦБДК.
Однак Банк Японії (BoJ) нещодавно прискорив розвиток своєї цифрової йени, очевидно, занепокоєний швидким прогресом ЦБДК Китаю.
За інформацією NHK, японська уряд та Банк Японії вперше провели зустріч цього місяця щодо "системного проекту" Цифрової валюти центрального банку.
За звітом, сторони обговорювали "майбутні питання суперечок" та обговорювали ряд "правових питань", пов'язаних з ЦБЦ.
Токіо виявляє бажання створити правову базу для запуску цифрової єни задовго до її впровадження, щоб уникнути правових перепон у майбутньому.
Законодавство передбачатиме "запровадження цифрової єни". Сторони також говорили про внесення змін до Закону про Банк Японії, Кримінального кодексу та Цивільного кодексу.
Банк та уряд сподіваються узгодити перелік необхідних правових змін до "цієї весни", повідомляє ЗМІ.
Чи впровадить Японія цифровий єн?
Міністерство фінансів провело свою останню зустріч, пов'язану з ЦБДК, у грудні минулого року. За інформацією Японського CoinPost, міністерство заявило, що обговорювало "розподіл ролей між Банком Японії та посередницькими банками".
Банк Японії повідомляє, що він бажає, щоб вітчизняні комерційні банки відіграли ключову роль у випуску цифрової єни в рамках "двоярусної структури".
Банки виступатимуть як "посередницькі установи", які "стоятимуть між" Банком Японії та користувачами цифрової єни.
Уряд та Банк Японії планують «розглядати можливості дозволу приватним підприємствам приймати участь» у проекті цифрової єни «забезпечуючи при цьому справедливу конкуренцію».
Представники міністерства та керівники Банку Японії, ймовірно, обговорювали можливості взаємодії між ЦБ-цифровою валютою та "іншими методами платежів".
Також було говорено про "забезпечення безпеки" та безпечне "оброблення користувацької інформації". Можливі варіанти "міжнародних платежів" також були на порядку денному.
У кінці минулого року платіжний гігант MasterCard заявив, що ЦБДК ще не готові до масового використання.