За доповіддю, Естонія поновлює видадення до США криптобізнесменів, які обвинувачуються у проведенні пірамідальної схеми на 575 мільйонів доларів.

  • 27.01.2024 12:03
  • 4 хвилини читання
За доповіддю, Естонія поновлює видадення до США криптобізнесменів, які обвинувачуються у проведенні пірамідальної схеми на 575 мільйонів доларів.

Уряд Естонії вирішив оновити запит Сполучених Штатів про екстрадицію двох підозрюваних шахраїв, які звинувачуються у веденні схеми на 575 мільйонів доларів, повідомляє Естонське публічне мовлення.

"Правомірно у відповідності до правового принципу"

Затвердження екстрадиції скасовує раніше прийняте рішення Таллінського апеляційного суду у листопаді щодо блокування екстрадиції через "процесуальні неправильності" та "умови утримання в Сполучених Штатах".

Проте міністр юстиції Естонії Кент Лалле заявив, що суд "перевірив" умови майбутнього місця утримання звинувачених у США і встановив, що вони є "людними" і "законними".

"Уряд прийшов до висновку, що екстрадиція громадян в США є обґрунтованою згідно з принципами правової держави та не надмірно обтяжує права громадян", - заявив Лалле.

Півмільярд доларів світової криптовалютної схеми

Новини про екстрадицію з'явилися трохи більше року після арешту громадян Естонії Сергея Потапенка і Івана Турогіна за організацію шахрайства на понад півмільярда доларів. Прокурори США стверджують, що дует заманив жертв інвестувати у фірму з кріптовалютним майнінгом Hashflare та цифровий активний банк Polybius Bank, а потім прати гроші через фіктивні компанії для "покупки нерухомості та розкішних автомобілів".

"Розмір та обсяг передбаченої схеми дійсно приголомшливі", заявив адвокат США Нік Браун з Західного округу Вашингтона в прес-релізі в листопаді 2022 року.

"Вони підступно приваблювали інвесторів хибними висловлюваннями, а потім виплачували передчасні виплати першим вкладникам завдяки грошам отих, хто інвестував пізніше", - продовжив Браун.

Вони намагалися приховати свій неправомірним способом набутий зиск у естонських нерухомостях, розкішних автомобілях, банківських рахунках та віртуальних гаманцях з криптовалютами по всьому світу.

Ставши перед тривалим терміном ув'язнення після екстрадиції.

Прокурори США стверджують, що Hashflare сам по собі був юридичним обманом, здійснюючи "майнінг біткойнів зі швидкістю, меншою, ніж один відсоток від обчислювальної потужності, якою вважалося, що він володіє".

Крім того, встановлено, що Банк Полібія, насправді, ніколи не був створений, оскільки Потапенко та Турõгін присвоїли 25 мільйонів доларів, які вони зібрали для його створення.

"В обвинувальному акті стверджується, що змова щодо відмивання грошей охопила принаймні 75 нерухомостей, шість розкішних автомобілів, гаманці для криптовалют та тисячі гірничих машин для криптовалют", - йдеться у прес-релізі листопада 2022 року.

Потапенко та Турьогін були звинувачені в змові з метою вчинення шахрайства через мережу, одному зліченню змови з метою вчинення відмивання грошей та 16 злічень шахрайства через мережу.

«Кожен із цих злочинів карається до 20 років позбавлення волі», - продовжує

Прес-реліз Прокурора США. Наразі неясно, до якого відділення затримані Потапенко та Турьогін будуть екстрадовані.

Останні Новини
08.04.2025 14:17
До цифрових активів в Україні належить гривня. Також важливо знати, яка має бути зарплата, щоб отримувати пенсію у розмірі 5 тисяч при мінімальному стажі.
07.04.2025 14:30
Скільки коштує біткоїн? Також варто прочитати, чи повернеться "Золотий вік" США: яке значення мають нові мита Трампа та як це вплине на світ.
07.04.2025 09:00
Через тарифи Трампа на ринку криптовалют відбулися зміни. Також слід зазначити, що родина Трампа придбала велику криптовалютну компанію: який прибуток очікує на сім'ю президента США.
03.04.2025 11:00
Популярні криптовалюти зазнали спаду. Також слід читати, що родина Трампа придбала велику криптовалютну компанію: які доходи здобуде сім'я президента США.
01.04.2025 12:00
Сім'я Трампа буде займатися видобутком біткоїнів. З 2012 року три азійські країни не змогли укласти угоду про мита Трампа.
Останні статті