Значення альткоїнів як символів інновацій та різноманітності

  • 16.07.2024 17:31
  • 11 хвилин читання
Значення альткоїнів як символів інновацій та різноманітності

Про походження, основні переваги та недоліки альткоїнів, а також можливості для інвестицій, далі в цій статті.

Офіційний курс євро вперше наближається до 45 гривень і варто звернути на це увагу.

Що ми знаємо про альткоїни?

Альткоїни - термін, який використовується для усіх криптовалют, що з'явилися після біткоїна. Ця назва походить від ідеї, що біткоїн є першою криптовалютою в світі, а всі інші монети вважаються "альтернативними".

З моменту створення біткойна у 2008 році було винахідено тисячі альткоїнів. Багато з них були зміненими версіями біткойна, що відбулося через процес, відомий як форк. З часом альткоїни стали все більш популярнішими, і вони мають як спільні характеристики з біткойном, так і унікальні особливості. Ці монети пропонують альтернативні функції та варіанти використання.

Крім цього, поява альткоїнів і відповідних мереж блокчейнів свідчила про початок ери експериментів і дозрівання криптоіндустрії, оскільки реально ширше стали використовувати цю технологію.

Також важливо зазначити, що альткоїни є невід'ємною частиною ширшої технологічної екосистеми блокчейнів. Гарною властивістю децентралізації і блокчейну є можливість створювати нескінченну кількість альткоїнів.

На даний момент на альткоїни припадає 46,2% ринку криптовалют. Ринкова капіталізація цих монет складає 1,2 трильйона доларів, за даними CoinGecko.

(function(){ "use strict"; window.addEventListener("message", function(event){ if (event.data["datawrapper-height"] !== undefined) { var iframes = document.querySelectorAll("iframe"); for (var key in event.data["datawrapper-height"]) { for (var i = 0; i < iframes.length; i++) { if (iframes[i].contentWindow === event.source) { var height = event.data["datawrapper-height"][key] + "px"; iframes[i].style.height = height; } } } } }); })();

Існує багато різних типів альткоїнів.

На сучасному ринку існує кілька типів альткоїнів, які поділяються на категорії в залежності від цілей створення, архітектури мережі та інших параметрів. Кожен з цих видів альткоїнів відображає певний аспект криптоіндустрії - від практичної корисності у цифрових екосистемах до цифрового управління та забезпечення конфіденційності.

  • Доказ роботи - альткоіни - це монети, які створюються шляхом майнінгу для перевірки транзакцій і захисту мережі. Майнінг є важливою складовою для створення та поширення альткоїнів.
  • PoS-альткоїни - це криптовалюти, які працюють за принципом механізму консенсусу, де валідатори вибираються для створення нових блоків і перевірки транзакцій на основі кількості монет, які вони утримують і готові "поставити" як заставу. Стейкінг - це альтернативний метод добування криптовалюти, який також сприяє безпеці та децентралізації мережі.
  • Стаблькоїни - це криптовалюти, чия вартість прив'язана до фіатних валют (долар, євро, гривня) або інших активів, що робить їх менш волатильними на ринку. Цей тип альткоїнів вважається надійним засобом збереження вартості та обміну в умовах високої коливантності криптовалют. Наприклад, Tether - USDT, чия вартість прив'язана до долара майже в співвідношенні 1:1.
  • DeFi-альткоіни - це криптовалютні монети, які надають різноманітні фінансові послуги, такі як кредитування та торгівля, без участі посередників, як от банки. Вони використовують технологію блокчейн для створення відкритої та доступної фінансової інфраструктури, викликаючи традиційні фінансові системи. Прикладами таких DeFi-монет є Aave (AAVE) і Compound (COMP).
  • Платіжні токени - це криптовалюта, яка призначена для спрощення транзакцій та платежів з метою покращення традиційних платіжних систем. Це швидкі і економічні транзакції для споживачів, які шукають ефективні платіжні рішення.
  • Монети безпеки альтернативного типу - це монети, які надають право власності на реальні активи і підлягають виконанню нормативних вимог, схожих до звичайних цінних паперів.
  • Корисні токени - це монети, які надають можливість отримати доступ до конкретного продукту або послуги в блокчейн-екосистемі, яка використовується у децентралізованих додатках (dApps).
  • Мемкойни - це криптовалюта, яка набуває популярності завдяки мемам у мережі та інтернет-культурі. Часто вони не мають реальної вартості, але є засобом для розваги. Незважаючи на спекулятивний характер, мемкойни допомагають залучити спільноту та збільшити обізнаність про альткоїни та їхні курси. До найвідоміших мемкойнів відноситься Dogecoin.

Що таке альткоїни?

  • Токени управління - це криптовалюта, яка надає власникам право брати участь у процесах ухвалення рішень в блокчейн-мережі. Вони забезпечують децентралізоване управління та розвиток проєкту, дозволяючи холдерам впливати на його майбутнє. Наприклад, можна згадати альткоїн Maker.

Переваги та недоліки альткоїнів - важлива тема для обговорення. Альткоїни мають свої переваги, такі як більша конфіденційність, швидкі транзакції та більша гнучкість, але вони також мають свої недоліки, такі як менша ліквідність і менша впізнаваність порівняно з біткоїном. Однак незважаючи на це, альткоїни стають все більш популярними серед інвесторів та користувачів криптовалют.

Однією з ключових переваг альткоїнів є велике різноманіття, яке вони пропонують для вибору. Наразі існує велика кількість монет, які створені для різних цілей.

До переваг альткоїнів можна віднести такі характеристики:

  • Диверсифікація - альткоїни відкривають широкі перспективи для інвестицій.
  • Інноваційність - багато альткоштів є лідерами нових технологій та концепцій у криптовалютній індустрії, що сприяє загальному її розвитку.
  • Можливості - деякі альткоїни можуть дуже швидко збільшувати свою вартість. Тому можна отримати потенційно більший прибуток.

З іншого боку, серед недоліків, що мають альткоїни, можна відзначити:

  • Альткоїни, за винятком деяких, схильні до значно більших коливань на ринку, ніж біткоїн.
  • Відсутність регулювання - багато альткоїнів працюють у так званих сірих зонах. Відповідно інвестори або трейдери у майбутньому можуть стикнутися з потенційними юридичними ризиками.
  • Ризики - альткоіни також є менш ліквідні та нахильні до різких коливань курсу. Наприклад, інвестування в альткоін буде більш ризиковим.
  • Вплив на ринок - криптовалюти більш схильні до різних методів маніпулювання. Тому завжди варто пам'ятати про значення комплексної перевірки та управління ризиками.

Як безпечно придбати альткоїни?

Просто, безпечно та надзвичайно зручно проводити багато операцій на крипторинку можна завдяки одній з найбільших криптобірж у Європі - WhiteBIT. Вона надає своїм клієнтам доступ до понад 270 активів і понад 520 торгових пар.

WhiteBIT надає можливість придбання альткоїнів шляхом обміну або виконання торгового ордера. Проте перед цим необхідно пройти реєстрацію на біржі, яку можна здійснити через офіційний сайт або мобільний застосунок. Після цього слід пройти обов'язкову верифікацію та поповнити баланс.

Потім залишається виконати такий алгоритм дій, якщо йдеться про функцію обміну, яка є одним із найпростіших способів купівлі криптовалют:

  • Виберіть вкладку "Торгівля" - "Обмін";
  • Вибрати пару для операції (фіатна валюта - альткоїн).
  • Вказати суму активу, яку запланували для відповідної операції, і натиснути кнопку "Підтвердити".

Що таке альткойни? Скріншот із WhiteBIT.

Коли ми розглядаємо операцію з торговим ордером, ми бачимо, що вона складається з певної послідовності дій.

  • Оберіть вкладку "Торгівля" – "Спот".
  • Обери торгову пару зі списку, який можна побачити у лівій частині терміналу.
  • У нижній частині перелічені різновиди ордерів, серед яких слід вибрати потрібний – ринковий, лімітовий, стоп-ліміт, стоп-ринковий та OCO.
  • У відповідному полі "Сума" необхідно вказати потрібну кількість активу і натиснути кнопку "Придбати".
  • Після цього гроші будуть зараховані на рахунок клієнта.

Отже, альткоїни - це різноманітний набір цифрових активів з унікальними особливостями. Цей тип криптовалют відіграє роль двигуна інновацій в індустрії, а також є інвестиційним інструментом.

Останні Новини
21.10.2024 08:15
Вартість найбільш популярних криптовалют За даними однієї з провідних криптобірж Європи з українським корінням WhiteBIT, станом на 21 жовтня курси найпопулярніших криптовалют мають такий вигляд: .
17.10.2024 07:45
Біткойн включає в себе процес здійснення транзакцій, основним елементом якого є видобуток криптовалюти. В цьому процесі беруть участь майнери, які виконують складні обчислення для підтвердження та запису транзакцій у блоках ланцюжка.
16.10.2024 11:45
Фондова біржа в Австралії Вчора на фондовій біржі Cboe Australia стартував фонд індексів Ethereum Monochrome (IETH). Його загальний чистий актив складає 176 600 доларів.
15.10.2024 09:31
Що вивчають студенти НаУКМА Нагадуємо, що Києво-Могилянська академія відзначає 409 років своєї історії 15 жовтня.
14.10.2024 11:30
Легалізація криптовалют в Україні - це процес визнання їх законності та регулювання їх обігу відповідно до законодавства.
Останні статті