Віталік Бутерін про виклики між криптовалютами та штучним інтелектом, попереджає «Будьте обережні»

  • 31.01.2024 08:30
  • 4 хвилини читання
Віталік Бутерін про виклики між криптовалютами та штучним інтелектом, попереджає «Будьте обережні»

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін обговорив зв'язки між криптовалютами та штучним інтелектом (ШІ), застерігаючи про необхідність "обережно крокувати".

В дописі у своєму блозі, опублікованому у вівторок, Бутерін наголошує на основних викликах між двома найгарячішими технологічними трендами останнього десятиліття і пояснює, що він вважає "найбільш плідним" для розробницької спільноти.

Має бути якась зв'язок між криптовалютами та штучним інтелектом.

Він продовжує твердити, що "з появою набагато потужніших ШІ та набагато потужніших криптографічних протоколів у формі ZKP, FHE (двосторонніх та N-сторонніх) MPC", додавши, що є кілька обіцяних застосувань ШІ в екосистемах блокчейну.

Будь обережним

Бутерін використовує аналогію, що штучний інтелект (ШІ) - це гравець у грі, додаючи, що застосування ШІ, в яке багато людей вкладають надії, на його думку, є найбільш ризиковим.

"Нам потрібно дуже обережно ставитися до того, що я називаю штучним інтелектом, що становить частину правил гри", пише Бутерін у своєму блозі.

Один із співзасновників Ethereum продовжує пояснювати, що якщо блокчейн-протокол на основі смарт-контрактів або DAO (децентралізованої автономної організації) потребує прийняття суб'єктивного рішення, то можна залучити ШІ для виконання цих правил, додавши його до контракту або DAO.

Розуміння штучного інтелекту (ШІ)

Термін ШІ (штучний інтелект) є широкою концепцією, що відноситься до моделювання процесів людського інтелекту машинами, зазвичай комп'ютерними системами.

Ці процеси включають, наприклад, навчання здобуття інформації та правил її використання.

Метод розуміння за допомогою правил або логіки, для наближених або визначених висновків і самокорекції. Штучний інтелект може бути застосований для виконання різноманітних задач, таких як вирішення проблем, розуміння природної мови, виявлення патернів у даних і багато іншого.

Віталік Бутерін визначає штучний інтелект як широке поняття.

Штучний інтелект (AI) - дуже широке поняття, пише Бутерін на своєму блозі.

AI можна розглядати як набір алгоритмів, які ви створюєте не експліцитно вказуючи їх, "а шляхом непослушного перемішування великого обчислювального супу і застосування певного виду оптимізаційного тиску, який підтягує суп до створення алгоритмів з потрібними властивостями", додає Бутерін.

Головна думка Бутеріна полягає в тому, що як блокчейни, так і штучні інтелекту стають все потужнішими.

Проте викликом залишається "досягнення правильних застосунків, що намагаються використовувати блокчейни та криптографічні методи для створення "одиночності": єдиної децентралізованої довіреної штучної інтелекту".

Бутерін, плідний блогер, запропонував у грудні альтернативні методи спрощення механізму доказу закладення у блокчейні Ethereum. Ініціатива спрямована на вирішення можливої системної складності у механізмі консенсусу Ethereum.

Пропозиції спрямовані на зменшення кількості підписів, необхідних для кожного блоку в блокчейні.

Останні Новини
21.10.2024 08:15
Вартість найбільш популярних криптовалют За даними однієї з провідних криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 21 жовтня курси найпопулярніших криптовалют мають такий вигляд: .
17.10.2024 07:45
Біткойн включає в себе процес здійснення транзакцій, основним елементом якого є видобуток криптовалюти. В цьому процесі беруть участь майнери, які виконують складні обчислення для підтвердження та запису транзакцій у блоках ланцюжка.
16.10.2024 11:45
Фондова біржа в Австралії Вчора на фондовій біржі Cboe Australia стартував фонд індексів Ethereum Monochrome (IETH). Його загальний чистий актив складає 176 600 доларів.
15.10.2024 09:31
Що вивчають студенти НаУКМА Нагадуємо, що Києво-Могилянська академія відзначає 409 років своєї історії 15 жовтня.
14.10.2024 11:30
Легалізація криптовалют в Україні - це процес визнання їх законності та регулювання їх обігу відповідно до законодавства.
Останні статті