План США щодо випуску облігаційnego заборгованості.
Засоби масової інформації повідомили, що світові лідери не можуть досягти згоди щодо передачі Україні заморожених активів.
Також читайте: Чи можливий подорожчання долара до 50 гривень: коли це може статися в Україні?
Коментарі Лагард свідчать про трансатлантичний розкол через намагання залучити десятки мільярдів євро боргу для України під заставу майбутніх прибутків від російських державних активів, заморожених західними країнами, – зазначається у матеріалі.
Лагард у своєму виступі перед міністрами фінансів інших країн заявила, що пропозиції США викликають серйозне занепокоєння серед юристів, включаючи тих, які працюють в адміністрації США.
Я бачила чотири різні схеми або пропозиції обійти те, що багато інших юристів і адвокатів, включаючи деякі адміністрації цієї країни, вважають дуже серйозною юридичною перешкодою, яка може бути тлумачена як порушення правового міжнародного порядку, – зазначила вона.
Вона зазначила, що обговорення ще тривають і Росія обов'язково повинна буде відповісти за свої дії в Україні.
Перехід від заморожування активів до їхньої конфіскації та продажу – це процес, на який треба звертати особливу увагу. Це порушення міжнародного порядку, який ви бажаєте захистити; який ви хочете, щоб Росія поважала, – пояснила політичка.
Що було висловлено на саміті G7.
Після невдалих дебатів країни Г7 виступили з заявою, в якій вони підтримали Україну і обіцяли шукати оптимальне рішення щодо активів у майбутньому.
Ми будемо працювати над усіма можливими шляхами, за допомогою яких заморожені російські суверенні активи можуть бути використані для підтримки України в рамках міжнародного права та наших відповідних правових систем, – повідомили в спільній заяві.
Думки розділилися, Вашингтон підтримав ідею повного конфіскації резервів, але європейські чиновники вважають, що це може порушити міжнародне право і спричинити дестабілізацію фінансових ринків.
Лідери Європи закликають надавати Києву лише вигоди від утримання цих коштів.