Вивчаємо питання конфіденційності щодо цифрових валют центральних банків.

  • 23.01.2024 11:01
  • 5 хвилин читання
Вивчаємо питання конфіденційності щодо цифрових валют центральних банків.

Майбутнє грошей - це цифрові гроші, і багато країн розробляють свої власні центральнобанківські цифрові валюти (ЦБЦВ). Це, в свою чергу, буде мати далекосяжні наслідки для суспільства, бізнесу і банків з огляду на зменшення використання фізичних готівкових коштів.

Роздрібні ЦБДК – це урядові цифрові фіатні гроші, які регулюються центральним банком країни і розглядаються як альтернатива криптовалютам. Однак, коли йдеться про запровадження ЦБДК, існують побоювання щодо захисту даних та безпеки.

Щоб користуватися ЦЦЛД, особам доведеться віддати особисту інформацію, і саме тут починаються проблеми. Багато осіб не бажають, щоб їх повсякденні транзакції були контрольовані. А тим паче давати уряду доступ до цих даних, які можуть бути використані для контролю над споживчою поведінкою на масштабному рівні.

За роки уряди намагалися розвивати ЦБЦД практично як реакцію на криптовалюту. Регулятори та уряди боються криптовалют через недостатню прозорість екосистеми.

Криптовалюта залишається волатильною, тому малоймовірно, що вона буде вважатись валютою, незважаючи на те, що Ель-Сальвадор став першою країною, яка визнала біткоїн законним платіжним засобом у вересні 2021 року. Ми ще не бачили, чи виявиться успішною ставка Ель-Сальвадору на біткоїн.

Дональд Трамп про цифрові валюти центральних банків (ЦВЦБ)

Недавно колишній президент США Дональд Трамп звернув на себе увагу, виступаючи в Портсмуті, Нью-Гемпшир. Він визначив ЦБЦД як "небезпечну загрозу для свободи". Про-криптовалютний колишній кандидат у президенти Вівек Рамасвамі, який недавно вийшов з виборчої кампанії, також був присутній на сцені і офіційно підтримав Трампа. Трамп минулого часу був неохочим визнавати цінність криптовалют і центральних банківських цифрових валют (ЦБЦД).

Фаворит республіканців 2024 року знову обіцяє не створювати CBDC "для захисту американців від тиранії уряду". Але чи вирішить запровадження CBDC якісь проблеми? Чи є спосіб уникнути проблем з конфіденційністю та безпекою? Банк міжнародних розрахунків (BIS) стверджує, що такий спосіб існує і опублікував у листопаді 2023 року звіт про "Проект Tourbillon", який досліджує приватність та безпеку.

Банк міжнародних розрахунків (БІС) стверджує, що його висновки, зроблені у рамках проекту Tourbillon, представляють нову парадигму приватності, що забезпечує баланс між потребами користувачів та цілями публічної політики: анонімність виплатника. Наприклад, якщо споживач сплачує продавцеві за допомогою цифрової валюти центрального банку та не розголошує особисту інформацію комусь, включаючи продавця, банки та центральний банк. Тому, якщо інформація про продавця розголошується банку продавця (як частина платежу), але зберігається в конфіденційності, центральний банк не бачить особистих даних платежу.

Чи Китай випереджає події?

Протягом років багато країн розробляли свої власні ЦЦДК практично в режимі прихованості. Пілотний проект е-юаня Китаю широко розповсюджувався та використовувався. Наприклад, з лютого по березень 2022 року е-юань було випробовано на спортивних майданчиках Бейджінгської зимової Олімпіади.

У грудні Монетарний орган Сінгапуру — Монетарна влада Сінгапуру (MAS) — заявив, що планує почати випробування е-ЮАН у співпраці з Китаї, щоб сприяти туристичним витратам. Обидві країни спочатку підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у 2020 році. Тим не менш, не зазначений жоден термін для проведення випробувань цифрової валюти.

Центральний банк Швеції, Ріксбанк, запровадив приватну архітектуру для пілотного проекту е-крони - цифрової валюти ЦБЦД. Швеція продовжує просуватися до становлення безготівкового суспільства.

Вже впровадили CBDC Багами, Ямайка та Нігерія. Понад 100 країн перебувають у стадії дослідження. За звітом Міжнародного валютного фонду (МВФ), центральні банкіри Бразилії, Китаю, країн Єврозони, Індії та Великобританії перебувають на передовій.

Останні Новини
16.04.2025 12:00
Які криптовалюти нині є найбільш економічно вигідними? Також слід зазначити, що курс біткоїна знизився після введення мит Трампом.
09.04.2025 16:45
Курс криптовалют падає. Також рекомендуємо ознайомитися з курсом Bitcoin: чому цифрова валюта переживає спад. Після введення взаємних мит між США та Китаєм багато провідних криптовалют виявили значний спад.
08.04.2025 14:17
До цифрових активів в Україні належить гривня. Також важливо знати, яка має бути зарплата, щоб отримувати пенсію у розмірі 5 тисяч при мінімальному стажі.
07.04.2025 14:30
Скільки коштує біткоїн? Також варто прочитати, чи повернеться "Золотий вік" США: яке значення мають нові мита Трампа та як це вплине на світ.
07.04.2025 09:00
Через тарифи Трампа на ринку криптовалют відбулися зміни. Також слід зазначити, що родина Трампа придбала велику криптовалютну компанію: який прибуток очікує на сім'ю президента США.
Останні статті