Згідно з FINRA, 70% комунікацій, пов'язаних з криптовалютними активами, порушують правила.

  • 24.01.2024 07:48
  • 4 хвилини читання
Згідно з FINRA, 70% комунікацій, пов'язаних з криптовалютними активами, порушують правила.

Американський регулятор фінансової галузі, Асоціація регуляторів фінансової промисловості США (FINRA), повідомила, що близько 70% комунікацій, пов'язаних з криптовалютними активами і перевірених під час останньої цільової перевірки, не відповідають її правилам.

Згідно з останнім звітом ФІНРА, проведений в листопаді 2022 року екзамен включав детальний огляд понад 500 роздрібних комунікацій, поширених або оприлюднених членами ФІНРА щодо криптовалютних активів.

Головною метою було оцінити ці комунікації відповідно до Правил ФІНРА 2210, які вимагають, щоб комунікація брокера-дилера з громадськістю надавала надійну основу для оцінки фактів, що стосуються будь-якого обговорюваного продукту або послуги, та забороняє перебільшені, необґрунтовані або вводячі в оману твердження.

"У звіті було зафіксовано можливі суттєві порушення правила FINRA 2210 у близько 70 відсотках комунікацій", - зазначено в звіті.

Непослідовні практики комунікації.

Одним з основних виявлених питань було недостатнє чітке розмежування між криптовалютними активами, що попередньо пропонувалися через партнерів-посередників, та тими, що прямо пропонувалися учасниками. Ця недоречність потенційно проводила до збитку серед інвесторів та їх непорозумінню щодо характеру пропонованих продуктів та послуг.

Також ФІНРА виявила випадки, коли криптовалютні активи були некоректно зображені. У деяких комунікаціях криптовалютні активи порівнювалися з готівкою або інструментами, що еквівалентні готівці, без обґрунтованої підстави для таких порівнянь.

Крім того, були випадки, коли пояснення щодо того, як функціонують криптовалютні активи, включаючи їх основні можливості та ризики, були неповні або вводили в оману.

Деякі комунікації навіть неправдиво наводять, що певні криптовалютні активи захищені корпорацією зі захисту інвесторів на ринках цінних паперів (SIPC) в рамках Закону про захист інвестора (SIPA), що може спричинити у інвесторів хибний почуття безпеки.

Пропозиція ФІНРА щодо поліпшення

Після повідомлених проблем ФІНРА надала набір "Питань для розгляду" та рекомендацій для забезпечення "Справедливої та збалансованої презентації" у комунікаціях, пов'язаних з криптовалютами.

FINRA рекомендувала компаніям перевіряти зміст своїх комунікацій щодо криптовалют. Наприклад, "Чи містять роздрібні комунікації вашої компанії щодо криптовалюти необґрунтований або вводячий в оман зміст?".

У звіті зазначено, що "описи Кріптовалютних активів як ліквідних активів, що легко торговані" або мова, яка "перебільшує безпеку торгівлі Кріптовалютними активами", повинні бути ретельно перевірені.

Щодо презентації криптовалютних активів, звіт FINRA підкреслює потребу у чіткості та точності. "Чи надають роздрібні комунікації вашої компанії щодо криптовалютного активу справедливу і збалансовану презентацію його ризиків?"

Мета наведених вказівок та питань полягає в тому, щоб спрямувати компанії на шлях більш прозорих, інформативних та відповідних требованням стратегій у динамічному і часто складному світі криптовалют.

Останні Новини
21.05.2024 16:33
Для кращого розуміння ситуації, ми наведемо актуальні показники інфляції у провідних економіках світу та в Україні.
20.05.2024 11:15
Вартість найдорожчих криптовалют Згідно з інформацією від однієї з найбільших криптовалютних бірж Європи з українським корінням WhiteBIT, курс найпопулярніших криптовалют на 20 травня виглядає наступним чином: Біткоїн (BTC) коштує 66,92 тисячі доларів за одну монету (-0,43% за добу); Ethereum (ETH) коштує 3,09 тисячі доларів за монету (-0,41% за добу).
16.05.2024 11:03
Криптовалютний гаманець є важливим елементом у світі цифрових активів, що має свої унікальні особливості. Ця програма дозволяє зберігати криптовалюту і забезпечує її безпеку, згідно з даними з Investopedia та блогу Всесвітнього банку.
15.05.2024 08:46
Частку біткоїна продали на аукціоні. Під час торгів ціна лота збільшилася з 188 000 до 300 001 гривні, переможцем став Роман Зварич.
13.05.2024 13:30
Які ціни на найбільш популярні криптовалюти? Згідно з інформацією від однієї з найбільших криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 13 травня курс найпопулярніших криптовалют виглядав наступним чином: Біткоїн (BTC) коштує 62 584 долари за монету, що становить зростання на 2,24% протягом доби.
Останні статті