Від зародження до наших днів: як змінилося відношення до криптовалют у всесвіті.

  • 30.07.2024 07:46
  • 10 хвилин читання
Від зародження до наших днів: як змінилося відношення до криптовалют у всесвіті.

Також ознайомтесь з Криптовалютами від А до Я: як працюють віртуальні активи.

Перші реакції світу на появу біткоїна були різними.

Аналізуючи появу криптовалют у історичному контексті, можна стверджувати, що 2008-2009 роки були поворотним моментом для криптовалютної індустрії. Точно тоді анонімна особа чи група осіб під псевдонімом Сатоші Накамото опублікувала концепцію біткойна та виконала перші криптовалютні транзакції.

Після з'яви біткоїна лунали заяви та припущення щодо його можливості вижити у фінансовому світі. Ємненю таке, що у протоколі можуть знайтися недоліки, біткоїн можуть оголосити поза законами, або ж криптовалюта може не мати внутрішньої цінності.

На своєму підході для створення нових криптовалют розвиває продуктивну індустрію, яка здобуває популярність серед інвесторів та користувачів. Незважаючи на прогнози про можливий крах, біткойн продовжує завоювувати ринок і встановлювати нові позитивні тренди.

Основна мета криптовалюти полягала в створенні безпечного та анонімного способу передачі грошей від однієї особи до іншої. Також, у зв'язку з розвитком криптотехнологій, з'явилися додатки для цифрових активів, такі як NFT, Metaverse, GameFi, DeFi, Web3 і інші.

Початкові роки після створення біткойну не розглядалися як важливий фінансовий актив або серед простих людей, або серед інвесторів, банків та великих компаній. Таким чином, цифрова валюта займала маленьку нішу в фінансовій екосистемі.

Професор Алекс Пред з King’s Business School у Лондоні підтверджує, що на етапі розвитку електронних платіжних систем не було жодних інфоприводів, які можна було б висвітлити. Біткойн був вважаний маргінальним явищем, обмеженим субкультурою програмної інженерії, а не фінансовим феноменом, - пише Forbes.

Особливо цікаво, що ціна монет коливалася від кількох центів до кількох десятків доларів. Перша "зустріч" криптовалюти з реальним світом сталася у 2010 році, коли один чоловік купив за 10 тисяч біткойнів дві піци. Вже у 2011 році відбулося перше, але не останнє, підйом біткойна: у червні ціна монети сягнула майже 30 доларів за штуку, а потім впала до 2 доларів.

Того самого року сталося ще кілька значущих подій для промисловості.

  • По-перше, біткоїн досягнув паритету з доларом США.
  • Настав альтернатива для біткоїна - альткоїни.

(function(){ "use strict"; window.addEventListener("message", function(event){ if (event.data["datawrapper-height"] !== undefined){ var iframes = document.querySelectorAll("iframe"); for (var key in event.data["datawrapper-height"]){ for (var i = 0; i < iframes.length; i++){ if (iframes[i].contentWindow === event.source){ var height = event.data["datawrapper-height"][key] + "px"; iframes[i].style.height = height; } } } } }); })();

Рік пізніше Казначейство США опублікувало інструкцію, в якій зазначалося, що "віртуальна валюта" не має статусу законного платіжного засобу. У 2013 році американські сенатори провели перше в історії засідання, присвячене біткойну, тоді як Віталік Бутерін оголосив про створення другої за популярністю криптовалюти у світі - ефіріуму. Цей рік став важливим в історії біткойна та криптоіндустрії, оскільки курс монети перетнув позначку в 1000 доларів і вперше привернув значну увагу громадськості.

На цей момент стало очевидним, що обговорення щодо криптовалютного сектору набуває обертів і привертає все більше уваги з боку різних регуляторів. Вони більше не можуть ігнорувати цю галузь, а також з боку інвесторів, трейдерів та бізнесменів, які бачать велику кількість нових та вигідних можливостей.

Як змінився галузь криптовалют за понад 10 років.

Починаючи з 2012-2013 років, розпочався стрімкий розвиток криптосектору. Окрім зростання популярності та цінових коливань біткойна та ефіріуму, поступово з'являються нові цифрові активи: NFT, стейблкоїни, мемкоїни та інше. Також починає розвиватися інфраструктура в цій індустрії. Йдеться про з'яву криптобірж, стартапів, перші спроби залучення криптовалют у бізнесах.

Ставлення інвесторів і трейдерів до криптовалют як активу змінилося. Цифрові монети поступово здобули своє місце поряд з фіатними валютами (долар, гривня, євро), акціями компаній та дорогоцінними металами. Це свідчило про зростання інтересу та капіталу на ринку.

Для розуміння реальних розмірів зростання, крипторинок закінчив 2014 рік з капіталізацією на рівні 5,5 мільярда доларів. У наш час ринок криптовалют оцінюється у 2,5 трильйона доларів, за даними CoinGecko. При цьому капіталізація двох найвідоміших цифрових монет - BTC та ETH - складає 1,3 трильйона доларів та понад 399 мільярдів доларів відповідно.

(function() { "use strict"; window.addEventListener("message", function(event) { if (typeof event.data["datawrapper-height"] !== 'undefined') { var iframes = document.querySelectorAll("iframe"); for (var key in event.data["datawrapper-height"]) { for (var i = 0; i < iframes.length; i++) { if (iframes[i].contentWindow === event.source) { var height = event.data["datawrapper-height"][key] + "px"; iframes[i].style.height = height; } } } } }); })();

Крім того, центральні банки розпочинають працювати над дослідженням та створенням цифрових національних валют. На травень 2024 року вже 134 країни, які складають 98% світового ВВП, займаються цією справою. Три держави вже повністю впровадили цифрові еквіваленти національних валют: Багамські острови, Ямайка та Нігерія. У той час як у Сальвадорі з 2021 року біткоїн став офіційним засобом платежу. Це свідчить про те, що державні інституції від хвилювання щодо криптовалют перейшли до визнання.

Ще одним значущим кроком у підтримці криптовалюти в глобальній фінансовій системі стало рішення про схвалення ETF для біткойна та ефіріуму (хоча для останнього активу цей процес ще триває). Прогнозують, що це дозволить криптосектору залучити нових інвесторів. Протягом понад 10 років велася боротьба за затвердження у регуляторів США.

Також у 2024 році криптовалютами володіють 562 мільйони людей у світі, що становить 8,6% світового населення. За даними Triple-A, цей показник зріс на 142 мільйони осіб порівняно з попереднім роком.

Як змінилося ставлення до криптовалюти в світі / Фото shutterstock

Як розпочати свій шлях у криптосвіті

Купівля бажаної криптовалюти є досить простим процесом. Для цього важливо обрати надійну платформу, яка допоможе зробити перші кроки у цій галузі.

На приклад, можна згадати криптовалютну біржу WhiteBIT. Це один з найбільш безпечних та зручних варіантів для початківців, які зацікавлені у цифрових активах.

Щоб купити криптовалюту на криптобіржі WhiteBIT, треба виконати лише декілька кроків:

  • Підтвердження та підтвердження особистості на біржі.
  • Поповнити рахунок.
  • Для придбання криптовалюти можна вибирати. WhiteBIT криптобіржа надає своїм клієнтам 270 активів та понад 520 торговельних пар.
  • Потім треба перейти до розділу "Торгівля" і вибрати "Обмін", який є одним з найлегших способів для покупки криптовалюти.
  • Після вибору потрібної монети та вказівки суми переказу, на екрані одразу з'явиться курс обміну і кількість монет, яку отримає користувач після завершення операції. Щоб завершити процес покупки, потрібно натиснути кнопку "Підтвердити".

Слід вказати, що одним з пріоритетів WhiteBIT є безпека. Криптобіржа активно інвестує у посилення цього аспекту своєї платформи, оскільки до ключових цілей криптобіржі входить як захист активів клієнтів, так і постійний розвиток компанії. Тому, обираючи WhiteBIT, можна йти у ногу з часом та відкривати для себе нові можливості у криптосвіті, знаючи, що активи будуть під надійним захистом.

Останні Новини
21.10.2024 08:15
Вартість найбільш популярних криптовалют За даними однієї з провідних криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 21 жовтня курси найпопулярніших криптовалют мають такий вигляд: .
17.10.2024 07:45
Біткойн включає в себе процес здійснення транзакцій, основним елементом якого є видобуток криптовалюти. В цьому процесі беруть участь майнери, які виконують складні обчислення для підтвердження та запису транзакцій у блоках ланцюжка.
16.10.2024 11:45
Фондова біржа в Австралії Вчора на фондовій біржі Cboe Australia стартував фонд індексів Ethereum Monochrome (IETH). Його загальний чистий актив складає 176 600 доларів.
15.10.2024 09:31
Що вивчають студенти НаУКМА Нагадуємо, що Києво-Могилянська академія відзначає 409 років своєї історії 15 жовтня.
14.10.2024 11:30
Легалізація криптовалют в Україні - це процес визнання їх законності та регулювання їх обігу відповідно до законодавства.
Останні статті